Kamienie elfów Shannary autor Terry Brooks

Opublikowanio: 14 kwietnia, 2016, Kategoria: Fantastyka > Literatura zagraniczna > Nowości

725377i

Autor:

Tłumacze: Hermanowski Piotr
Wydawca: Replika
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 14.5×20.5cm
Liczba stron: 480
Wydanie: 1
Rok wydania: 2015
Data wprowadzenia: 2015-05-29
Ciężar: 0,525 kg
Cena na okładce: 39,90 zł

 

KLASYKA ŚWIATOWEJ FANTASY
Pięćdziesiąt lat po tym, jak młody Shea Ohmsford odnalazł mityczny Miecz Shannary i pokonał przerażającego lorda Warlocka, zło znowu znajduje sposób, by powrócić na ziemię. Ellcrys, starożytne drzewo, stworzone przed wiekami przez elfich czarowników, przez lata chroniło cztery krainy przed powrotem demonów. Teraz jednak drzewo umiera, a utrzymywana przez nie Ściana Zakazu słabnie, przepuszczając demony do świata ludzi, elfów, trolli i gnomów.
Jedyną nadzieją dla sił dobra pozostaje młoda elfka Amberle, której misją jest ożywienie nasionka Ellcrys i doprowadzenie do odrodzenia. Na jej opiekuna i obrońcę wybrany zostaje wnuk Shei, młody Wil Ohmsford, władający magią Kamieni Elfów. Wil i Amberle mają jednak niewiele czasu, a ich tropem nieubłaganie podąża najgroźniejszy z demonów, potwór nazywany Kosiarzem.

W styczniu ukaże się pierwszy sezon wysokobudżetowego serialu opartego na książce „Kamienie Elfów Shannary”. W rolach głównych zobaczymy m.in. : Ivanę Baquero (Labirynt Fauna), Johna Rhys-Daviesa (trylogia Władca pierścieni), Manu Bennetta (trylogia Hobbit). Za scenerię posłużyła doskonale znana m.in. z Władcy Pierścieni i Hobbitamalownicza i magiczna Nowa Zelandia.