Kalendarz adwentowy 5 grudnia

Opublikowanio: 8 grudnia, 2020, Kategoria: Nowości

20 dni pozostało do Wigilii!129726325_4154067317956691_2441690171645865538_o

Kolejne okienko z naszego książkowego kalendarza adwentowego to:

„Niech stanie się światłość” Ken Follett, wydawnictwa Albatros

„Jest rok 997 naszej ery, koniec wieków barbarzyństwa. Anglia na zachodzie mierzy się z atakami Walijczyków, a na wschodzie – wikingów. Lokalni przywódcy naginają królewskie zarządzenia do swoich celów, sprzeciwiając się władzy i nie dbając o los prostych ludzi. Ponieważ w kraju nie ma ściśle wytyczonego prawa, króluje chaos.

W tych burzliwych czasach splatają się losy trójki bohaterów. Życie młodego szkutnika zmienia się w chwili, gdy jego dom zostaje zniszczony przez wikingów, a jego rodzina musi uciekać do miejsca, w którym traktowani są jak intruzi… Pewna kobieta wychodzi za mąż z miłości i płynie z Normandii do Anglii, kraju swojego małżonka. Szybko jednak przekonuje się, że wśród zupełnie innych obyczajów i ludzi stale zaangażowanych w walkę o wpływy musi uważać na każdy swój krok… Mnich marzy o przekształceniu opactwa w centrum nauki, które będzie podziwiane w całej Europie.

Każde z nich wejdzie w niebezpieczny konflikt z przebiegłym i bezwzględnym biskupem, który złamie każde przykazanie, aby zwiększyć swoją władzę i bogactwo.”
źródło: wydawnictwo Albatros

#niechstaniesięświatłość #kenfollett #follett #wydawnictwoalbatros #albatros #książkowykalendarzadwentowy #książkatonajfajniejszyprezent #prezentyświąteczne #prezent 

Pokaż mniej
— w mieście: 

Głogow, Legnica, Poland

.