Nowości marca 2019: “O czym szumią drzewa” Peter Wohlleben, Diana Karpowicz

Opublikowanio: 15 marca, 2019, Kategoria: Literatura dla dzieci > Nowości

 

O czym szumią drzewa, Peter Wohlleben, ilustracje Diana Karpowicz, wyd. Otwarte

 

“Peter Wohlleben to leśnik z prawdziwego zdarzenia. Studiował leśnictwo, przez ponad dwadzieścia trzy lata pracował w Zarządzie Lasów w Niemczech, a w 2016 roku założył Akademię Leśną. Aktualnie zajmuje się ekologicznie prowadzonym gospodarstwem leśnym..

 

IMG_20190315_092741

 

Wiedząc, jak ważne jest zdobywanie od małego wiedzy na temat przyrody – od 25 lat zabiera grupy dzieci na wyjątkowe wycieczki do lasu. Tym razem zorganizował ją trochę inaczej, bo za pośrednictwem książki pt. O czym szumią drzewa.

 

IMG_20190315_092830

 

„Las jest fascynujący, las jest czymś więcej niż tylko mnóstwem drzew rosnących w jednym

miejscu. Pokazuję to dzieciom w Akademii Leśnej, a teraz – w tej książce – również tobie”.

 

IMG_20190315_092852

 

Książka podzielona jest na kilkanaście rozdziałów. Peter pisze m.in. o tym jak wygląda życie rodzinne w lesie (Skąd się biorą drzewne dzieci? Czy drzewa mają babcie i dziadków?), opisuje życie leśnych zwierząt (Kto mieszka na górze? Kto wciska się w liście?), ale i zwierząt zamieszkujących miasta (Jakie zwierzęta żyją w mieście?) oraz wyjaśnia, co łączy nas ludzi z lasem i po co jest nam on potrzebny. Ciekawa treść, quizy i opowieści połączone są z wyjątkowymi ilustracjami Diany Karpowicz.

 

Książka O czym szumią drzewa Petera Wohllebena ma być dla małych miłośników przyrody inspiracją

do wędrówek po lesie, niezwykłych przygód, odkrywania leśnych tajemnic i poznawania piękna natury. Jesteśmy przekonani, że ten tytuł zaskoczy zarówno dzieci, jak i dorosłych!”

źródło: otwarte.eu

 

Cena: 44,90zł

 

#oczymszumiądrzewa #peterwohlleben #dianakarpowicz #wydawnictwootwarte #otwarte #książkidladzieci #dladzieci