Krótka historia 25 lat Księgarni Feniks

Opublikowanio: 13 maja, 2016, Kategoria: Hity naszego miasta

Księgarnia powstała w maju 1991 roku. Swoją pierwszą siedzibę miała w budynku Biblioteki Miejskiej w Głogowie przy ul. Jedności Robotniczej 15 . W tym okresie zatrudniona była tylko 1 osoba. Księgarnia działała w bibliotece od maja do września 1991 roku. We wrześniu została przeniesiona do zakupionego lokalu przy ul. Jedności Robotniczej 8a/2. Mała księgarnia o powierzchni 27 m jest do dnia dzisiejszego główną siedzibą firmy.

KSIĘGARNIA FENIKS


W roku 1997 przy ul. Stawnej powstała nowa księgarnia ,która działała do marca 2004 roku.

W roku 1999 przy ulicy Grodzkiej 6 powstała w miejscu innej księgarni filia nazwana „Księgarnią na Starówce” , jej powierzchnia na dwóch kondygnacjach wynosiła 160 m. Pracowało tam 5 osób.

W roku 1999 dzięki zabiegom i doskonałej renomie księgarnia mogła zaprosić do Głogowa takich pisarzy jak Bogusław Wołoszański , William Wharton, Andrzej Sapkowski oraz Krzysztof Mroziewicz.

W roku 1999 powstaje kolejna filia przy ul. Aleja Wolności 42 pod nazwą „Centrum Gier” specjalizująca się tylko w zabawkach i grach. Sklep o powierzchni 130 m oferował wielki wybór puzzli , maskotek , gier planszowych , zabawek i modeli.

W roku 2004 nastąpiła kolejna zmiana .Ze względu na sprzedaż kamienicy przy ulicy Grodzkiej 6 księgarnia została przeniesiona na ulicę Grodzką 2 do lokalu o powierzchni 100 m. Dużym mankamentem było umiejscowienie w „piwnicy”

W roku 2004 nastąpiła kolejna zmiana . Księgarnia z ulicy Stawnej została przeniesiona na ulicę Aleja Wolności 42 a „Centrum Gier” do księgarni przy ulicy Jedności Robotniczej 8a/2 .

Kolejnymi pisarzami , którzy zagościli w księgarni przy ulicy Aleja Wolności 42  byli  Monika Szwaja , Barbara Kosmowska i Marek Krajewski .

Księgarnia uczestniczyła w premierach książek , szczególnie ważnych dla młodych czytelników jak seria o przygodach Harrego Pottera . Księgarnie otwierane były z godnie z zaleceniami wydawcy o północy przy premierze książki „Harry Potter i czara ognia” , o wschodzie słońca godz. 7.33 przy premierze książki „Harry Potter i zakon Feniksa”

W roku 2004 Księgarnia Feniks zdobyła główną nagrodę wydawnictwa Media Rodzina pod tytułem „Najlepsza witryna o Harrym Potterze”

W roku 2013 nastąpiła kolejna zmiana .Księgarnia z ulicy Aleja Wolności 42 została przeniesiona do lokalu przy ulicy Jedności Robotniczej 8a/2 gdzie funkcjonuje do dzisiaj.