„Baiła Reduta” aut.Tomasz Kołodziejczak

Opublikowanio: 26 stycznia, 2015, Kategoria: Fantastyka > Nowości

692590i

 

Autor:

Wydawca: Fabryka Słów
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 12.5×19.5cm
Liczba stron: 420
Wydanie: 1
Rok wydania: 2014
Data wprowadzenia: 2014-11-06
Ciężar: 0,365 kg
Cena na okładce: 39,90 zł

 

„Biała Reduta” to nowy wymiar fantastyki. Tomasz Kołodziejczak wysoko podniósł poprzeczkę i stworzył powieść dla tych, którzy pragną od literatury czegoś więcej.
Wszechogarniające Zło, by zapanować nad światem, nie cofnie się przed niczym. Stale rodzi się i odnawia z większą siłą w mrocznych przestrzeniach Gehenny. Zarówno w Warszawie, jak i w Zachodnich Kresach Rzeczpospolitej, a także w zagrożonej kolonii na Marsie trwa nieustanne śledztwo i rozpaczliwa próba zbudowania powłoki ochronnej z pomocą zaklęć.
Mariaż prawdziwego fantasy z solidnym sf udaje się niewielu. Kołodziejczak jest w tym mistrzem. Wstrząsająca wizja, epicka i jedyna w swoim rodzaju.
Jarosław Grzedowicz – autor Pana Lodowego Ogrodu
Cykl Kołodziejczaka to niezwykła, autorska mieszanka. Rozmach i bogactwo jego wizji kojarzy się z “Hyperionem” Simmonsa, w nazewnictwie odwołuje się do Tolkiena, a całość osadza głęboko w polskiej tradycji religijnej i patriotycznej. Wrogiem zaś są totalitaryzmy – zarówno czarne jak czerwone – które w jego powieściach mają dosłownie demoniczną naturę.