Mały Feniks: Nowości z zakresu prawa, ekonomii, informatyki i nie tylko!

Opublikowanio: 2 września, 2013, Kategoria: Nowości

P1060292

Bardzo serdecznie zapraszamy do naszej księgarni przy ulicy Jedności Robotniczej 8a (wejście od strony Alei Wolności w podwórko między cukiernią Meryk a sklepem monopolowym).
Znajdą tam państwo również bardzo ciekawą ofertę składającą się z następujących działów:

1. Literatura komputerowa
2. Pozytywne myślenie
3. Parapsychologia
4. Nauka
5. Medycyna
6. Ekonomia
7. Prawo
8. Podręczniki akademickie
9. Literatura samochodowa
10. Literatura techniczna
11. Artykuły papiernicze

A OTO NOWOŚCI:

 

 

Energia kwantowa

627054i

Energia kwantowa

Ćwiczenia, które mogą radykalnie zmienić twoje życie

Autor/autorzy:

Tłumacze: Brudzewski Julian
Oprawa: Miękka
Format: 14.5×20.5cm
Ilość stron: 228
Wydanie: 1
Rok wydania: 2013
CENA: 34,00 ZŁ
 
Przeżyj niesamowite efekty uzdrawiające dzięki Quantum Energy. Za pomocą tej nowej metody w ciągu krótkiego czasu zdołasz osiągnąć polepszenie i uzdrowienie we wszystkich sferach życia, jak zdrowie, związki, sukces, bogactwo czy duchowość. Bóle fizyczne i psychiczne, choroby, obawy i braki powinny zniknąć; nadejdzie życie pełne, szczęśliwe, zdrowe i udane.
Quantum Energy podobnie jak matryca energetyczna, uzdrawianie kwantowe czy uzdrawianie rekonektywne, korzysta z odkryć współczesnej nauki i operuje na płaszczyźnie kwantowej.
Quantum Energy jest zgodne z zasadą: Zrozumieć, zmienić i działać. Inaczej niż przy innych nowych metodach uzdrawiania, rozum jest tutaj potrzebny i używa się go jako pomocnika. Umożliwia to uzyskanie rezultatów skutecznych i trwałych.
Razem z tym praktycznym poradnikiem i zbiorem ćwiczeń zanurz się w świadomość kwantową, w świat uzdrawiania i zmiany – i żyj takim życiem, jakim zawsze chciałeś żyć.

Siranus Sven von Staden, urodzony w roku 1968, jest twórcą metody transformacji i uzdrawiania Quantum Energy, doradcą i coachem nowych czasów, a także autorem i prelegentem. Towarzyszy ludziom i przedsiębiorstwom na ich drodze ku „prawdziwej wielkości”, do ich pełnego potencjału.

Ewangelia Tomasza

627053i

Ewangelia Tomasza

Komentarze OSHO

Autor/autorzy:

Tłumacze: Jamrozik Katarzyna
Oprawa: Twarda
Format: 15.0×21.0cm
Ilość stron: 528
Wydanie: 1
Rok wydania: 2013
CENA: 59,00 ZŁ
 
Ewangelia Tomasza to jeden z najważniejszych apokryfów, czasem określany też jako Piąta Ewangelia. Rękopis odkryty pod sam koniec XIX wieku zawiera tylko 114 wersetów, ale to nie objętość jest miarą jego znaczenia.
Wyjątkowy charakter tego tekstu zdecydowanie odróżnia go od ewangelii kanonicznych. Nie jest to alegoryczna opowieść o życiu Jezusa, ale zbiór wskazówek, które miały być przez niego wypowiedziane. Jezus jest tu raczej opisany jako duchowy przewodnik, którego słowa (jeśli zostaną właściwie zrozumiane) mogą zapewnić życie wieczne. Z tego względu wielu badaczy określa Ewangelię Tomasza jako tekst gnostyczny, podkreślający poznanie i własne, bezpośrednie przeżycie.
Taki jest też klimat komentarzy Osho do tego wyjątkowego tekstu. Jego interpretacje pomagają czytelnikowi nie tylko zrozumieć sens cytowanych wypowiedzi, ale – przede wszystkim – zrozumieć okruchy własnego życia.
Poznanie siebie, jakże często podkreślane przez filozofów, mistyków i przewodników duchowych, to kwintesencja Ewangelii Tomasza. Obszerne wyjaśnienia Osho pozwalają to poznanie przenieść w nasze codzienne życie, byśmy z coraz większym zrozumieniem mogli rozwijać się i rozkwitać.
 
Niech ten, który szuka, nie ustaje w poszukiwaniu aż znajdzie…

Zamień chemię na jedzenie

622456i

 

Zamień chemię na jedzenie

Autor/autorzy:

Oprawa: Miękka
Ilość stron: 200
Wydanie: 1
Rok wydania: 2013
Cena: 32,90 zł
 
Książka, która nie zawiera chemii ani polepszaczy smaku!Co to znaczy zdrowo się odżywiać? Zacznij od unikania chemicznych dodatków. Nie tylko nie są potrzebne, one szkodzą! Jednego czekoladowego batona można przegryźć bez obaw, ale rozmaite barwniki, słodziki, wzmacniacze smaku i aromaty zjedzone także w płatkach śniadaniowych, w domowej(!) zupie czy lodach sumują się. I rujnują twoje zdrowie. Są przyczyną alergii, niestrawności, złego samopoczucia, a być może także zespołu ADHD.
Niewiele przeprowadzono rzetelnych badań dotyczących sztucznych dodatków do żywności. Julita Bator weryfikuje dane od producentów. Ponieważ dzieci autorki wykazują silną alergię na „polepszacze” i konserwanty musiała zmienić styl odżywiania się i życia całej rodziny. Od czterech lat próbuje, nie wydając dużych sum na kupowanie wyłącznie ekologicznych produktów, żyć bez „chemii”. Jej książka może być dla nas przewodnikiem po kuchni, która pachnie tak, jak jedzenie pamiętane z naszego dzieciństwa.

W dwudziestu rozdziałach udziela porad, jak unikać szkodliwej żywności, ale także jakie naczynia stosować w kuchni, jak przemycać wartościowe produkty w potrawach. Podaje 81 przepisów, które przywracają polskiej kuchni dawną, utraconą przed laty świetność.

Braterska pomoc dla zdrowia Kasza jaglana

617999i

Braterska pomoc dla zdrowia Kasza jaglana

Autor/autorzy:

Oprawa: Miękka
Format: 15.0×20.0cm
Ilość stron: 80
Rok wydania: 2013
Cena: 18,00 zł
 
Za garść cywilizacyjnych smakołyków oddajemy codziennie swoje zdrowie chorobom. I choć wiemy, że cywilizacja z chorobami trzyma, to jednak zdążyliśmy się do jej lekkości i sztucznego piękna przyzwyczaić. A przecież wrota natury są otwarte, więc powrót do niej i do jej normalności jest wciąż możliwy. Tylko natura może przekazać bezinteresowną pomoc dla naszego zdrowia, tuląc do swojego wrażliwego serca zdrowego i chorego, biednego i bogatego, butnego i zagubionego, wszak żyje ona miłością, miłością karmi i miłością uzdrawia.
Stefania Korżawska

Paryska dieta

622197i

Paryska dieta

Jak osiągnąć optymalną masę ciała i ją utrzymać

Należy do serii:

Autor/autorzy:

Tłumacze: Górska Aleksandra
Oprawa: Miękka
Format: 15.0×23.0cm
Ilość stron: 288
Wydanie: 1
Rok wydania: 2013
Cena: 39,90 zł
 
CZŁOWIEK, KTÓRY WYGRAŁ Z DUKANEM W SĄDZIE!
Paryska dieta to nowoczesny plan stopniowej i, co istotne, trwałej utraty masy ciała. Dostarczając niezbędnej motywacji, autor prowadzi czytelnika przez trzy kolejne fazy: Cafe, Bistro i Gourmet, aż do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Łącząc zdrowy styl życia Francuzów i determinację Amerykanów w ich niekończącej się pogoni za szczupłą sylwetką i dobrym samopoczuciem, doktor Cohen przedstawia świeże spojrzenie na kwestię zdrowego odżywiania. Zdecydowanie przeciwny dietom „ekstremalnym” i nieuchronnemu efektowi jo-jo, który im towarzyszy, doktor Cohen proponuje świeże, rozsądne i holistyczne podejście uwzględniające fizyczne, psychologiczne i kulturowe czynniki wpływ ające na nasz stosunek do jedzenia.
Paryska dieta nie jest chwilową nowinką. To zupełnie nowe podejście do odchudzania, a jednocześnie sposób na celebrowanie życia, który pomoże uzyskać świetny wygląd i doskonałe samopoczucie.
Doktor nauk medycznych Jean-Michel Cohen jest najsłynniejszym specjalistą ds. żywienia we Francji. Jego bestsellerowe publikacje dotyczące odżywiania i odchudzania – ich nakład wyniósł ponad milion egzemplarzy – zostały przetłumaczone na dziewięć języków. Jean-Michel Cohen prowadzi także programy telewizyjne dotyczące odchudzania, występował m.in. we francuskiej wersji programu Master Chef. W 1986 roku stworzył pierwsze wielospecjalistyczne centrum leczenia otyłości we Francji. W czasie swojej praktyki lekarskiej pomógł ponad 30 tysiącom pacjentów borykających się z otyłością i zaburzeniami odżywiania, a jego portal zmotywował pół miliona internautów do podjęcia walki ze zbędnymi kilogramami.

Dieta bez pszenicy

 

Dieta bez pszenicy

Autor/autorzy:

Tłumacze: Palewicz Roman
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 13.5×20.5cm
Ilość stron: 328
Rok wydania: 2013
Cena: 36,90 zł
 
Dr William Davis dowodzi szkodliwości współczesnej pszenicy, analizując historię spożywania produktów z tego zboża i zmiany, jakim ulegały. Dzisiejsza pszenica nie jest już solidną podstawą pożywienia, z której powstaje zdrowy chleb powszedni. Została genetycznie zmodyfikowana, by producenci żywności mogli osiągać jak największe zyski przy minimalnych kosztach.
W rezultacie to dobroczynne niegdyś zboże stało się żywieniowo bezwartościowym, acz wszechobecnym składnikiem, który sprawia, że poziom glukozy we krwi rośnie gwałtowniej niż po zjedzeniu cukru, a ponadto ma właściwości uzależniające, co doprowadza do huśtawki głodu i przejadania się oraz zmęczenia.
Na podstawie wieloletnich badań klinicznych oraz niezwykłych wyników, które obserwował u tysięcy własnych pacjentów po rezygnacji z produktów zawierających pszenicę, dr Davis przedstawia argumenty przeciwko temu wszechobecnemu składnikowi pokarmowemu. Dieta bez pszenicy skutkuje wg niego znaczącymi korzyściami, takimi jak: stała utrata wagi; złagodzenie zespołu metabolicznego i cukrzycy typu 2; wyleczenie z problemów jelitowych; wyraźne obniżenie poziomu cholesterolu; poprawa gęstości kości; zanik dolegliwości skórnych, takich jak łuszczyca, afty, łysienie; ograniczenie stanów zapalnych i bólów gośćcowych.
Ta atrakcyjna w czytaniu, skłaniająca do myślenia i starannie udokumentowana książka oferuje nowy, niezmiernie ważny punkt widzenia na najistotniejsze problemy zdrowotne naszych czasów.

Jedz co chcesz Sąd nad polskim stołem

614723i

Jedz co chcesz Sąd nad polskim stołem

Autor/autorzy:

Oprawa: Miękka
Format: 14.1×21.5cm
Ilość stron: 160
Rok wydania: 2013
 
Cena detaliczna: 34,99 zł
 
Rozmowy ze specjalistami i naukowcami, które zmienią na zawsze Wasze menu. O dobrodziejstwie płynącym z picia kawy, mitach o cholesterolu, eko-żywności i pożywnym piwie, czyli wszystko, co powinniście wiedzieć
o zdrowym odżywianiu.Krystyna Naszkowska urządziła sąd nad polskim stołem. Pyta naukowców i specjalistów od żywienia o sprawy, które nurtują wszystkich dbających o zdrowie.
Z książki dowiecie się m.in.:
– Czy jaja nas żywią czy trują?
– Czy jedząc ekologiczną żywność będziemy żyć dłużej?
– Czy masło jest zdrowsze od margaryny?
– Czy mięso zmienia nas w agresywnych drapieżników?
– Czy żywność genetycznie modyfikowana to dobrodziejstwo czy przekleństwo?
– Czy istnieje idealna dieta?Wśród rozmówców znaleźli się: prof. Tadeusz Trziszka, prof. Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska, prof. Grażyna Cichosz , prof. Jan Hartman, prof. Piotr Węgleński oraz psycholog Agata Ziemnicka.

Dieta 5:2 dr. Mosleya

610364i

Dieta 5:2 dr. Mosleya

Tłumacze: Wąsiński Jan
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 20.0×13.5cm
Ilość stron: 256
Wydanie: 1
Rok wydania: 2013
Cena detaliczna: 29,99 zł
 
Światowy BESTSELLERZrzuć kilogramy i ciesz się zdrowiem oraz długim życiem dzięki sporadycznemu niedojadaniu
5 dni jesz normalnie 2 dni nie dojadasz
Czy można, odżywiając się normalnie przez pięć dni w tygodniu, zeszczupleć i poprawić stan zdrowia?
Odpowiedź brzmi: tak! Wystarczy ograniczyć spożycie kalorii przez dwa nienastępujące po sobie dni w tygodniu – do 500 kalorii dziennie dla kobiet oraz do 600 w przypadku mężczyzn.
Badania naukowe wyników stosowania diety opartej na sporadycznym niedojadaniu wykazały, że nie tylko pomaga ona w pozbyciu się zbędnych kilogramów, ale także obniża ryzyko wystąpienia wielu schorzeń, w tym chorób układu krążenia, cukrzycy, a nawet nowotworów. „Istnieją mocne argumenty naukowe dowodzące, że sporadyczne niedojadanie może pozytywnie wpłynąć na zdrowie”, mówi dr Mark Mattson, szef laboratorium neurobiologii w National Institute of Aging oraz wykładowca neurobiologii na John Hopkins University.
Na podstawie wyników najnowszych przełomowych badań opracowano program dietetyczny, łatwy i bezbolesny do zastosowania w codziennym życiu nawet przez osoby mocno zapracowane. Oto co przygotowaliśmy dla ciebie:
czterdzieści posiłków o wartości energetycznej 500 lub 600 kalorii każdy, szybkich i łatwych do przygotowania;
ośmiostronicowa wkładka ze zdjęciami, przedstawiającymi dietetyczne zestawy dań;
nowatorskie badania naukowe, na których opiera się program;
licznik kalorii, dzięki któremu odchudzanie może być proste;
i wiele, wiele innych rzeczy.
Dieta 5:2 dr. Mosleya nie jest wytworem chwilowej, przemijającej mody, lecz wynika z nowego sposobu myślenia o żywieniu, wyboru związanego ze stylem życia, który może korzystnie wpłynąć na twoje zdrowie.
dr MICHAEL MOSLEY doskonalił swoje lekarskie kwalifikacje zawodowe w londyńskim Royal Free Hospital, a następnie podjął współpracę z BBC jako dziennikarz działu naukowego, początkowo jako realizator, a ostatecznie jako rozpoznawalna postać małego ekranu. Wyemitowany w sierpniu 2012 roku w BBC „Eat, Fast, and Live Longer”, jeden z odcinków jego programu „Horizon”, spotkał się z nieprawdopodobnie szerokim odzewem na świecie.
MIMI SPENCER jest dziennikarką i autorką książek. Publikuje artykuły i felietony w gazetach i czasopismach, napisała także poradnik 101 Things to Do Before You Diet.LEKARZE I DIETETYCY JEDNYM GŁOSEM POPIERAJĄ DIETĘ 5:2 dr. Mosleya.
Zawiera zestawy odpowiednich posiłków na cały miesiąc – pokazanych w kolorze!
„Mam kilku pacjentów, którzy z powodzeniem zaczęli stosować się do tej diety i teraz uważają, że jest fantastyczna” – dr PETE BRIDGWOOD
„Razem z moim partnerem życiowym jesteśmy na tej diecie i bez większego wysiłku straciliśmy mniej więcej po pięć kilogramów” – CLAIRE CRONIN, dietetyczka
„Zaczęłam stosować tę dietę od chwili, kiedy obejrzałam program ‘Horizon’ Michaela Mosleya. To spowodowało, że zupełnie zmieniłam moje podejście do odżywiania i głodu, czuję teraz, że mam dużo więcej energii, a zrzucenie niemal siedmiu kilogramów to dodatkowo wspaniała niespodzianka. Do zastosowania diety przekonało mnie naukowe podejście.
Teraz cenię sobie dni niedojadania, czego wcześniej zupełnie sobie nie wyobrażałam, i z łatwością ich przestrzegam. Nie zamierzam nigdy tego zaprzestać” – SUSIE WHITE, dietetyczka

Praktyczna nauka jazdy B

606899i

Praktyczna nauka jazdy B

Wydawca: Grupa Image
Oprawa: Miękka
Format: 15.0×21.0cm
Liczba stron: 102
Rok wydania: 2013
Cena detaliczna: 31,00 zł
 
Doskonałe uzupełnienie „Podręcznika kierowcy B”, w całości poświęcone nauce techniki kierowania pojazdem. Zawiera przejrzyste ilustracje i schematy, szkice sytuacyjne, instrukcje „krok po kroku”, – czyli zbiór praktycznych porad, jak skutecznie prowadzić samochód osobowy.

E-podręcznik Kierowca doskonały B

606898i

E-podręcznik Kierowca doskonały B

Autor:

Wydawca: Grupa Image
Oprawa: Miękka
Format: 15.0×21.0cm
Liczba stron: 372
Rok wydania: 2013
Cena detaliczna: 30,00 zł
 
Podręcznik składa się z lekcji, ułożonych zgodnie z działami i tematami ustalonymi w programie szkolenia kandydatów na kierowców (wg rozporządzenia w sprawie szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami).Podręcznik jest elementem kursu on-line „e-Podręcznik Kierowca Doskonały B” i programu „e-Wykłady Kierowca Doskonały B”.
Można go wykorzystywać oddzielnie, gdyż zawiera całkowity zakres kursu nauki jazdy na kategorię B wg nowej podstawy programowej.

Kasia Bosacka cudnie chudnie Żegnaj pulpecie

597954i

Kasia Bosacka cudnie chudnie Żegnaj pulpecie

Autor:

Wydawca: Publicat
Oprawa: Miękka
Format: 17.0×24.5cm
Liczba stron: 128
Rok wydania: 2013
Cena detaliczna: 29,90 zł
 
Znana dziennikarka, prowadząca program „Wiem, co jem i wiem, co kupuję” w stacji TVN Style, pewnego dnia postanowiła cudnie schudnąć. Zakasała rękawy i zabrała się do pracy. O swojej walce z nadprogramowymi kilogramami systematycznie opowiadała w programie „Dzień Dobry TVN”. Pożegnanie z pulpetem nie przyszło łatwo. Kasia musiała się nieźle namęczyć, by osiągnąć upragnioną wagę. Jak jej się to udało? Poprzez zdrowe, mądre odchudzanie, dietę opartą na ogólnodostepnych i tanich produktach oraz rozsądne ćwiczenia.Jeśli należysz do osób, którym kilogramy wymknęły się spod kontroli, dzięki książce „Żegnaj, pulpecie” dowiesz się, jak się ich skutecznie pozbyć.

Kolory i liczby

606833i

Kolory i liczby

Twój osobisty przewodnik po pozytywnych wibracjach w codziennym życiu.
 
Wydawca: Medium
Oprawa: Twarda
Format: 13.0×20.0cm
Liczba stron: 96
Rok wydania: 2013
Cena detaliczna: 29,00 zł
 
Czy wiesz, że kolor ubrania, na którego włożenie zdecydujesz się rano, może wpłynąć na bieg spraw, którymi będziesz zajmować się tego dnia…?
Kolory i liczby mają swoje wibracje i wywierają na nas subtelny wpływ bez względu na to, czy jesteśmy tego świadomi, czy nie; czy tego chcemy, czy nie. Każdy z nas ma także swoje indywidualne wibracje numerologiczne i kolorystyczne. Niektóre są stałe, jak na przykład data urodzenia. Inne zmieniają się w czasie albo wraz z przemianami pór roku – tak jak nasze osobiste kolory.Książka Louisy Hay wprowadza w ten świat subtelnych wibracji, aby umożliwić nam świadome dokonywanie wyborów, dzięki którym będziemy mogli zharmonizować swoje wibracje z siłami kosmicznymi. Możemy w ten sposób wpływać na swoje samopoczucie, nastrój, podejście do życia i dzięki temu osiągać lepsze rezultaty w naszych dążeniach.”Kolory i liczby są przydatne w kształtowaniu naszego życia i postawy życiowej. Mogą tworzyć podstawę dla naszych afirmacji i formułowania opinii o sobie – co jest właśnie celem napisania przeze mnie tej książki.
Oby każdy dzień ze swoim kolorem i liczbą stał się dla ciebie źródłem radości.”
Louise L. Hay – autorka książki „Możesz uzdrowić swoje życie”

Zasady prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów 2013 część 1

606083i

Zasady prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów 2013 część 1

Autor:

Wydawca: Wszechnica Podatkowa
Oprawa: Miękka
Format: 23.5×16.5cm
Liczba stron: 320
Rok wydania: 2013
CENA DETALICZNA: 61,00 ZŁ
 
Niniejsza publikacja informuje jak księgować operacje występujące w każdej firmie zarówno po stronie kosztów jak i przychodów, uwzględnia metodę memoriałową i kasową rozliczenia kosztów, pomaga prawidłowo ustalić wysokość zobowiązania podatkowego w działalności gospodarczej z tytułu zatrudnienia pracowników oraz zawartych umów cywilnoprawnych (z uwzględnieniem przepisów o ubezpieczeniu społecznym i zatrudnieniu)

Zasady BHP i PPOŻ w praktyce 2013

605293i

Zasady BHP i PPOŻ w praktyce 2013

Autor:

Wydawca: Wszechnica Podatkowa
Oprawa: Miękka
Format: 20.5×14.5cm
Liczba stron: 176
Rok wydania: 2013
CENA DETALICZNA: 34,00 ZŁ
 
Książka w sposób praktyczny i usystematyzowany przedstawia obowiązki pracodawcy w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz z zakresu ochrony przeciwpożarowej.Obowiązki te regulowane są przez liczne akty prawne, jednak dzięki tej publikacji zostały zebrane w jednym miejscu, co z pewnością ułatwi sprostanie im przez właścicieli firm.Z lektury można dowiedzieć się m.in., w jaki sposób urządzić bezpieczne stanowisko pracy, w jaki sposób organizować pracę w zakładzie pracy, jakie rejestry czy wykazy należy prowadzić, jak dokumentować ryzyko zawodowe, jak postępować w razie wypadku przy pracy czy podejrzenia choroby zawodowej, jakie wymogi techniczno-budowlane powinny spełniać budynki, jak prowadzić ewentualną ewakuację ludzi czy mienia, w jaki sprzęt gaśniczy należy się wyposażyć i jak z niego korzystać, a oprócz tego poznać cały szereg innych przydatnych zagadnień, pozwalających na prawidłową realizację spoczywających na pracodawcy obowiązków. Książka zawiera też wzory wybranych dokumentów obowiązujących przy realizacji poszczególnych zadań.

Własna firma jak założyć i poprowadzić? 2013

606079i

Własna firma jak założyć i poprowadzić? 2013

Autor:

Wydawca: Wszechnica Podatkowa
Oprawa: Miękka
Format: 20.5×14.5cm
Liczba stron: 216
Rok wydania: 2013
CENA DETALICZNA: 41,00 ZŁ
 
Książka – w formie przewodnika – adresowana jest do osób planujących rozpocząć działalność gospodarczą na własny rachunek. W sposób przystępny, praktyczny i kompleksowy wskazuje: jaką formę prawną wybrać, jakie płacić podatki, jak wywiązać się z obowiązków wobec ZUS i innych instytucji. To tylko niektóre wątpliwości, z jakimi musi zmierzyć się początkujący przedsiębiorca.
Publikacja systematyzuje prawa i obowiązki związane z prowadzeniem działalności gospodarczej rozproszone w wielu aktach prawnych. Wskazuje te, w jaki sposób można skorzystać z nowej możliwości zawieszenia działalności gospodarczej.
W książce skupiono się na przedsiębiorstwach niewielkich rozmiarów z uwagi na ich popularność wśród przyszłych przedsiębiorców oraz proste zasady i niewielkie koszty funkcjonowania. Opracowanie zawiera wskaźniki i stawki aktualne na 2014 rok.

Jak napisać poprawny biznesplan 2013

 

605289i

Jak napisać poprawny biznesplan 2013

Autor:

Wydawca: Wszechnica Podatkowa
Oprawa: Miękka
Format: 20.5×14.5cm
Liczba stron: 104
Rok wydania: 2013
CENA DETALICZNA: 34,00 ZŁ
 
Niniejsza publikacja zawiera praktyczne wskazówki, jakie najważniejsze elementy powinien zawierać plan biznesowy oraz wskazuje metodykę tworzenia tego dokumentu, uwrażliwiając na sfery objęte szczególną uwagą osób oceniających biznesplan.

Fundacje i Stowarzyszenia funkcjonowanie i opodatkowanie 2013

605290i

Fundacje i Stowarzyszenia funkcjonowanie i opodatkowanie 2013

Autor:

Wydawca: Wszechnica Podatkowa
Oprawa: Miękka
Format: 23.5×16.5cm
Liczba stron: 204
Rok wydania: 2013
CENA DETALICZNA: 59,00 ZŁ
 
Niniejsze opracowanie stanowi omówienie – pod kątem prawnym, podatkowym i rachunkowym – problematyki funkcjonowania fundacji i stowarzyszeń. Przede wszystkim przedstawiono tu podstawowe zasady i procedury zakładania fundacji i stowarzyszeń wraz z wskazaniem praktycznych elementów przedmiotowej tematyki, w tym określenie możliwości fundacji i stowarzyszeń w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej.Dalsza część opracowania zawiera omówienie zasad polityki rachunkowości, obowiązków sprawozdawczych oraz poraktyczne ujęcie schematów ksiegowania, w tym przykładowy plan kont.Ponadto załączone zostały przykładowe wzory dokumentów i aktów zewnętrznych wykorzystywanych w fundacjach i stowarzyszeniach (np.akty ustanawiajace, statut, uchwały organów wewnętyrznych, protokoły posiedzeń).

Amortyzacja i środki trwałe w firmie 2013

606074i

Amortyzacja i środki trwałe w firmie 2013

Należy do serii:

Autor:

Wydawca: Wszechnica Podatkowa
Oprawa: Miękka
Format: 23.5×16.5cm
Liczba stron: 238
Rok wydania: 2013
CENA DETALICZNA: 54,00 ZŁ
 
W niniejszym opracowaniu znajdą Państwo informacje na temat, jak prawidłowo zakwalifikować środek trwały, ustalić właściwą stawkę amortyzacyjną, ustalić wartość początkową środka trwałego oraz sposób amortyzaowania go według różnych metod. Szczególny nacisk położony został na omówienie jednorazowej amortyzacji środków trwałych przez tzw. małych podatników oraz podmioty rozpoczynające działalność.
Książka w przystępny sposób wyjaśnia zagadnienia dotyczące zakupu i sprzedaży oraz darowizn środków trwałych, w tym samochodów osobowych i ciężarowych, na gruncie ustaw o podatku dochodowym oraz podatku od towarów i usług.
Przedstawione w niej zostały też zasady ujmowania operacji ksiegowych, dotyczących środków trwałych.

ABC small biznessu 2013

605928i

ABC small biznessu 2013

Autor:

Wydawca: Marcus
Oprawa: Miękka
Format: 16.5×24.0cm
Liczba stron: 520
Rok wydania: 2013
CENA DETALICZNA: 65,00 ZŁ
 
A – jak założyć i prowadzić własną firmę.
B – księgowość Twojej firmy (ryczałt, księga przychodów i rozchodów, VAT)
C – jak Cię rozliczy Urząd Skarbowy.Stan prawny na dzień 1.02.2013 r.

ABC systemu Windows 8 PL

597992i

 ABC systemu Windows 8 PL

Autor:

Wydawca: Helion
Oprawa: Miękka
Format: 15.5×23.0cm
Liczba stron: 352
Rok wydania: 2013
CENA DETALICZNA: 34,90 ZŁ
 
Odkryj na nowo przyjemność korzystania z komputera – z Windows 8 PL!Jak się odnaleźć, czyli gdzie podziały się stary dobry ekran i menu Start?
Integracja z usługami online, czyli jak efektywnie używać nowych kont użytkownika?
Podręczna kopia na USB, czyli jak zmieścić w kieszeni Windows z własnymi ustawieniami?
Wypuszczenie na rynek systemu operacyjnego Windows 8, z ponad 300 nowymi funkcjami, można śmiało uznać za krok równie odważny i niekonwencjonalny, jak opublikowanie wersji Windows 95 siedemnaście lat temu. Tamta wersja zrewolucjonizowała świat komputerów osobistych, natomiast obecna ma wszelkie szanse podbić rynek nie tylko komputerów, ale także smartfonów, tabletów i wielu innych urządzeń. Wyposażona we wszystkie funkcje Windows 7 (i w pełni kompatybilna z tamtym systemem), lecz obdarzona zupełnie nowym interfejsem i kilkoma setkami nowych funkcji, znacznie bezpieczniejsza i bardziej wydajna, być może okaże się zarzewiem nowej rewolucji.Z tą książką bez kłopotu wejdziesz w ekscytujący świat Windows 8 PL. Zrozumiesz, na jakich zasadach działa nowy interfejs, jak należy wykonywać poszczególne operacje i dlaczego w ogóle dokonano tak istotnej zmiany. Poznasz najważniejsze nowe funkcje systemu, w tym tak przydatne, jak przeinstalowywanie sytemu bez usuwania swoich ustawień, a także przenoszenie w pełni działającej kopii Windows 8 na dysku USB, by móc wygodnie na niej pracować po podłączeniu się do dowolnego komputera. Dowiesz się, jak korzystać z usług zdalnego pulpitu i jak używać Windows 8 na urządzeniach innych niż komputery PC. Zajrzyj w przyszłość wirtualnego świata!Instalacja i aktualizacja systemu
Praca z systemem
Konfiguracja systemu
Konfiguracja urządzeń
Administrowanie kontami użytkowników
Sieci lokalne
Internet i multimedia
Zarządzanie systemem
Bezpieczeństwo i prywatność
Zostań mistrzem w obsłudze Windows 8 PL!
 
Dokumentacja pracownicza 2013
 
604083i

Dokumentacja pracownicza 2013

Autor:

Wydawca: ODDK
Oprawa: Miękka
Format: 21.0×29.0cm
Liczba stron: 384
Wydanie: 9
Rok wydania: 2013
CENA DETALICZNA: 189,00 ZŁ
 
Nie szukaj zmian – my zrobiliśmy to za Ciebie!
Kompletna i aktualna dokumentacja spraw pracowniczych na rok 2013!Unikatowa pozycja z kompletem wzorów pełnej dokumentacji kadrowej: umowy, wnioski, regulaminy, informacje, oświadczenia, rejestry i inne druki wykorzystywane na wszystkich etapach świadczenia pracy – od zgłoszenia do odpowiednich inspekcji, poprzez analizę poszczególnych części akt osobowych oraz pism procesowych w prawie pracy, po umowy cywilnoprawne.Każdy wzór opatrzono przystępnym komentarzem.W nowym wydaniu zmiany m.in. w:
czasie pracy, w zgłaszaniu członków rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego, w wypadkach i chorobach zawodowych, regulaminie pracy, płacy minimalnej,
a także nowe wzory, m.in.:
regulamin użytkowania służbowych telefonów komórkowych z załącznikami, dokumentacja przydatna na czas kryzysu: zawieszenia stosowania regulaminu wynagrodzeń, dokumentacja na okoliczność stawienia się pracownika pod wpływem środków odurzających i alkoholu, zgody na potrącenia, zmiany w odpowiedzialności materialnej, w wypowiedzeniach, oświadczeniach kierowców, przesunięciu urlopu podczas choroby i w wiele innych.Uwaga!
Integralną częścią pozycji jest suplement elektroniczny (dokumentacja w formacie MS Word), dający możliwość bezpośredniej pracy na plikach, uzupełnienia o dane, zapisu, wydruku itp.
 
E-FAKTURA 2013
 
599789i

E-FAKTURA 2013

Regulamin wdrożenia, wystawiania, przesyłania, odbierania oraz przechowywania elektronicznych faktur VAT z komentarzem
 
Wydawca: ODDK
Oprawa: Miękka
Format: 16.5×23.5cm
Liczba stron: 80
Rok wydania: 2013
CENA DETALICZNA: 94,50 ZŁ
 
Uwaga – rewolucyjna liberalizacja w e-fakturach 2013.
W końcu można praktycznie zredukować koszty fakturowania.Podstawa prawna obowiązku wdrożenia: § 4 nowego Rozporządzenia MF w sprawie przesyłania faktur w formie elektronicznej, zasad ich przechowywania oraz trybu udostępniania organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej – zobowiązuje każdego podatnika do określenia sposobu zapewnienia autentyczności pochodzenia, integralności treści i czytelności faktur przesyłanych, odbieranych oraz przechowywanych w formie elektronicznej.Niniejsza książka to gotowy do wykorzystania w Twojej firmie Regulamin wdrożenia, wystawiania, przesyłania, odbierania oraz przechowywania elektronicznych faktur VAT z praktycznymi wskazówkami.Niezwykle wygodna pomoc do wdrożenia e-fakturowania oraz ustalenia wewnętrznych zasad i odpowiedzialności w konkretnej firmie. Dostosuj wzorzec do swoich potrzeb i wprowadź go do stosowania.W publikacji znajdziecie Państwo odpowiedzi na pytania takie jak:
jak określić sposób zapewnienia autentyczności pochodzenia, integralności treści i czytelności faktur przesyłanych, odbieranych oraz przechowywanych w formie elektronicznej?
jakie wymogi musi spełnić podatnik, aby przesyłać elektroniczne faktury?
jakie są zasady wystawiania i nowe elementy faktury elektronicznej?
co oznacza w praktyce nowy wymóg akceptacji faktur elektronicznych przez odbiorcę?
co z przechowywaniem faktur elektronicznych?Publikacja wzbogacona o suplement elektroniczny zawierający Regulamin oraz wzory dokumentów w formacie MS Word oraz teksty nowych rozporządzeń fakturowych, obowiązujących od 1 stycznia 2013 r.
 
Faktura VAT 2013
 
598487i

Faktura VAT 2013

wzorcowa instrukcja z dokumentacją wg. zasad obowiązujących od 1 stycznia 2013 r.
 
Wydawca: ODDK
Oprawa: Miękka
Format: 16.5×23.5cm
Liczba stron: 88
Rok wydania: 2013
CENA DETALICZNA: 126,00 ZŁ
 
Gotowy wzorzec instrukcji fakturowania przygotowany z uwzględnieniem szeregu bardzo istotnych zmian obowiązujących od 1 stycznia 2013 roku oraz od 1 stycznia 2014 roku.Instrukcja pomoże w ustaleniu jednolitych zasad fakturowania sprzedaży w firmie oraz odpowiadające im procedury postępowania w zakresie:
wystawiania faktur VAT
spełnienia formalnych wymogów związanych z prawidłowym sporządzeniem faktur
wystawiania i przesyłania faktur elektronicznych
ewidencji faktur.Zasady określone w instrukcji pozwalają wypełnić obowiązek zapewnienia autentyczności pochodzenia, integralności treści oraz czytelności faktur w stosunku do faktur papierowych i elektronicznych.Publikacji towarzyszy suplement elektroniczny zawierający tekst instrukcji oraz wzory dokumentów w formacie MS Word, co pozwala na łatwe i szybkie jej dostosowanie do indywidualnych wymogów i rozwiązań stosowanych w firmie.
 
Kadry i płace 2013
 
 
604122i

 

Kadry i płace 2013

obowiązki pracodawców, rozliczanie świadczeń pracowniczych, dokumentacja kadrowa
 
Wydawca: ODDK
Oprawa: Miękka
Format: 16.5×23.5cm
Liczba stron: 480
Wydanie: 11
Rok wydania: 2013
CENA DETALICZNA: 189,00 ZŁ
 
Praktyczny przewodnik niezastąpiony w działach kadrowo-płacowych – przystępnie, a jednocześnie kompleksowo przedstawia problematykę kadrowo-płacową – od zatrudnienia, poprzez wyliczenie poszczególnych składników wynagrodzenia, umowy cywilnoprawne, po zwolnienie z pracy.Szczegółowe przykłady liczbowe, dokumentacja kadrowa, podatkowa i ZUS.Najnowsze, jedenaste wydanie uwzględnia stan prawny na 1 stycznia 2013 r. i zawiera komentarze, przykłady, objaśnienia licznych zmian w przepisach prawa obowiązujących od 2013 roku.
 
Pułapki myślenia
 
588868i

Pułapki myślenia

Autor:

Tłumacze: Szymczak Piotr
Wydawca: Media Rodzina
Oprawa: Miękka
Format: 14.5×20.5cm
Liczba stron: 672
Wydanie: 1
Rok wydania: 2012
CENA DETALICZNA: 49,00 ZŁ
 
Czy ludzie są świadomymi i autonomicznymi autorami własnych wyborów i osądów? Czy mogą ufać własnemu myśleniu, zwłaszcza temu szybkiemu – intuicyjnemu i emocjonalnemu? Rozważniej jest na pewno zdać się na myślenie wolne, analityczne. A mimo to trudno uniknąć pułapek myślenia. Przytrafia się to nawet ekonomistom i nie sprzyja trafnym decyzjom… W tej odkrywczej książce Daniel Kahneman, psycholog, który otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii, daje naprawdę istotny wgląd w mechanizmy ludzkiego myślenia.