Literatura młodzieżowa SIERPIEŃ 2014

Opublikowanio: 4 sierpnia, 2014, Kategoria: Nowości

Książek, które chcemy, by były czytane przez młodzież, nie należy zalecać, lecz chwalić w jej obecności.

Drużyna 4 Niewolnicy z Socorro

664710i

Drużyna 4 Niewolnicy z Socorro

Należy do serii:

Autor/autorzy:

Tłumacze: Byczek Zuzanna
Oprawa: Miękka
Format: 13.5×20.0cm
Ilość stron: 478
Rok wydania: 2014
CENA: 39,90 ZŁ
Kiedy Czaple zostają wysłane do Araluenu, cała drużyna jest podekscytowana perspektywą nowej przygody. Niebawem jednak okazuje się, że dawni wrogowie nie śpią, i młodzi żeglarze mogą zapomnieć o spokojnej przeprawie… Czaple zostają wplątane w niebezpieczną intrygę i zmuszone do wzięcia udziału w wyprawie, której celem jest uratowanie porwanych Aralueńczyków, którzy mają zostać sprzedani na targu niewolników w Socorro. Tym razem Hal i spółka mają do pomocy jednego z królewskich zwiadowców. Ale nawet takie wsparcie może okazać się niewystarczające…

Gwiazd naszych wina

662257i

Gwiazd naszych wina

Autor/autorzy:

Tłumacze: Białoń-Chalecka Magda
Oprawa: Miękka
Format: 13.5×20.5cm
Ilość stron: 312
Rok wydania: 2014
CENA: 34,90 ZŁ
Światowy fenomen, bestsellerowa powieść, na podstawie której powstał film – w polskich kinach od 6 czerwca 2014
Szesnastoletnia Hazel choruje na raka i tylko dzięki cudownej terapii jej życie zostało przedłużone o kilka lat. Jednak nie chodzi do szkoły, nie ma przyjaciół, nie funkcjonuje jak inne dziewczyny w jej wieku, zmuszona do taszczenia ze sobą butli z tlenem i poddawania się ciężkim kuracjom. Nagły zwrot w jej życiu następuje, gdy na spotkaniu grupy wsparcia dla chorej młodzieży poznaje niezwykłego chłopaka. Augustus jest nie tylko wspaniały, ale również, co zaskakuje Hazel, bardzo nią zainteresowany. Tak zaczyna się dla niej podróż, nieoczekiwana i wytęskniona zarazem, w poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania: czym są choroba i zdrowie, co znaczy życie i śmierć, jaki ślad człowiek może po sobie zostawić na świecie.
Wnikliwa, odważna, pełna humoru i ostra Gwiazd naszych wina to najambitniejsza i najbardziej wzruszająca powieść Johna Greena. Autor, pisząc o nastolatkach, ale nie tylko dla nich, w błyskotliwy sposób zgłębia w niej tragiczną kwestię życia i miłości.
„Inteligentniejsza, mocniejsza Love Story dla pokolenia Internetu”. FAMILY CIRCLE
„Powieść o życiu i śmierci oraz o ludziach złapanych w ich pułapkę. (…) Śmiejesz się, płaczesz i wracasz po więcej”. Marcus Zusak
„Elektryzująca opowieść (…) Niezwykły splot radości i smutku”. Jodi Picoult

Wierna

655687i

Wierna

Autor/autorzy:

Tłumacze: Czub Marta
Oprawa: Miękka
Format: 13.0×20.5cm
Ilość stron: 384
Wydanie: 1
Rok wydania: 2014
CENA: 39,80 ZŁ
Tom 3 trylogii Niezgodna sprzedanej w 16 milionach egzemplarzy!
Anna Dereszowska poleca największy przebój literatury młodzieżowej ostatnich lat
Trudno się dziwić sukcesowi trylogii NIEZGODNA. W tej książce jest wszystko, czego nastoletni czytelnik może poszukiwać. Wartka akcja, suspens, czasem brutalne sceny, pierwsze zauroczenia i doznania erotyczne. To wszystko osadzone w precyzyjnie wymyślonym świecie niedookreślonej przyszłości. Ogromna dawka emocji i psychologii ludzi u progu dojrzałości. Polecam!
ANNA DERESZOWSKA
Trylogia Niezgodna w 2012, 2013 i 2014 roku zdetronizowała Igrzyska śmierci
• 1. miejsce – ponad 4 miesiące
• 2. i 3. miejsce – ponad 8 miesięcy
• w Top 10 – prawie 3 lata
Jeden wybór może cię zmienić.
Jeden wybór może cię zniszczyć.
Jeden wybór pokaże, kim jesteś…
Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszoność (odwaga), Erudycja (inteligencja), Prawość (uczciwość),
Serdeczność (życzliwość) – to pięć frakcji, na które podzielone było społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago. Każdy szesnastolatek przechodził test predyspozycji, a potem w krwawej ceremonii musiał wybrać frakcję. Ten, kto nie pasował do żadnej, zostawał uznany za bezfrakcyjnego i wykluczony.
Ten, kto łączył cechy charakteru kilku frakcji, był NIEZGODNY – i musiał być wyeliminowany…

Zbuntowana t.2

655241i

Zbuntowana t.2

Należy do serii:

Autor/autorzy:

Tłumacze: Czub Marta, Ratajczyk Ewa
Oprawa: Miękka
Format: 13.0×20.5cm
Ilość stron: 366
Wydanie: 2
Rok wydania: 2014
Cena: 37,80 zł
Jeden wybór może cię zmienić.Jeden wybór może cię zniszczyć…Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszoność (odwaga), Erudycja (inteligencja), Prawość (uczciwość), Serdeczność (życzliwość) – to pięć frakcji, na które podzielone jest społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago. Każdy szesnastolatek przechodzi test predyspozycji, a potem w krwawej ceremonii musi wybrać frakcję. Ten, kto nie pasuje do żadnej, zostaje uznany za bezfrakcyjnego i wykluczony.Ten, kto łączy cechy charakteru kilku frakcji, jest NIEZGODNY – i musi być wyeliminowany…Dzień, w którym Tris dokonała swojego wyboru, porzucając Altruizm dla Nieustraszoności, zburzył jej świat, pozbawił rodziny, zmusił do ucieczki, ale i połączył z Tobiasem – Nieustraszonym o stalowych oczach. Jego uczucie pomaga jej przetrwać wśród nieustannej walki, śmierci i krwi. Tylko on rozumie dręczący ją żal i wyrzuty sumienia. I tylko on zna jej tajemnicę…Konflikt pomiędzy frakcjami zmienia się w wojnę, łowcy zawzięcie tropią NIEZGODNYCH. Wśród Nieustraszonych szerzy się zdrada. A Tris staje przed nowym wyborem – jeszcze bardziej nieuniknionym i jeszcze bardziej dramatycznym. Czy zaryzykuje wszystko, żeby ocalić tych, których kocha?

Niezgodna

650937i

Niezgodna

Autor/autorzy:

Tłumacze: Zych Daniel
Oprawa: Miękka
Format: 13.0×20.5cm
Ilość stron: 352
Wydanie: 2
Rok wydania: 2014
Cena: 37,80 zł
Jeden wybór może cię zmienić…
Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszoność (odwaga), Erudycja (inteligencja), Prawość (uczciwość), Serdeczność (życzliwość) to pięć frakcji, na które podzielone jest społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago. Każdy szesnastolatek przechodzi test predyspozycji, a potem w krwawej ceremonii musi wybrać frakcję. Ten, kto nie pasuje do żadnej, zostaje uznany za bezfrakcyjnego i wykluczony.Ten, kto łączy cechy charakteru kilku frakcji, jest niezgodny – i musi być wyeliminowany…Szesnastoletnia Beatrice dokonuje wyboru, który zaskoczy wszystkich, nawet ją samą. Porzuca Altruizm i swoją rodzinę, by jako Tris stać się twardą, niebezpieczną Nieustraszoną. Będzie musiała przejść brutalne szkolenie, zmierzyć się ze swoimi najgłębszymi lękami, nauczyć się ufać innym nowicjuszom i przekonać się, czy w nowym życiu, jakie wybrała, jest miejsce na miłość.Tymczasem wybucha krwawa walka między frakcjami.
A Tris ma tajemnicę, której musi strzec przed wszystkimi, bo wie, że jej odkrycie oznacza dla niej śmierć.

Złodziej wrót

648228i

Złodziej wrót

Autor/autorzy:

Tłumacze: Wilusz Tomasz
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 14.5×21.0cm
Ilość stron: 440
Wydanie: 1
Rok wydania: 2014
CENA: 36,00 ZŁ
„Złodziej Wrót” to druga, po „Zaginionych Wrotach”, część nowej serii młodzieżowej autora kultowej „Gry Endera”.Orson Scott Card przedstawia niezwykłą współczesną baśń o klanie magów, przebywających na wygnaniu w naszym świecie, którzy żyją w stanie rozejmu z innymi klanami, do czasu gdy narodziny Danny’ego Northa rozniecają na nowo płomień wojny. Danny North jest magiem wrót, pierwszym od tysiąca lat, i może pootwierać zamki, które bronią dostępu do ich wspólnej ojczyzny, świata Westil.To, że Danny North jest najpotężniejszym magiem na Ziemi i Westilu, wcale nie ułatwia mu życia w szkole średniej. Spontanicznie czynione przez niego cuda tylko utrudniają ukrywanie się przed Rodzinami, które chcą albo nim zawładnąć, albo go zabić. Danny wie, że gotowe są wykorzystać przeciwko niemu jego przyjaciół. I zaczyna podejrzewać, że popełnił wielki błąd, posługując się zniewoloną mocą dawno nieżyjących magów do stworzenia Wielkich Wrót.Tymczasem na Westilu zwyciężony Złodziej Wrót zachował tylko nieliczne swoje wrota. Obawia się, że brak doświadczenia Danny’ego, jego niewiedza o wielkiej wojnie sprzed stuleci, otworzy wielkiemu wrogowi przejście między światami. Nie brak mu też kłopotów w jego własnym świecie – mściwa królowa, walka o sukcesję, odtrącona kochanka króla.Musi pokazać Danny’emu, dlaczego zamknął Wielkie Wrota. Musi uzmysłowić mu zagrożenie ze strony magów Bela, zanim będzie za późno…Card to wybitny prozaik o wielu zaletach, z których główną jest jego dar do kreowania postaci, które czytelnik lubi i z którymi się utożsamia. „The Miami Herlad”Card przedstawia nam cały wachlarz możliwości, jakie daje fantasy, a przy tym wplata je w swój misternie skonstruowany system magii. „Wall Street Journal”Orson Scott Card (ur. 1951) – jeden z najbardziej popularnych autorów science fiction. Debiutował w wieku 26 lat opowiadaniem „Gra Endera”, które zostało później rozbudowane do rozmiarów powieści. Zapoczątkowała ona kultowy cykl. Do najsłynniejszych utworów autora należą ponadto: cykl o Alvinie Stwórcy, „Glizdawce” czy saga „Powrót do domu”. „Złodziej Wrót” to druga część nowej serii młodzieżowej autora.

Ślubowanie Lenobii

643909i

Ślubowanie Lenobii

Należy do serii:

Autor/autorzy:

Tłumacze: Olejnik Donata
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 13.0×20.5cm
Ilość stron: 160
Rok wydania: 2014
CENA: 25,00 ZŁ
Opowieść o Lenobii, nauczycielce jeździectwa w Domu Nocy.
Lenobia Whitehall urodziła się w osiemnastowiecznej Francji, jako nieślubna córka barona. Jej nieprzeciętna uroda przyciągała uwagę mężczyzn, narażając dziewczynę na niebezpieczeństwo. W trosce o przyszłość córki matka wysłała ją pod przybranym nazwiskiem do Nowego Orleanu. Jednak zanim Lenobia dotarła do celu, musiała zmierzyć się ze złem.
Ślubowanie Lenobii to historia trudnej miłości i tragedii, która pozwoliła na odkrycie daru Nyks.

Zagrożeni

646268i

Zagrożeni

Autor/autorzy:

Tłumacze: Bielik Martyna
Oprawa: Miękka
Format: 14.0×20.5cm
Ilość stron: 384
Wydanie: 1
Rok wydania: 2014
CENA: 39,90 ZŁ
Akademia Cimmeria stała się dla Allie czymś więcej niż szkołą – była jej schronieniem. Jednak grupa ludzi powiązanych z rodziną dziewczyny próbuje zniszczyć wszystko to, co dla Allie ważne. Co gorsza, ktoś blisko związany z uczniami Cimmerii dopuścił się zdrady i wszystkich opanowuje paranoja. W obawie przed atakiem Nathaniela wybuchają wewnętrzne walki.Jednak to nie uderzenia z zewnątrz należy się obawiać…

Niezbędnik obserwatorów gwiazd

630539i

Niezbędnik obserwatorów gwiazd

Autor/autorzy:

Oprawa: Miękka
Ilość stron: 320
Wydanie: 1
Rok wydania: 2013
Cena: 34,90 zł
Witajcie w Bellmont, gdzie rządzą czarne gangi oraz irlandzka mafia (zależy od dzielnicy) i gdzie mieszka Finley. Jego dziadek nie ma obu nóg, ojciec pracuje na nocną zmianę, a matka zginęła w okolicznościach, o których nikt nie chce mówić. Finley też nie chce mówić – odzywa się tylko wtedy, gdy musi. Woli grać w koszykówkę. Jedyną osobą, która rozumie Finleya, jest jego dziewczyna Erin. Oboje co wieczór spotykają się na dachu jego domu, patrzą w gwiazdy i marzą o tym, aby wydostać się z piekła, jakim jest Bellmont. Pewnego dnia trener Finleya prosi go o dziwną przysługę…Podobnie jak w „Poradniku pozytywnego myślenia” bohaterowie tej historii w nietypowy sposób muszą zwalczyć przeciwności losu, zanim w końcu odnajdą szczęście.

Zwiadowcy 12 Królewski zwiadowca

633250i

Zwiadowcy 12 Królewski zwiadowca

Należy do serii:

Wydanie obcojęzyczne: angielski
Autor/autorzy:

Tłumacze: Byczek Zuzanna
Oprawa: Miękka
Format: 13.5×20.0cm
Ilość stron: 487
Rok wydania: 2013
Cena: 43,90 zł
Dwunasty i (podobno) ostatni tom bestsellerowej serii. Polska premiera jest jednocześnie premierą światową.Dokładny zarys fabuły utrzymywany jest w tajemnicy, wiadomo jednak, że akcja rozgrywa się kilkanaście lat po wydarzeniach opisanych w „Cesarzu Nihon-Ja”. Centralną postacią tomu jest dorosły już Will oraz jego uczeń, a właściwie uczennica – pierwsza w historii korpusu kobieta-zwiadowca.

Młody samuraj 6 Krąg ognia

628842i

Młody samuraj 6 Krąg ognia

Należy do serii:

Autor/autorzy:

Tłumacze: Pasierska Hanna
Oprawa: Miękka
Format: 13.0×19.7cm
Ilość stron: 336
Wydanie: 1
Rok wydania: 2013
Cena: 31,90 zł
Jack Fletcher staje wobec najtrudniejszego jak dotąd wyzwa¬nia. Zmuszony szukać schronienia przed burzą śnieżną, napotyka wieśniaków nękanych przez bandę rozbójników. Mimo pewnych wątpliwości młody Anglik zgadza się wal¬czyć w ich sprawie. Teraz musi zwerbować innych śmiałków, nim bandyci powrócą, by splądrować pola. To niełatwe zadanie dla cudzoziemca z dala od wszystkich przyjaciół… Czy dzięki kręgowi ognia Jackowi uda się zwyciężyć?
Chris Bradford lubi latać. Skakał na bungee nad Wodospadami Wiktorii, ze spadochronem w Nowej Zelandii i z góry we Francji na paralotni, ale zawsze lądował bezpiecznie – tego się nauczył, trenując sztuki walki… Kiedy miał siedem lat, wstąpił do klubu judo i tak zaczęła się jego miłość do przerzucania innych przez ramię i boksowania się z cieniem. Od tamtych lat trenował karate, kickboxing oraz samurajską sztukę walki mieczem i zdobył czarny pas w Kyo Shin Taijutsu, tajemnej sztuce walki wojowników ninja. Zanim napisał „Młodego samuraja”, był zawodowym muzykiem i autorem tekstów piosenek. Grał nawet dla Elżbiety II (choć podejrzewa, że występ jego kapeli wydał się królowej zbyt hałaśliwy). Mieszka na wsi w South Downs z żoną oraz dwoma kotami, Tiggerem i Rhubarbem.

MISSja survival

627093i

MISSja survival

Należy do serii:

Autor/autorzy:

Tłumacze: Beauty queens
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 13.0×20.0cm
Ilość stron: 448
Rok wydania: 2013
CENA: 35,00 ZŁ
Wspaniały, błyskotliwy pastisz celebryckiej rzeczywistości, który wywoła u czytelników prawdziwe salwy śmiechu.
Laureatki młodzieżowej odsłony konkursu Miss – przedstawicielki wszystkich stanów Ameryki – lecą samolotem, by wziąć udział w finale. Niestety ich samolot rozbija się na małej wyspie, a dziewczyny mają do dyspozycji jedynie niewielki zapas żywności i ani jednej kredki do oczu! Ale egzotyczna wyspa tylko pozornie okazuje się bezludna…
Seria UWAGA MŁODOŚĆ to cykl książek o nastoletnich problemach i nastoletniej rzeczywistości, która bywa burzliwa, trudna, ale i niezwykle barwna.

Kroniki Ellie 3 Przyciągając burze

622459i

Kroniki Ellie 3 Przyciągając burze

Należy do serii:

Autor/autorzy:

Oprawa: Miękka
Ilość stron: 344
Wydanie: 1
Rok wydania: 2013
CENA: 31,90 ZŁ
„Przyciągając burze” to finałowa odsłona losów bohaterów bestsellerowej serii Jutro. Ellie i jej przyjaciół czeka ostateczna rozgrywka, w której stawka jest wyższa niż kiedykolwiek wcześniej. Czy ich przyjaźń przetrwa największą próbę? Czy Ellie najważniejszą bitwę będzie musiała stoczyć sama?Książki Johna Marsdena to fenomen. Powieści z serii „Jutro” otrzymały kilkadziesiąt nagród w Australii, Stanach Zjednoczonych, Szwecji i Niemczech. W USA znalazły się na liście najlepszych książek dla młodzieży. W Polsce również stały się bestsellerami.

Przez bezmiar nocy

623260i

Przez bezmiar nocy

Autor/autorzy:

Oprawa: Miękka
Ilość stron: 352
Wydanie: 1
Rok wydania: 2013
CENA: 34,90 ZŁ
Przeżyli eterowe burze, ale czy ich uczucie przetrwa bezmiar nocy?Po miesiącach rozłąki Aria i Perry znów są razem, lecz ich wspólna przyszłość jest niepewna. Perry, nowy Wódz Krwi plemienia Fal, musi walczyć o zaufanie swoich ludzi. Aria zaś prowadzi sekretną misję. Do tego gwałtowność burz eterowych się nasila, a niekończący się półmrok spowija ziemię. Aria i Perry mają coraz mniej czasu, by odnaleźć Wielki Błękit. Czy zdążą, zanim bezlitosny żywioł zniszczy ich świat i marzenia o wspólnej przyszłości?

Hyperversum

536569i

Hyperversum

Autor/autorzy:

Tłumacze: Mętrak Natalia
Oprawa: Miękka
Format: 14.0×20.5cm
Ilość stron: 752
Cena: 39,90 zł
Rodzice ostrzegali cię przed spędzaniem całego wolnego czasu w wirtualnym świecie gier komputerowych? Mieli rację…Sześcioro przyjaciół: Ian, Daniel, Jodie, Martin, Donna i Carl, wskutek tajemniczej burzy przenosi się poprzez zaawansowaną technologicznie grę RPG do XIII-wiecznej Francji. Droga powrotna wydaje się zamknięta na zawsze, zatem muszą szybko nauczyć się, jak przetrwać w średniowiecznym świecie.
Tymczasem udaje im się przede wszystkim zyskać nowych wrogów – już drugiego dnia trafiają do więzienia, schwytani przez znanego z okrucieństwa angielskiego szeryfa Jerome’a Derangale’a znanego jako Sans-pitié… A to dopiero początek przygody.
Ian, najstarszy z całej grupy, musi przyjąć na siebie rolę opiekuna swoich towarzyszy. Czy jednak uda mu się ustrzec przyjaciół przed niebezpieczeństwami, które na nich czyhają, skoro sam wplątał się w intrygę na najwyższym szczeblu?Oszałamiający świat średniowiecznych turniejów, pościgi i pojedynki na miecze, polowania, dworski przepych, spisek zdrajców korony i niemożliwa miłość… teraz możesz przeżyć to naprawdę.

Time Riders Jeźdźcy w czasie

608481i

Time Riders Jeźdźcy w czasie

Autor/autorzy:

Tłumacze: Sijka Karol
Oprawa: Miękka
Format: 14.5×20.5cm
Ilość stron: 432
Rok wydania: 2013
CENA: 34,90 ZŁ
Młodzi ludzie z zawieszeni pomiędzy życiem a śmiercią. Formalnie nie żyją. Ich misją jest utrzymanie wydarzeń w określonym porządku, aby mogła zdarzyć się teraźniejszość. Przenoszą się w czasie i wymiarach by walczyć ze złem. Płaca jednak swoja cenę.

Time Riders Czas drapieżników

 

613607i

Time Riders Czas drapieżników

Autor/autorzy:

Tłumacze: Sijka Karol
Oprawa: Miękka
Format: 14.5×20.5cm
Ilość stron: 432
Rok wydania: 2013
CENA: 34,90 ZŁ
Maddy Carter powinna umrzeć w katastrofie lotniczej w 2010 roku
Sal Vikram powinien zginąć w pożarze w 2029 roku.
Jednak cała trójka dostała drugą szansę – nie umarli, ale nie są także żywi. Zostali zwerbowani do tajnej agencji, o której istnieniu nikt nie wie. Ich jedynym celem jest powstrzymanie tych, którzy podróżują w czasie i próbują manipulować historią…
Kiedy Maddy przypadkowo otwiera okno czasowe w miejscu i czasie, w którym nie powinna, Liam zostaje uwięziony w odległej przeszłości, na terytorium zabójczego, i jak dotąd nieodkrytego, gatunku drapieżnika.
Czy Liam będzie w stanie skontaktować się z Maddy i Salem zanim krwiożerczy dinozaur nie rozerwie go na kawałki? I czy ratowanie własnej skóry nie wpłynie na historię tak mocno, aby zmienić znaną nam rzeczywistość?

Michael Vey Więzień celi 25

613633i

Michael Vey Więzień celi 25

Autor/autorzy:

Tłumacze: Sawicki Patryk
Oprawa: Miękka
Format: 12.5×20.5cm
Ilość stron: 368
Wydanie: 1
Rok wydania: 2013
Cena: 37,90 zł
„Michael Vey. Więzień celi nr 25” rozkochał w sobie tysiące amerykańskich nastolatków oraz ich rodziców i nauczycieli. Bestsellerowa powieść przygodowa o nadziei, lojalności, odwadze i miłości syna do matki. Prawdziwy hit w literaturze dla młodzieży.
Jestem Michael Vey. Jestem więźniem samego siebie.
To moja historia. Może trochę dziwna, lecz moja.
Mam 14 lat i jestem zwyczajnym nastolatkiem, jakich wielu. Jak ty i twoi rówieśnicy.
Czasem zwracam na siebie uwagę przez moją chorobę – zespół Tourette’a – spokojnie, da się z tym żyć!
Mam w sobie coś jeszcze – prąd elektryczny. Nie wszyscy o tym wiedzą. To czyni mnie wyjątkowym. Z tego właśnie powodu ktoś stara się mnie złapać.

Mrok Gęstnieje Osaczenie

606222i

Mrok Gęstnieje Osaczenie

Należy do serii:

  • MROK GĘSTNIEJE
Autor:

Tłumacze: Łoziński Jerzy
Wydawca: Zysk i S-ka
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 13.0×20.5cm
Liczba stron: 336
Wydanie: 1
Cena detaliczna: 32,90 zł
Tom 1 cyklu Mrok gęstnieje.
Maya Delaney czuła się zawsze związana z naturą. Lasy wokół domu są jej ukochanym schronieniem, a znamię w kształcie łapy, które ma na biodrze, jest jakby znakiem tego, dokąd przynależy.
Ale wokół Salmon Creek, małego ośrodka badań medycznych, zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Młoda dziewczyna tajemniczo tonie pośrodku spokojnego jeziora. Koło domu Mai pojawiają się pumy i nie zamierzają się wynieść. Jej najlepszy przyjaciel, Daniel, zaczyna miewać dziwne uczucia w odniesieniu do niektórych ludzi i przedmiotów. Jedną z takich osób jest Rafa, nowy łobuziak w miasteczku. Jaką tajemnicę skrywa i skąd jego nagłe zainteresowanie Mayą…

Miłość, flirt i inne zdarzenia losowe

604298i

Miłość, flirt i inne zdarzenia losowe

Autor:

Tłumacze: Kaczarowska Małgorzata
Wydawca: Jaguar
Oprawa: Miękka
Format: 14.0×21.0cm
Liczba stron: 504
Wydanie: 1
Rok wydania: 2013
Cena detaliczna: 37,90 zł
Faceci z reguły niedowidzą, ale najlepsi kumple bywają kompletnie ślepi!Lori od lat spędza wakacje tak samo. Pracuje w Vader Marina wraz z bratem i trzema chłopakami z okolicy: Cameronem, Seanem i Adamem. Lori to dziewczyna-kumpel, mogłyby jej wyrosnąć piersi o rozmiarze arbuzów, a starzy znajomi i tak nie zwróciliby uwagi. Problem w tym, że Lori podkochuje się w Seanie i doskonale wie, że jeśli nie weźmie sprawy w swoje ręce, ten nigdy w życiu nie zobaczy w niej kobiety.Pomysł jest genialny w swej prostocie. Lori i Adam, będą udawać parę, a wtedy na pewno Sean przejrzy na oczy! W teorii wszystko wygląda znakomicie, a początki są obiecujące… Plan działa bez zastrzeżeń do momentu, w którym przestaje działać w ogóle. A potem… A potem wszyscy mają sporo kłopotów.

Magiczne Drzewo Pojedynek

Magiczne Drzewo Pojedynek

Autor/autorzy:

Ilustracje: Maleszka Andrzej
Oprawa: Twarda
Format: 12.5×18.0cm
Ilość stron: 447
Wydanie: 1
Rok wydania: 2012
Cena detaliczna : 34,90 zł
Powieść z bestsellerowej serii Magiczne Drzewo.Kuki wyczarowuje swego klona, by zastąpił go w nudnych zajęciach. Jednak klon zdobywa magiczną moc i zaczyna pojedynek z prawdziwym Kukim. Tworzy gigantycznego robota, żywe labirynty i zmienia ludzi w dziwne stworzenia. Na niesamowitej wyspie Kuki, Gabi i Blubek muszą stoczyć niebezpieczną walkę. Przygodowa powieść o ogromnym tempie. Olbrzymie roboty, tajemnicze szachy, armia drapieżnych ryb, które przegryzają mosty i pies, który mówi ludzkim głosem… A obok fantastycznych zdarzeń – świetne postaci młodych bohaterów, autentyczne przyjaźni i konflikty.Opowieści Magicznego Drzewa są podstawą znanego na całym świecie cyklu filmowego, nagrodzonego Emmy – telewizyjnym Oscarem – za wyobraźnię, mądrość i humor

Nowe przygody Bolka i Lolka Łowcy tajemnic

Nowe przygody Bolka i Lolka Łowcy tajemnic

Oprawa: Twarda
Format: 15.0×21.0cm
Ilość stron: 224
Wydanie: 1
Rok wydania: 2012
Cena detaliczna : 34,90 zł
Co kryje się we wnętrzu wielkiej jaskini nieopodal pola namiotowego? Czy na osiedlu grasują złodzieje psów? Skąd wzięli się Indianie w samym środku miasta?Bolek i Lolek z zapałem podejmują się rozwiązania każdej zagadki i zwykle wychodzi z tego niezła draka. Jednak dzięki szalonym pomysłom zawsze udaje im się uratować skórę.Dobra zabawa gwarantowana.

McDusia

McDusia

Należy do serii:

Tytuł tomu: Jeżycjada
Autor/autorzy:

Ilustracje: Małgorzata Musierowicz
Oprawa: Miękka
Format: 14.5×20.5cm
Ilość stron: 296
Wydanie: 1
Rok wydania: 2012
Cena detaliczna : 34,00 zł
Długo wyczekiwana kolejna część „Jeżycjady” pozwala znów zajrzeć do przyjaznego domu Borejków, akurat w okresie świąt Bożego Narodzenia. Przybycie Magdusi, córki Kreski, powoduje piorunujące zmiany w spokojnym życiu rodziny, a ślub Laury uruchamia działanie osławionego Fatum.
Śmieszna, miła, ale i refleksyjna powieść Małgorzaty Musierowicz jak zwykle podnosi na duchu i krzepi, bawi do łez i uczy, skłania do zastanowienia nad sprawami wielkiej wagi.

Najnowsze przygody Mikołajka

Najnowsze przygody Mikołajka

Tłumacze: Grzegorzewska Barbara
Oprawa: Twarda
Format: 14.5×21.0cm
Ilość stron: 288
Wydanie: 1
Rok wydania: 2012
Cena detaliczna : 39,90 zł
Mój pierwszy Mikołajek! Początek wielkiej przygody!Mikołajek to najsłynniejszy francuski uczeń, z którym od lat świetnie bawią się mama, tata i starszy brat. Pora, by poznali go także młodsi kumple.Czy z dziewczynami można się fajnie bawić? Jak sprawić, żeby tata kupił nowy rower? Kto jest najodważniejszy z całej paczki?Opowiadania z nowego tomu to pełne zwariowanych pomysłów przygody małego urwisa, z którym na pewno nie będziesz się nudził!

Notatki samobójcy

Notatki samobójcy

Należy do serii:

Autor/autorzy:

Tłumacze: Mazan Maciejka
Oprawa: Twarda
Format: 13.0×20.0cm
Ilość stron: 272
Wydanie: 1
Rok wydania: 2012
Cena detaliczna : 34,90 zł
Nazywam się Jeff. Mam siostrę i rodziców, którzy nadal ze sobą wytrzymują. Cała nasza czwórka mieszka w prześlicznym domku w prześlicznej okolicy w prześlicznym mieście podobnym do milionów innych miast. Rodzice nigdy nas nie bili, nie molestował mnie żaden ksiądz, koledzy w szkole nie dokuczali jakoś szczególnie. Nie słucham death metalu, nie mam obsesji na punkcie brutalnych gier wideo i nie odcinam głów małym zwierzątkom. Piętnastoletni Jeff trafia do szpitala psychiatrycznego po nieudanej próbie samobójczej. Ma spędzić czterdzieści pięć dni na oddziale dla nastolatków i wziąć udział w terapii grupowej. Chłopak jednak uparcie odmawia rozmawiania o tym, co się wydarzyło. Nie jest szczery nawet z samym sobą. Czego wstydzi się tak bardzo, że nie chce dalej żyć?

Trzy metry nad niebem

Trzy metry nad niebem

Autor/autorzy:

Tłumacze: Kabatcowie Krystyna i Eugeniusz
Oprawa: Miękka
Format: 20.5×14.5cm
Ilość stron: 336
Wydanie: 3
Rok wydania: 2012
Cena detaliczna : 29,99 zł
Trzy metry nad niebem odniosła we Włoszech niebywały wprost sukces – w przeciągu trzech miesięcy od pierwszego wydania zrobiono pięć dodruków i sprzedano prawa do filmu, a egzemplarze powieści były masowo kserowane i przekazywane z rąk do rąk.Oto szesnastoletnia Babi, dziewczyna, z tak zwanego dobrego domu, świetna uczennica i przykładna córka, na skutek pogmatwanego splotu przypadków, poznaje Stepa, agresywnego chuligana, którego życie składa się z ćwiczeń na siłowni, wyścigów na motorze i bezsensownych bijatyk. Mimo krańcowo różnych charakterów i sprzeciwu apodyktycznej matki Babi, zakochują się w sobie bez pamięci. Pod wpływem tej miłości, która oczywiście nie ma szans na przetrwanie, zmieniają się oboje. Babi otwiera się na świat, dojrzewa, a Step staje się bardziej refleksyjny, łagodniejszy. Babi jest jedyną osobą, której Step powierza swój mroczny sekret, który tłumaczy jego agresywne i destrukcyjne zachowania. Swobodnie poruszając się w świecie pojęć, które określają świat włoskiej młodzieży, Moccia opowiedział niezwykle wiarygodnie i płynnie uniwersalną historię o młodzieńczym buncie, bólu dorastania i problemach rodzinnych.

Blask runów

 

Blask runów

Autor/autorzy:

Tłumacze: Mazan Maciejka
Oprawa: Miękka
Format: 14.2×20.2cm
Ilość stron: 544
Wydanie: 1
Rok wydania: 2012
Cena detaliczna : 42,00 zł
Drugi po „Runach” tom cyklu cudownie barwnych opowieści o nordyckich bogach.  Dwie dziewczyny, mieszkające o sześćset mil od siebie, noszą identyczne znamię: runę, symbolizującą Dawne Dni, gdy światem władali bogowie z podniebnej cytadeli,Asgardu. Teraz Asgard leży w gruzach, a jego mieszkańcy już dawno utracili moc. Przynajmniej tak się wydaje ludziom. Ale nic nie ginie na zawsze, a bogowie jeszcze się nie poddali (i na pewno nie przestali się kłócić!). Pragną mocy runów Maddie i Maggie  – nowych symboli, naładowanych potężną energią, których blask zapowiada nadejście nowych czasów. I tak dziewczęta, porwane przez wir wydarzeń, coraz bardziej zbliżają się do siebie oraz ku potwornej walce, w której  będą musiały udowodnić, komu dochowają wierności… Joanne Harris (ur. 1964)  – angielska pisarka, autorka siedmiu bestsellerów. Kocha Francję, czekoladę i pisanie o jedzeniu. Zadebiutowała w roku 1989 powieścią „The Evil Seed”. Międzynarodowy sukces odniosła dopiero „Czekolada”, sfilmowana w 2000 roku przez reżysera Lasse Hallstroma. W Polsce ukazały się także: „Jeżynowe wino”, „Pięć ćwiartek pomarańczy” , „Świat w ziarnku piasku”, „Duch z przeszłości”, „W tańcu”, „Dżentelmeni i gracze” oraz „Rubinowe czółenka”, „Śpij kochanie, śpij”, „Błękitnooki chłopiec”.
Opublikowała także książkę dla młodszych czytelników, „Runy”. „Blask runów” to jej kontynuacja.

Oro

Oro

Autor/autorzy:

  • Marcel Marcel A.
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 14.0×21.0cm
Ilość stron: 344
Rok wydania: 2012
Cena detaliczna : 34,90 zł
Jeśli:traktują cię jak dzieckonie widzą w tobie człowiekajesteś samotnyprzestałeś wierzyć w miłośćnie masz rodziny, albo twoi bliscy to wilkichcesz przeżyć coś niezwykłego – spotkaj się z Oro.

Spisek Ishbane’a

Autorzy:
Randy Alcorn
Karina Alcorn
Angela Alcorn
Rok wydania: 2010
Jillian jest piękną dziewczyną, ale boi się uczuciowej porażki i zranienia. Brittany ma silną osobowość i nikomu nie ufa. Ian jest znakomitym sportowcem, para się okultyzmem. Rob ma przestępczą przeszłość i zmaga się z poczuciem winy, bólem i odnalezioną na nowo wiarą w Boga. W życiu tej czwórki przyjaciół w ciągu jednego roku dobro i zło stoczą ostateczną walkę.

„Spisek Ishbane’a” w realistyczny i wyrazisty sposób opisuje życie nastolatków i ludzi młodych. Pokazuje ich zmagania z wyzwaniami, jakie niesie dorosłe życie i zagrożeniami, jak narkotyki, alkohol, okultyzm czy wybujała seksualność oraz problemami osobistymi (myśli samobójcze, anoreksja i in). To sprawy, które dotyczą ludzi (nie tylko nastolatków) na całym świecie.
Właśnie skończyłam czytać książkę, którą od tego momentu polecać będę każdemu nastolatkowi i wszystkim rodzicom. To najważniejsza, wychowawcza książka, szczególnie dla młodzieży. Trudno to wyrazić, po prostu mi uwierzcie. (Lisa Whelchel, aktorka)

 

Tylko dla dziewcząt

Tylko dla dziewczątAutor

Magdalena Samozwaniec

Oprawa: Twarda z obwolutą
Format: 14.5×21.0cm
Ilość stron: 192
Wydanie: 4
Rok wydania: 2012
O striptizie, małżeństwie, diablicach i mężu elektronowym. O tym, że nie każdy przybysz  z Zachodu jest fajniejszy od polskich chłopców, oraz o tym, jak być piękną w swojej skórze i nie nabawić się „BB-kompleksów”. Niemało tu również trafnych obserwacji na temat konfliktów międzypokoleniowych czy damsko-damskich.
Zabawne i lekkie historie mówią jednak przede wszystkim o cichej wojnie, jaka od wieków toczy się między płciami, wojnie, z której kobieta świadoma swojej wartości wychodzi obronną ręką.
Na każdą młodą dziewczynę czyhają pułapki, dlatego Magdalena Samozwaniec podpowiada – bez zbędnego dydaktyzmu, a z humorem – jak można się przed nimi ustrzec. Przekonuje, że być kobietą brzmi dumnie, choć nie zawsze jest to prosta sprawa.

 

Nie jestem seryjnym mordercą

Nie jestem seryjnym mordercą

Nie jestem seryjnym mordercą

Autor

Dan Wells

Tłumacze: Makuch Maria
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 13.5×20.5cm
Ilość stron: 256
Wydanie: 1
Rok wydania: 2012
Miasteczkiem Clayton wstrząsa seria tajemniczych morderstw. To moja obsesja. Muszę się dowiedzieć, kto zabija.
Mój terapeuta twierdzi, że sam mam cechy seryjnego mordercy. 95% procent seryjnych morderców w dzieciństwie unikało ludzi, podpalało i dręczyło zwierzęta, ale to przecież nie oznacza, że każde pokręcone dziecko wyrasta na zabójcę, prawda?John Cleaver, lat 15, diagnoza: antyspołeczne zaburzenia osobowości/ obsesyjnie zainteresowany seryjnymi mordercami/ może być niebezpieczny.
Nie jestem seryjnym mordercą. Ale mógłbym nim być.Jeszcze w styczniu druga część trylogii – Pan Potwór.

 

 

Literatura młodzieżowa Lewiatan Księga pierwsza
Należy do serii:
FANTASY
Autor: Scott Westerfeld
Tłumacze: Rybski Jarosław
REBIS
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 13.0×20.0cm
Ilość stron: 424
Wydanie: 1
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-7510-589-6
Cena detaliczna: 35,90 zł

Opis: Alek, syn arcyksięcia Franciszka Ferdynanda i Zofii Chotek, pada ofiarą intryg politycznych i po śmierci rodziców w Sarajewie musi uciekać z Austro-Węgier. Deryn Sharp, która po ojcu baloniarzu odziedziczyła miłość do latania, robi wszystko, aby – nawet podstępem – dostać się do brytyjskich Sił Powietrznych.

Gdy wybucha I wojna światowa, Alek zmierza właśnie uzbrojoną machiną kroczącą do Szwajcarii, a Deryn leci niesamowitym, żywym statkiem powietrznym do Konstantynopola. Ich losy przecinają się niespodziewanie, a następnie splatają nierozerwalnie w serii wspaniałych przygód.

Scott Westerfeld (ur.1963) to amerykański pisarz i autor muzyki. Na swoim koncie ma pięć powieści SF i kilka serii książek dla młodzieży, z których polski czytelnik zna m.in. powieści Brzydcy, Śliczni i Wyjątkowi. Lewiatan to książka z gatunku steampunk, łącząca wydarzenia z przeszłości z elementami przyszłości.

 

Literatura młodzieżowa Przymierze trojga
Inny świat

Autor: Maxim Chattam
Tłumacze: Kluza Joanna
Sonia Draga
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 14.0×20.5cm
Ilość stron: 360
Wydanie: 1
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-7508-343-9
Cena detaliczna: 35,90 zł

Opis: Matt i Tobias przyjaźnią się od dzieciństwa. Obaj są zapalonymi miłośnikami RPG-ów i gier video.
Pewnego dnia nad Nowym Jorkiem zaczyna szaleć potworna zamieć. Niebieskie błyskawice przeszukują budynki wspinając się po ścianach, a po ich przejściu istoty ludzkie wyparowują albo zamieniają się w odrażające mutanty.
Chłopcom udaje się uciec na wyspę Carmichael, gdzie dołączają do wspólnoty dzieci, które także ocalały. Mają od 9 do 17 lat i zwą się Piotrusiami (na cześć Piotrusia Pana). Tworzą zorganizowaną społeczność, aby przetrwać w nowym świecie. Niektóre z nich rozwinęły w sobie nadzwyczajne zdolności, jak np. krzesanie iskier czy telekineza.
Matt, Tobias oraz ich przyjaciółka Amber zawiązują Przymierze Trojga, aby walczyć ze zdrajcą, który zamierza oddać wyspę w ręce wrogich Cyników.

 

Literatura młodzieżowa 7 razy dziś
Należy do serii:
Young Adults
Autor: Lauren Oliver
Tłumacze: Borowski Mateusz
Wydawnictwo Otwarte
Oprawa: Miękka
Format: 13.5×20.5cm
Ilość stron: 384
Wydanie: 1
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-7515-115-2
Cena detaliczna: 32,90 zł

Opis: Sam Kingston jest ładna, popularna, ma idealnego chłopaka i trzy najlepsze przyjaciółki. Mija kolejny dzień jej wspaniałego życia. Niestety wieczorna impreza przybiera zupełnie nieoczekiwany obrót. Kiedy Sam budzi się następnego dnia, z przerażeniem odkrywa, że znowu jest piątek 12 lutego, jeszcze raz dziś
„7 razy dziś” – pierwsza powieść Lauren Oliver – przez wiele tygodni utrzymywała się w pierwszej dziesiątce bestsellerów „New York Timesa”. Została przetłumaczona na 21 języków.
Lauren Oliver ukończyła filozofię i literaturę na uniwersytecie w Chicago, potem przeprowadziła się do Nowego Jorku. Mieszka na Brooklynie, pisze wszędzie, ciągle i na wszystkim: i na notebooku, i na serwetkach. Poza tym uwielbia gotować, jest uzależniona od kawy i dodaje keczup do wszystkiego, nawet do kanapek z pomidorem.

 

Literatura młodzieżowa Odwet
Należy do serii:
Naokoło świata
Autor: Kelley Armstrong
Tłumacze: Łoziński Jerzy
ZYSK I S-KA
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 13.0×20.5cm
Ilość stron: 360
Wydanie: 1
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-7506-819-1
Cena detaliczna: 32,90 zł

Opis: Zapierające dech w piersiach zwieńczenie bestsellerowej trylogii „Najmroczniejsze moce”.
Chloe Saunders ma piętnaście lat i gorąco pragnęłaby być normalna, tymczasem jest genetycznie zmodyfikowaną nekromantką, która potrafi ożywiać zmarłych nawet bezwiednie. Ratując życie, ona i jej równie „upośledzeni” przyjaciele uciekają przed złowrogą korporacją, która uczyniła ich takimi, jakimi są. Jakby tego było jeszcze mało, Chloe musi się zmagać ze swoimi uczuciami do Simona, uroczego czarownika, i Dereka, zdecydowanie mniej uroczego wilkołaka. A ma niepokojące wrażenie, iż skłania się ku temu drugiemu… Czy to normalne?

Kelley Armstrong (ur. 1968) pisarka kanadyjska zaliczana do grona najoryginalniejszych współczesnych twórców powieści z gatunku thrillera nadnaturalnego i kryminału; zanim poświęciła się pisaniu, ukończyła studia psychologiczne i informatyczne; autorka dwudziestu powieści, w tym m.in. trylogii Najmroczniejsze moce (Wezwanie, Przebudzenie, Odwet) oraz cyklu zapoczątkowanego Ugryzioną – Uwięziona (w przygotowaniu), Dime Store Magic, Industrial Magic, Haunted. Z trójką dzieci i mężem mieszka na wsi w prowincji Ontario w Kanadzie.

 

Literatura młodzieżowa Córki
Autor: Joanna Philbin
Tłumacze: Pater Ewa
Bukowy Las
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 13.0×20.5cm
Ilość stron: 304
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-624-7811-8
Cena detaliczna: 30,38 zł

Opis: „Zastanawiacie się czasem, jak to naprawdę jest być dzieckiem sławnych rodziców i dorastać na Manhattanie? Jeśli tak, to Joanna opowie wam właśnie taką historię. Sama Plotkara pokochałaby tę serię.” – Cecily von Ziegesar

„Trudno oderwać się od tej książki. Szczególnie uwiódł mnie wątek niezachwianej przyjaźni trzech psiapsiółek wystawionych na ciągły widok publiczny.” – Jen Calonita

Początek roku szkolnego. Lizzie Summers, dowcipna i roztropna dziewczyna o nietypowej urodzie, nigdy nie dziwiła się fotoreporterom i fanom padającym do stóp jej pięknej matce – supermodelce, sama jednak unika rozgłosu i blasku fleszy. Wydaje się sobie brzydka i bardziej niż modą interesuje się literaturą. Wiele się zmienia, gdy czternastolatka zostaje zauważona przez fotografkę mody, która jest przekonana, że to Lizzie powinna wyznaczać nowe kanony kobiecego piękna…
Mimo że Lizzie i jej dwie przyjaciółki i szkolne koleżanki – Carina, córka magnata medialnego i Hudson, córka gwiazdy popu – mają sławnych i bogatych rodziców, są normalne, myślą i czują jak inne nastolatki. Intensywnie szukają swojej drogi, choć otoczenie oczekuje od nich, by były takie jak ich rodzice. Tymczasem one chcą być sobą, mieć swoje pasje i podejmować własne decyzje. Wspierają się wzajemnie, darząc wierną i lojalną przyjaźnią, gdyż tylko one wiedzą, jak trudno jest być córką w świecie celebrytów.

 

Literatura młodzieżowa Córki łamią zasady
Autor: Joanna Philbin
Tłumacze: Pater Ewa
Bukowy Las
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 13.0×20.5cm
Ilość stron: 312
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-624-7834-7
Cena detaliczna: 31,90 zł

Opis: Carina Jurgensen, licealistka z temperamentem, córka bardzo bogatego potentata medialnego, łamie jedną z zasad córek celebrytów, która brzmi: „Nigdy nie rozmawiaj z dziennikarzami o swoich rodzicach”. Lekkomyślnie upublicznia informacje na temat firmy swojego ojca i w konsekwencji zostaje przez niego odcięta od nieprzebranych zasobów pieniężnych. Zmuszona do radzenia sobie z mniej niż przeciętną tygodniówką, bierze sprawy w swoje ręce i przekonuje zarząd dorocznego Balu Zimowego, by zatrudniono ją na stanowisku organizatorki przyjęcia. Oczekuje się od niej, że w pracy skorzysta ze znajomości swojego ojca. Dziewczyna staje przed dylematem: Czy powinna otwarcie przyznać się do swej nowej sytuacji finansowej, czy grać rolę dumnej posiadaczki złotych kart kredytowych? Trzy przyjaciółki z Nowego Jorku: Lizzie Summers, Carina Jurgensen i Hudson Jones, spotykają się w drugiej powieści z cyklu Córki autorstwa Joanny Philbin, by wspierać się wzajemnie w dorastaniu w blasku sławy rodziców.

 

Literatura młodzieżowa Otchłań W potrzasku
Autor: Alexander Gordon Smith
Tłumacze: Wróbel Marcin
Wydawnictwo Otwarte
Oprawa: Miękka
Format: 13.6×20.5cm
Ilość stron: 304
Wydanie: 1
Rok wydania: 2011
Cena detaliczna: 32,90 zł

Opis: Siedemnastoletni Alex Sawyer zostaje wrobiony w morderstwo i skazany na dożywocie w Otchłani. To więzienie dla młodocianych przestępców, prawdziwa podziemna twierdza, w której czai się czyste zło. Alex ma tylko dwie opcje: ulegnie okrutnym regułom więziennego życia, nieludzkim strażnikom i bezlitosnym gangom skazańców albo spróbuje uciec, choć nikomu to się jeszcze nie udało. Chłopak wraz z grupą przyjaciół decyduje się na niemożliwe.
„Otchłań. W potrzasku” to pierwsza część bestsellerowej serii o więzieniu dla nastolatków, w którym śmierć jest najmniejszą z trosk.
Opowieść o przyjaźni i odwadze trzymająca w napięciu jak „Prison Break”.

 

Literatura młodzieżowa Błękitny chłopiec
Autor: Rakesh Satyal
Tłumacze: Gralak Anna
ZNAK
Oprawa: Miękka
Format: 14.0×20.5cm
Ilość stron: 304
Wydanie: 1
Rok wydania: 2011
Cena detaliczna: 34,90 zł

Opis: Opowieść, która przeniesie Cię na drugą stronę tęczy.
Historia chłopca, który myślał, że jest bogiem.
Poznajcie Kirana Sharmę, który uwielbia muzykę, taniec i wszystko, co zmysłowe. Otoczony nobliwymi członkami hinduskiej społeczności – w domu, w świątyni, w szkole i na cotygodniowych imprezach rodziców – Kiran wciąż czuje się odmieńcem. Aż pewnego dnia doznaje olśnienia: może jego przeznaczeniem nie jest życie na ziemi, może jest bogiem? Może tajemnica jego istnienia została zakodowana jeszcze przed jego narodzinami? Dla Kirana Sharmy rozpoczyna się właśnie długa, zabawna, bolesna, ale i piękna wędrówka do prawdy o sobie…
Świat bohaterów Zadie Smith, humor Salmana Rushdiego. Czegóż chcieć więcej?

„Błękitny chłopiec to świat zbyt zabawny, zbyt smutny i zbyt cudowny, by nie był prawdziwy”.
Chuck Palahniuk

 

Literatura młodzieżowa Płonący stos Księga 1
Kielich wiatru. Krąg popiołów

Autor: Cate Tiernan
Tłumacze: Marcinkowska Alicja, Czub Marta
AMBER
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 12.5×20.5cm
Ilość stron: 416
Wydanie: 1
Rok wydania: 2011
Cena detaliczna: 37,80 zł

Opis: Ja jestem nią.
Ona jest mną.
Jesteśmy czarownicami.
Dlaczego zostałyśmy rozdzielone?
Dlaczego teraz się spotkałyśmy?
I dlaczego obie kochamy tego jednego…
Thais
Nienawidzę Nowego Orleanu. Nienawidzę mojej nowej opiekunki, która pojawiła się znikąd, kiedy zginął mój tata. Nienawidzę całego mojego nowego życia i tego, że muszę zaczynać ostatnią klasę liceum w nowej szkole. Jakbym stała na krawędzi klifu i coś przerażającego miało mnie popchnąć w dół, w jakiś nieznany świat. Co tam znajdę? Siebie? A jeśli coś gorszego – prawdę o mojej przeszłości?
Clio
Dziś w szkole spotkałam drugą mnie. Mnie z innym imieniem, ale jednak mnie – z moimi czarnymi włosami, zielonymi oczami i identycznym znamieniem na policzku.
Jedna z tych historii o bliźniętach rozdzielonych po urodzeniu? O nie – prawda jest o wiele bardziej niesamowita, o wiele bardziej mroczna. A jej poszukiwanie połączy nas magią i krwią, i podzieli uczuciem do tego samego chłopaka…