Promocja Wydawnictwa Rebis!!!! 15% rabatu na wybrane tytuły

Opublikowanio: 30 czerwca, 2014, Kategoria: Promocje

Rebis


Od dzisiaj promocja Wydawnictwa Rebis
wszystkie tytuły sprzedajemy z 15 % rabatem
Oto wybrane tytuły z promocji

 

Jesteś tym co jesz

Autor
Gillian McKeith
Strony: 224
oprawa broszurowa
CENA 49,90
42,40
          
8251

Będziecie szczuplejsi, zdrowsi i szczęśliwsi…. Ponad 2 miliony  sprzedanych egzemplarzy w Wielkiej Brytanii. Nominowana do nagrody Książka Roku  w Wielkiej Brytanii. Doktor Gillian McKeith osiągnęła niewiarygodne rezultaty,  odmieniając nawyki żywieniowe najgorzej odżywiających się Brytyjczyków. Dzięki  tej książce poznasz tajemnice jej fantastycznej diety i zmienisz swoje życie –  będziesz zdrowszy i szczęśliwszy. Przeprowadź test na inteligencję żywieniową i  przekonaj się, jak wpływa na ciebie to, co jesz. Pozbądź się niezdrowych nawyków  żywieniowych. Naucz się zapobiegać problemom zdrowotnym związanym z niewłaściwym  odżywianiem, np. cukrzycy.

Diuna

Autor
Frank Herbert
Strony: 670
twarda oprawa w obwolucie
CENA 59,90
50,90          

 11860

Specjalna edycja z opracowaniem graficznym autorstwa Wojciecha Siudmaka.  Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu – substancji  przedłużającej życie, umożliwiającej odbywanie podróży kosmicznych i  przewidywanie przyszłości. Z rozkazu Padyszacha Imperatora Szaddama IV rządzący  Diuną Harkonnenowie opuszczają swe największe źródło dochodów. Planetę otrzymują  w lenno Atrydzi, ich zaciekli wrogowie. Zwycięstwo księcia Leto Atrydy jest  jednak pozorne – przejęcie planety ukartowano. W odpowiedzi na atak połączonych  sił Imperium i Harkonnenów dziedzic rodu Atrydów, Paul – końcowe niemal ogniwo  planu eugenicznego Bene Gesserit – staje na czele rdzennych mieszkańców Diuny i  wyciąga rękę po imperialny tron.
Zabić drozda
Autor
Harper Lee
Strony: 422
oprawa broszurowa
CENA 33,90
           28,80
17562
Zabić drozda to wstrząsająca historia o dzieciństwie i kryzysie sumienia.  Poruszająca opowieść odwołuje się do tego, co o życiu człowieka najcenniejsze:  miłości, współczucia i dobroci. Lata trzydzieste XX wieku, małe miasteczko na  południu USA. Atticus Finch, adwokat i głowa rodziny, broni młodego Murzyna  oskarżonego o zgwałcenie biednej białej dziewczyny Mayelli Ewell. Prosta sprawa  sądowa z powodu wszechpanującego rasizmu, urasta do rangi symbolu. W codziennej  walce o równouprawnienie czarnych jak echo powraca pytanie o to, gdzie  przebiegają granice ludzkiej tolerancji.
Archipelag Gułag
Autor
Aleksander Sołżenicyn
Strony: 566
oprawa twarda
CENA 139,90
118,90
23769
Archipelag GUŁag – monumentalna praca słynnego pisarza i myśliciela  Aleksandra Sołżenicyna, poświęcona więzienno-obozowej martyrologii narodu  rosyjskiego i obywateli innych republik ZSRR i krajów, łączy w sobie elementy  powieści, autobiografii, reportażu, wspomnień świadków i uczestników. Dzięki tej  książce, opublikowanej w Paryżu w latach 1973-1975, świat poznał prawdę o  łagrach i skrywanej przed opinią publiczną części historii ZSRR. Archipelag  GUŁag, wielki akt oskarżenia systemu totalitarnego, panującego w Związku  Radzieckim, jest nie tylko niezwykłym dokumentem zbrodniczej epoki, lecz także  utworem o niepodważalnych walorach literackich.
Mężczyźni są z Marsa  kobiety z Wenus
Autor
John Gray
Strony: 312
oprawa broszurowa
CENA 33,90
28,80
24262
John Gray w swoim bestsellerowym poradniku wyjaśnia, dlaczego kobietom i  mężczyznom tak trudno stworzyć szczęśliwy związek. Radzi też, jak mogą ono  wykorzystać świadomość dzielących ich różnić, by zbudować harmonijną relację.  Książka ta zapoczątkowała ogromna popularność autora i na stałe weszła do kanonu  najbardziej poczytnych poradników podejmujących tematy związków, a jej tytuł w  potocznym języku stał się synonimem różnic między kobietami i  mężczyznami.
Ptasiek

Autor
William Wharton
Strony: 318
oprawa broszurowa
CENA 29,90
25,40
25618
Fascynująca opowieść o przyjaźni, miłości, marzeniach i szaleństwie.  Ptasiek jest niezwykłą opowieścią o przyjaźni i marzeniach, o miłości i wojnie,  o szaleństwie i pięknie, jest historią młodego człowieka, któremu obsesyjna  miłość do ptaków umożliwia ucieczkę od ponurej rzeczywistości. Ekranizacja tego  rewelacyjnego debiutu Williama Whartona przyniosła Alanowi Parkerowi nagrodę na  festiwalu w Cannes w 1985 r.
Autor
Erich Maria Remarque
Strony: 496
twarda oprawa w obwolucie
CENA 47,90
40,70
31259
Fascynująca opowieść o niemieckich emigrantach we Francji w latach 1938-1939.  Znany lekarz, uciekinier z Trzeciej Rzeszy, mieszka w Paryżu pod przybranym  nazwiskiem Ravic. Pewnego dnia spotyka przypadkiem gestapowca, który go kiedyś  torturował… Erich Maria Remarque (1898-1970) to jeden z najsłynniejszych  pisarzy XX wieku. Zanim zadebiutował w 1918 roku imał się różnych zajęć: był  księgowym, domokrążcą, szefem reklamy, organistą, redaktorem gazety sportowej.  Od 1931 roku przebywał na emigracji w USA i Szwajcarii. Autor pacyfistycznych  powieści o światowym rozgłosie, w których na tle wydarzeń dziejowych ukazywał  losy uwikłanych w nie ludzi.
Kroniki Czarnej Kompanii
Autor
Glen Cook
oprawa broszurowa
Strony: 920
CENA 49,90
42,40
39023
Zebrane w jednym tomie pierwsze trzy części serii, która  zrewolucjonizowała fantasy.Ciemność walczy z mrokiem, gdy pokryci bliznami  najemnicy z Czarnej Kompanii bezwzględnie wykonują swą robotę. Wszelkie  wątpliwości zostają pochowane razem z poległymi towarzyszami broni. Pogrążone w  wojnie krainy z nadzieją oczekują wypełnienia pradawnego proroctwa, wieszczącego  narodziny Białej Róży, która może odmienić losy świata. W wypełnieniu proroctwa  lub w jego zniweczeniu kluczową rolę może odegrać Czarna Kompania. Kogo będzie  stać, by zdobyć lojalność ostatniej z odwiecznych Kompanii, i komu zaufa Konował  i zgraja jego najemników?
Kiedy Bóg odwrócił wzrok

Autor
Wiesław Adamczyk
Strony: 352
twarda oprawa w obwolucie
CENA 45,90
39,00
43257
Autor był małym chłopcem, gdy w maju 1940 roku wraz z matką i rodzeństwem  deportowano go na sowiecką Syberię. Jego ojciec, oficer Wojska Polskiego, wzięty  do niewoli przez Armię Czerwoną, zginął jako jedna z tysięcy ofiar zbrodni  katyńskiej. Rozdzielenie rodziny i wysiedlenie zapoczątkowało dziesięcioletnią  tułaczkę. Skrajnie trudne warunki życia w Kazachstanie, głód, karkołomna  ucieczka z ZSRR, śmierć matki, obozy dla uchodźców, rodziny zastępcze – tę  drogę, tak jak Autor, przeszło tysiące Polaków. W pasjonujących wspomnieniach  Wiesław Adamczyk oddaje głos ofiarom sowieckiego barbarzyństwa. Bezkompromisowa,  przejmująca opowieść jest zapisem utraty dziecięcej niewinności i zmagań z  rozpaczą, przez które przechodził mały chłopiec. W opracowaniach dotyczących II  wojny światowej często przemilcza się tę mroczną kartę europejskiej historii,  pozostającą w cieniu Holokaustu. Wydarzenia na niej zapisane wciąż jeszcze  czekają, by w pełni oddać im historyczną sprawiedliwość. „Znam wiele opisów  syberyjskiej odysei oraz innych zapomnianych wojennych dziejów. Żaden jednak nie  jest bardziej pouczający, wzruszający i piękniej napisany niż Kiedy Bóg odwrócił  wzrok”.z Przedmowy Normana Daviesa Wiesław Adamczyk mieszka w Stanach  Zjednoczonych. Jest emerytowanym chemikiem oraz doradcą podatkowym. A także  uznanym sportowym brydżys
W oczekiwaniu na dziecko
Autor
Heidi Murkoff, Sharon Mazel
Strony: 624
oprawa broszurowa
CENA 50,00
42,50


47337
Nowe poszerzone, uzupełnione i uaktualnione wydanie. Wyczerpujące źródło  informacji na temat:- wyboru lekarza- diagnostyki prenatalnej-  przebiegu porodu- ciąży wysokiego ryzyka- ciąży wielopłodowej-  cięcia cesarskiego- diety ciążowej- karmienia piersiąW tej  niezwykłej książce znajdziesz odpowiedzi na wiele nurtujących cię pytań:-  Czy niebezpiecznie jest zajść w ciążę po 35 roku życia?- Jak rozpoznać, że  rozpoczął się poród?- Czy seks w okresie ciąży szkodzi dziecku?- Czy  choroba w czasie ciąży może zagrozić dziecku?- Czy nagły brak ruchów dziecka  powinien niepokoić?- Co zrobić, żeby szybko odzyskać sylwetkę sprzed  ciąży?
Drugi i trzeci rok życia dziecka
Autor
Heidi Murkoff, Sharon Mazel
Strony: 768
oprawa broszurowa
CENA 55,00
46,70
61149
Kolejny po W oczekiwaniu na dziecko i Pierwszym roku życia dziecka  bestsellerowy poradnik dla matek i ojców Kontynuacja słynnych poradników W  oczekiwaniu na dziecko i Pierwszy rok życia dzieckaSkarbnica wiedzy na temat  dwu- i trzylatkówKolejny po „W oczekiwaniu na dziecko” i „Pierwszym roku  życia dziecka” bestsellerowy poradnik dla matek i ojców.Nieocenione źródło  informacji na temat: – rozwoju dziecka w drugim i trzecim roku  życia; – odżywiania; – pielęgnacji; – chorób wieku  dziecięcego; – rozwiązywania problemów wychowawczych; –  wychowania dziecka w rodzinach niepełnych; – dziecka  adoptowanego; – dziecka specjalnej troski.Opowiada na setki pytań  dotyczących drugiego i trzeciego roku życia – Czy moje dziecko rozwija  się prawidłowo? – Po czym poznać, że dziecko jest chore? – Jak  sobie poradzić z napadami złości? – Czym i jak nakarmić  dziecko? – Jak nauczyć dziecko korzystać z nocnika? – Jak  wychować dziecko, aby wyrosło na dobrego człowieka?
Pierwszy rok życia dziecka
Autor:
Heidi Murkoff, Sharon Mazel

Strony: 734
Oprawa:
broszurowa
CENA 55,00
46,70
65975
Kontynuacja słynnego poradnika „W oczekiwaniu na dziecko”. Zawiera  niemal wszystko, co powinni wiedzieć rodzice o pierwszym roku życia dziecka  Wstęp i konsultacja naukowa prof. zw. dr hab. n. med. Marian Krawczyński,  dyrektor Instytutu Pediatrii Akademii Medycznej im. K. Marcinkowskiego w  Poznaniu. Najpopularniejszy poradnik dla matek i ojców w Polsce – 160 tys.  sprzedanych egzemplarzy. Znakomite źródło informacji na temat: – rozwoju  dziecka w czasie pierwszych 12 miesięcy życia, karmienia piersią, odżywiania i  pielęgnacji, wyboru lekarza, noworodków o niskiej masie urodzeniowej, chorób  wieku dziecięcego, podróżowania z dzieckiem oraz rozdział dedykowany mężczyznom  pt. „Zostajesz ojcem”. Książka udzieli odpowiedzi na dziesiątki pytań  dotyczących pierwszych 12 miesięcy życia dziecka: Czy moje dziecko rozwija się  prawidłowo? Dlaczego warto karmić piersią? Czy moje dziecko jest poważnie chore  i kiedy powinnam wezwać…
Powrót Czarnej Kompanii
Autor
Glen Cook
Strony: 840
oprawa broszurowa
CENA 55,90
47,50
50578
Zebrane w jednym tomie kolejne dwie części ( Ponure lata oraz A imię jej  ciemność ) serii, która zrewolucjonizowała fantasy. Kiedy umiera nadzieja,  pozostaje przetrwanie.I wciąż jest jeszcze Czarna  Kompania.Czarna Kompania odbija z rąk Władców Cienia twierdzę Burzogard.  Zaczyna się strategiczna gra – wyczekiwać na  ripostę okrutnych panów  ciemności czy uprzedzić ich atak? Wyczerpana długim oblężeniem, nękana potężną  magią garstka straceńców kładzie na szali swe dusze i głowy. Konowałowi, Pani,  Murgenowi i reszcie braci na drodze do upragnionego Khatovaru stają wojska  zdrajcy Mogaby i mury Przeoczenia, największej twierdzy świata, a także upiorna  zima. Kiedy jednak słabnie bariera między światami, do gry wchodzi nowy  makabryczny przeciwnik. Czy swą potęgą będzie w stanie przeszkodzić Kompanii w  marszu do Khatovaru, miejsca spowitego coraz mroczniejszą  legendą?Zebrane w jednym tomie kolejne dwie części ( Ponure lata oraz A  imię jej ciemność ) serii, która zrewolucjonizowała fantasy. Nowa edycja cyklu o  Czarnej Kompanii składa się z czterech tomów: Kroniki Czarnej Kompanii, Księgi  Południa, Powrót Czarnej Kompanii, Zagłada Czarnej Kompanii.” Czarną  Kompanią Glen Cook w pojedynkę dokonał rewolucji na polu fantasy –  z czego  mnóstwo czytelników wciąż nie zdaje sobie sprawy. Sprowadził opowieść do poziomu  zwykłego człowieka, porzucając zużyte schematy królów, książąt i złych  czarnoksiężników. Było to niczym lektura powieści o wojnie w Wietnamie czytanych  na haju”.
Coco Chanel. Legenda i życie

Autor:
Justine Picardie

Strony:
342

Oprawa:
twarda
CENA 69,90
59,40
71987

Misternie sporządzony portret Coco Chanel, który wydobywa  na światło dzienne to, co kryło się pod lśniącą powierzchnią mitycznej ikony  świata mody.Misternie sporządzony portret Coco Chanel to nie tylko jej  burzliwe związki, ale także fascynujące okoliczności, jakie towarzyszyły  pomysłowi na „małą czarną” czy ukazaniu się na rynku słynnych perfum Chanel nr  5, tajemny język i symbolika, którymi kreatorka opatrywała swoje dzieła,  niezwykłe znajomości i przyjaźnie, wpływ dzieciństwa i wczesnej młodości na  późniejsze lata jej życia – wszystko wywiedzione z imponującej ilości materiałów  źródłowych, do których dotarła Justine Picardie.Opowieść o Coco Chanel  otwiera historia porzuconego dziecka, zagubionego jak mała dziewczynka z  mrocznej baśni: nowe, dotychczas nieznane szczegóły z początkowych lat życia  Gabrielle Chanel spędzonych w zakonnym sierocińcu i zakończonych ucieczką w  niekonwencjonalną dorosłość posłużyły autorce tej znakomicie napisanej biografii  do wydobycia na światło dzienne tego, co kryło się pod lśniącą powierzchnią  mitycznej ikony świata mody.Coco Chanel, przedmiot strachu i kultu ze  strony całego świata mody, zmarła w 1971 roku w wieku osiemdziesięciu siedmiu  lat. Ale jej spuścizna wciąż żyje. Justine Picardie wydobywa Gabrielle Chanel z  ukrycia i demaskuje to, co Coco Chanel starała się zatuszować, zacierając  granice między prawdą a mitem, by ostatecznie uczynić najpotężniejszą kreację z  samej siebie.

7 nawyków skutecznego działania

Autor:
Stephen R. Covey
Strony:
384

Oprawa:
broszurowa

CENA 39,90
33,90

75226
7 nawyków skutecznego działania nazywana jest biblią współczesnego człowieka. Jeden z najbardziej wpływowychludzi Ameryki wskazuje, jak – kierując się wewnętrzną uczciwością, poszanowaniem innych, a przede wszystkim świadomością tego, co najważniejsze- doprowadzić do erupcji własnych możliwości i tworzyć synergię, oznaczającą zwielokrotnione efekty wspólnych działań. Wypracowanie owych siedmiu nawyków prowadzi do twórczych zmian wewnętrznych, kształtowania trwałych relacji z innymi, inspirującego przywództwa na poziomie osobistym, interpersonalnym i menedżerskim. Swoje tezy autor ilustruje barwnymi, wiarygodnymi przykładami zaczerpniętymi z własnych doświadczeń. W USA sprzedano ponad 10 milionów egz. tej książki, która utrzymywała się na listach bestsellerów przez siedem lat.

 

 

 

Wychowywanie chłopców

Autor:
Steve Biddulph

Strony:
220

Oprawa:
broszurowa
CENA 29,90
25,40
79996
W  dzisiejszym świecie, pełnym brutalności i dążenia do sukcesu, rodzice  wychowujący chłopców stoją przed szczególnie trudnym zadaniem. Chcą lepiej  zrozumieć, co jest motorem działania ich synów i jak pomóc im wyrosnąć na  szczęśliwych, kochających i zdolnych zmierzyć się z życiem. Wychowanie  chłopców na pewno im w tym pomoże. W tej  książce Steve Biddulph analizuje najważniejsze kwestie dotyczące rozwoju  chłopców od narodzin po dorosłość. Mówi o ciepłej, ale silnej ręce rodzica oraz  o przewodnictwie, jakiego chłopiec potrzebuje. Do zadania, jakim  jest wychowanie chłopców, autor wnosi humor, szczerość i praktyczną wiedzę wielu rodzin. Ta przełomowa książka już na zawsze  zmieni na lepszy sposób, w jaki rodzice i nauczyciele postrzegają chłopców.  Steve  Biddulph jest najsłynniejszym terapeutą  zajmującym się problemami rodzinnymi oraz autorem książek poświęconych  zagadnieniom wychowania dzieci w rodzinie. Na całym świecie znane są jego  książki, m. in. Sekrety szczęśliwego  dzieciństwa (REBIS, 1997) (przełożone na  dziewięć języków), Jeszcze więcej sekretów  szczęśliwego dzieciństwa  (REBIS, 1998) oraz sławna Męskość,  która ukazała się również nakładem Rebis
Paryski szyk

Autor:
Ines de la Fressange

Strony:
240

Oprawa:
broszurowa
CENA 69,90
59,40
84093

W czym tkwi tajemnica paryskiego szyku? Ines de la Fressange – jedna z  najsłynniejszych modelek i francuska ikona szyku – zdradza gromadzone przez  dziesięciolecia pracy w świecie mody sekrety stylu i urody. Daje wskazówki, jak  ubierać się w paryskim stylu, i pokazuje, jak stworzyć swoją garderobę,  opierając się na zaledwie siedmiu podstawowych elementach i kilku dodatkach. Jej  ulubione źródła odkryć z dziedziny mody, urody i dekoracji wnętrz, zarówno te  paryskie, jak i internetowe, wzbogacone zostały fotografiami jej córki Nine oraz  uroczymi szkicami i zdjęciami autorstwa samej Ines. Znajdziesz tu również  przewodnik po jej sekretnym Paryżu – po hotelach i restauracjach oraz  niezwykłych miejscach na wycieczki, także dla całej rodziny. Dzięki współpracy  Ines i dziennikarki „Elle” Sophie Gachet powstał pełen polotu i czaru przewodnik  po paryskim szyku. „Najwyższa kapłanka szyku stworzyła oto księgę wszystkiego,  co stylowe”. „Sunday Times Style Magazine” „Ten przewodnik wprowadzi cię krok po  kroku w świat szyku, stylu, a przede wszystkim – nonszalancji, na jaką stać  tylko paryżankę”. „Vogue”

 

Pakt Ribbentrop-Beck

Autor:
Piotr Zychowicz

Strony:
368

Oprawa:
broszurowa
CENA 39,90
33,90
87378
Pakt Ribbentrop-Beck czyli jak Polacy mogli u boku III Rzeszy pokonać Związek  Sowiecki.
W dziejach narodów są chwile, gdy trzeba zacisnąć zęby i iść na bolesne  koncesje. Ustąpić, aby ratować państwo przed zniszczeniem, a obywateli przed  zagładą. W takiej sytuacji znalazła się Polska w 1939 roku.
Piotr Zychowicz konsekwentnie dowodzi w tej książce, że decyzja o  przystąpieniu do wojny z Niemcami w iluzorycznym sojuszu z Wielką Brytanią i  Francją była fatalnym błędem, za który zapłaciliśmy straszliwą cenę. Historia  mogła się jednak potoczyć inaczej.
Zamiast porywać się z motyką na słońce, twierdzi autor, powinniśmy byli  prowadzić Realpolitik. Ustąpić Hitlerowi i zgodzić się na włączenie Gdańska do  Rzeszy oraz wytyczenie eksterytorialnej autostrady przez Pomorze. A następnie  razem z Niemcami wziąć udział w ataku na Związek Sowiecki. 40 bitnych polskich  dywizji na froncie wschodnim przypieczętowałoby los imperium Stalina.
Czy w 1939 roku na Zamku Królewskim w Warszawie należało podpisać pakt  Ribbentrop-Beck.?
Piotr Zychowicz jest publicystą historycznym. Pisze o  drugiej wojnie światowej, zbrodniach bolszewizmu i geopolityce europejskiej XX  wieku. W swoich koncepcjach nawiązuje do idei Józefa Mackiewicza, Władysława  Studnickiego, Stanisława Cata-Mackiewicza oraz Adolfa Bocheńskiego. Jest  dziennikarzem „Rzeczpospolitej” i tygodnika „Uważam Rze” oraz zastępcą redaktora  naczelnego miesięcznika „Uważam Rze Historia”. Absolwent Instytutu Historycznego  Uniwersytetu Warszawskiego.
„Piotr Zychowicz podejmuje sprawę najbardziej tragicznego momentu w polskiej  historii, kiedy stawiliśmy czoła agresji hitlerowskiej, narażając się nie tylko  na niewolę, ale także na eksterminację. Nie wiemy na pewno czy można było tego  uniknąć, ale to dobrze, że w naszej pamięci historycznej pojawi się wreszcie  przemilczana na ogół sprawa, że w 1939 roku Polacy, wbrew zdrowemu rozsądkowi,  wybrali „egzotyczny” sojusz z Anglią i bardzo wątpliwy sojusz z Francją, co  tylko uradowało Stalina. Miłość swego kraju, jego dziejów i doli wymaga, aby  rzetelnie badać i oceniać kluczowe decyzje historyczne bez dotychczasowych  uników i przemilczeń. Tego wymaga też narodowa i ludzka solidarność z milionami  tych, co wtedy cierpieli i ginęli bez nadziei”.
Andrzej Wielowieyski
„Sam bardzo chciałem napisać taką książkę, ale dla czytelnika to dobrze, że  nie starczyło mi czasu, bo Piotr Zychowicz napisał ją lepiej. Nieodparcie nasuwa  się przy jej lekturze skojarzenie z przełomowym Lodołamaczem Wiktora Suworowa.  Autor nie odkrywa żadnych sensacji, zbiera tylko przesłanki powszechnie znane,  niezaprzeczalne, i zestawia je w nieodparty ciąg logiczny. Nie sposób  zakwestionować jego wywodu w żadnej części. A zarazem trudno pogodzić się z tym,  co ewidentnie udowadnia. Bo przez całe dziesięciolecia wbijano nam do głowy coś  przeciwnego”.
Rafał A. Ziemkiewicz
Stowarzyszenie Umarłych Poetów

Autor:
Nancy H. Kleinbaum

Oprawa:
broszurowa

Strony:
160
CENA 23,90
20,30
87599
Rozpoczyna się rok szkolny w Akademii Weltona, elitarnej szkole średniej o  wielkich osiągnięciach i… nader surowej dyscyplinie. W miejsce odchodzącego na  emeryturę nauczyciela języka angielskiego, przychodzi nowy, John Keating.  Czterem zasadom Akademii, którymi są: Tradycja, Honor, Dyscyplina i Doskonałość  przeciwstawia inny sposób kształcenia i wychowania młodych ludzi. Obrona własnej  indywidualności, wrażliwość na poezję i umiejętność dostrzegania jej wokół  siebie, radość życia i korzystanie z tego, co przynosi każdy dzień – to  wartości, które próbują realizować jego uczniowie w tajnym klubie,  „Stowarzyszeniu umarłych poetów”. Co zwycięży: rygorystycznie przestrzegana  tradycja czy prawo do marzeń, wolności i młodzieńczego buntu?

 

Toksyczni ludzie

Autor:
Lillian Glass

Oprawa:
broszurowa

Strony:
276
CENA 33,90
28,80


 

87659

 

Strategie i sposoby postępowania z toksycznymi  ludźmi z naszego otoczenia. Każdy z  nas ma w swoim otoczeniu ludzi, którzy sprawiają, że czuje się nieswojo, którzy  obrażają nas lub denerwują. Może to być szef, przyjaciel, matka lub ukochana  osoba. Niechętnie przyznajemy się do tego, aby nie naruszyć status quo lub nie  narazić na szwank związku, na którym nam zależy. W książce „Toksyczni ludzie”  Lilian Glass proponuje strategie i sposoby postępowania z toksycznymi ludźmi z  naszego otoczenia. Udziela też wskazówek pozwalających rozpoznać związki,  których uratować się nie da i opisuje  sposoby zdrowego i bezbolesnego ich zakończenia. Dwudzieste wydanie bestsellerowego poradnika –  ponad 65 tysięcy egzemplarzy łącznego nakładu !!! Doktor Lilian Glass jest znaną w USA specjalistką w  dziedzinie komunikacji międzyludzkiej. Jest autorką wielu książek poswięconych  tej tematyce. Prowadzi praktykę w Beverly Hills oraz podróżuje z odczytami po  całym swiecie.

 

Ekonomia

Autor:
Paul A. Samuelson, William D. Nordhaus

Oprawa:
twarda

Strony:
752
89371
Ekonomia Samuelsona i Nordhausa od lat cieszy się ogromną popularnością wśród studentów i wykładowców. Autorzy ustanowili niedościgły standard w pisaniu o podstawach współczesnej ekonomii, opracowując wyczerpujące kompendium, napisane przystępnym, niepozbawionym humoru językiem. Najnowsze, dziewiętnaste wydanie zostało wzbogacone m.in. o następujące zagadnienia:  – zaburzenia na rynkach finansowych i cykle koniunkturalne    – globalizacja systemu finansowego   – mechanizm obiegu pieniądza w gospodarce otwartej o zmiennych stopach procentowych   – rozszerzona analiza gospodarki rynkowej. „Ekonomia to nauka o gospodarowaniu. Praca Samuelsona i Nordhausa jest podręcznikiem akademickim na najwyższym światowym poziomie. Swoją popularność zawdzięcza sposobowi ujęcia i prezentacji tych wszystkich problemów w sferze gospodarowania, z którymi styka się współczesny człowiek. To także lektura godna uwagi nie tylko studentów i nauczycieli akademickich, lecz również tych, którzy aspirują do dumnego miana homo oeconomicus”. prof. dr hab. Wacław Jarmołowicz, profesor zwyczajny Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu Profesor Paul A. Samuelson, absolwent Uniwersytetu Chicagowskiego i Harvardu, w 1970 r. otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii. Jako jeden z nielicznych naukowców trafia do szerokiego grona odbiorców. Przez lata prowadził kolumnę ekonomiczną w „Newsweeku” i był konsultantem Rezerwy Federalnej, Departamentu Skarbu i wielu organizacji non profit.  Profesor William D. Nordhaus wykłada ekonomię na Yale. W latach 1977

 

 

Biologia
Oprawa:
twarda

Strony:
1424
CENA 199,00
169,00
90616
Pierwsze polskie wydanie „Biologii”  Neila A. Campbella i Jane B. Reece oraz współautorów, jednego z najlepszych  podręczników dla studentów nauk przyrodniczychPrzygotowana przez Dom  Wydawniczy Rebis polska edycja bazuje na najnowszym wydaniu amerykańskim, w  którym uwzględnione zostały wyniki badań prowadzonych jeszcze w 2010 roku (np.  dotyczące tzw. człowieka z Flores, którego szczątki odkryto w 2003 roku na  jednej z wysp w Indonezji). Motywem wiodącym publikacji uczyniono ewolucjonizm  jako czynnik determinujący życie na Ziemi oraz naszą wiedzę na jej temat.  Autorzy, największe światowe autorytety w dziedzinie nauk przyrodniczych,  podkreślają rolę genetyki i badań molekularnych w zakresie rozwiązywania  największych zagadek naszej planety. Postęp w genetyce i biologii komórki  zmienia medycynę i rolnictwo. Neurobiologia i biologia ewolucyjna wpływają na  kształt psychologii i socjologii. Nowoczesne modele ekologiczne pozwalają  społeczeństwom na lepsze szacowanie skutków aktualnych problemów środowiskowych,  takich jak na przykład globalne ocieplenie. Z tych i innych powodów nigdy dotąd  nie było równie ważnego okresu do podjęcia studiów nad życiem – czytamy we  „Wprowadzeniu”. Przyczyny i ewolucyjne uwarunkowania zjawisk są dla autorów  publikacji istotniejsze aniżeli ich opisowe, encyklopedyczne ujęcie. Dzieło  Neila Campbella i Jane Reece to od lat niedościgniony lider w dziedzinie  wprowadzających podręczników do biologii, a także doskonałe źródło wiedzy dla  maturzystów przygotowujących się na studia. Dbałość o precyzję sformułowań oraz  pasja zespołu autorskiego uczyniły zeń najlepszy podręcznik do tego przedmiotu  przez siedem kolejnych edycji. W najnowszym wydaniu współautorom udało się  tchnąć nowe pomysły przy zachowaniu jednolitości i ponadczasowej wartości  znakomitego tekstu.Książka jest perfekcyjna pod względem dydaktycznym.  Proporcje między tekstem zasadniczym, repetycjami, sprawdzianami i  podsumowaniami a przede wszystkim znakomitymi ilustracjami, są tak dobrane, by  zawartość podręcznika można było nie tylko zapamiętać, ale także zrozumieć –  przekonuje prof. dr hab. Jan Strzałko z Wydziału Biologii Uniwersytetu im. A.  Mickiewicza w Poznaniu. Dzieło Campbella to najlepiej sprzedający się podręcznik  biologii na świecie, którego do dziś sprzedało się ponad 7 milionów egzemplarzy.  W przetłumaczonej na 17 języków i liczącej 1420 stron książce znalazło się  10 000 terminów. Wiedza w niej zawarta jest aktualna, a jej opis tak  zbudowany, by pokazać czytelnikowi, że nauka jest procesem i polega nie tylko na  gromadzenia faktów, ale przede wszystkim na stawianiu i weryfikacji hipotez,  które nie są niezmienne – dodaje prof. Strzałko.Tekst podręcznika ilustrują  zdjęcia, schematy i wykresy, wyjaśniające trudniejsze do zrozumienia procesy i  zjawiska biologiczne.
Marketing

Autor:
Philip Kotler

Oprawa:
broszurowa

Strony:
848
CENA 99,00
84,00
93873
Najnowsze, zmienione i uzupełnione  wydanie biblii marketingu.  Philip Kotler to fenomen, człowiek instytucja i naukowiec, którego wpływ na rozwój i popularyzację marketingu trudno przecenić. Jest profesorem marketingu międzynarodowego w Kellogg School of Management, laureatem licznych nagród. Opublikował ponad sto artykułów i wiele książek, znanych również w Polsce . Z jego wiedzy i doświadczenia korzystały m.in. takie firmy, jak IBM, Ford, GE, Michelin, AT&T i Bank of  America.      Kevin Lane Keller jest obecnie uznawany za jednego z czołowych badaczy akademickich w dziedzinie marketingu. Jest profesorem marketingu  w Tuck School of Business, autorem ponad dziewięćdziesięciu prac naukowych. Doradzał tak znanym firmom, jak m.in. American Express, Levi Strauss, Procter & Gamble i Disney.   Marketing, fundamentalne dzieło Kotlera, którego najnowsze wydanie współtworzył Keller, od ponad czterdziestu lat jest biblią menedżerów, nieustannie wzbudzającą emocje. Podstawą tego wydania jest najnowsza, zmieniona i uzupełniona czternasta edycja amerykańska z 2011 roku. Głównym celem zmian było stworzenie jak najbardziej wszechstronnego i aktualnego podręcznika, uwzględniającego zmiany w otoczeniu marketingowym firm oraz wyzwania związane z kryzysem gospodarczym. Tak  więc traktuje on o zagadnieniach składających się na nowoczesne, przystosowane do realiów XXI wieku zarządzanie marketingowe, obejmujących: budowanie strategii i planów marketingowych, docieranie do trafnych ustaleń badawczych i skuteczne mierzenie efektów działań  utrzymywanie kontaktów z klientami  budowanie silnych marek  kształtowanie ofert rynkowych  dostarczanie i komunikowanie wartości oraz tworzenie podstaw długofalowego wzrostu. Umiejętne łączenie teorii z praktyką oraz mnóstwo najbardziej aktualnych przykładów z życia to dodatkowe atuty tego wydania.
Matka diabła
Autor:
Wiktor Suworow
oprawa twarda
strony 304
CENA 37,90
32,20
90078

 

 

Napisana w tradycjach Lodołamacza i Akwarium – wspaniała historia z przełomu  lat 50. i 60. opisująca kulisy wydarzeń, które niemal doprowadziły do wybuchu  trzeciej wojny światowej. Autor opowiada o prawdziwych przyczynach kryzysu  berlińskiego i kubańskiego, wyciąga na światło dzienne fakty, o których milczy  oficjalna rosyjska propaganda. Są to wydarzenia, które zaważyły na dalszych  losach Związku Radzieckiego i ideologii komunistycznej. Jest to książka o  intrygach politycznych, walce o władzę wewnątrz kierownictwa ZSRR, o  konfrontacji dwóch supermocarstw i ich służb specjalnych, o tajemnicach akcji  wywiadowczych, o ludziach, którzy doprowadzili świat na krawędź katastrofy, oraz  tych, którzy tej katastrofie zapobiegli.

 

Sejf

Autor:
Tomasz Sekielski

Oprawa:
broszurowa

Strony:
344
CENA 35,90
30,50
91956
Ze stawu w wiosce na Podlasiu policja wyławia zwłoki bez twarzy. Wygląda to  na porachunki mafijne, szybko się jednak okazuje, że sprawa jest poważniejsza.  To dopiero początek serii morderstw i dziwnych wydarzeń sięgających szczytów  władzy. Toczy się gra, w której każdy ma coś do ukrycia i nic nie jest takie,  jakie się wydaje. Gra o bezpieczeństwo państwa. Czy dziennikarz z problemami i  policjant przed emeryturą, którzy wszczynają własne śledztwo, mają w niej jakieś  szanse?
Tomasz Sekielski (1974) to reporter, dziennikarz śledczy, dokumentalista,  sprawozdawca parlamentarny. Współtworzył wiele popularnych programów  telewizyjnych nadawanych w TVN i TVN24, m.in. Fakty, Prześwietlenie, Teraz My,  Czarno na Białym. Laureat najważniejszych nagród dziennikarskich i  telewizyjnych. Jest autorem filmów dokumentalnych Władcy Marionetek oraz 8:38.  Powieścią Sejf debiutuje jako autor książek  sensacyjnych.
Mossad: Najważniejsze misje…

Autor:
Michael Bar- Zohar

Oprawa:
broszurowa

Strony:
384
CENA 49,90
42,40
91964
Porywająca historia jednej z najbardziej liczących się służb wywiadowczych na  świecie. Nieznani dotąd bohaterowie, tajemniczy agenci i uwieńczone powodzeniem  „niewykonalne misje”. Książka, która przez ponad siedemdziesiąt tygodni  utrzymywała się na listach bestsellerów w Izraelu, bijąc rekordy sprzedaży.
Mossad jest dziś powszechnie uważany za najlepszy wywiad na świecie, ale też  i najbardziej zagadkowy. Michael Bar-Zohar i Nissim Mishal opisują najciekawsze  i najważniejsze operacje, które w ciągu ponad 60 lat istnienia służby wpłynęły  na losy Izraela i całego świata, w tym schwytanie Eichmanna, zlikwidowanie  Czarnego Września, przejęcie ściśle tajnego referatu Chruszczowa przez Wiktora  Grajewskiego, słynne ocalenie etiopskich Żydów, zniszczenie syryjskich  instalacji nuklearnych i wyeliminowanie czołowych irańskich fizyków  jądrowych.
Dzięki szeroko zakrojonym badaniom i wywiadom przeprowadzonym z dowódcami  Mossadu i jego agentami autorzy odtworzyli misje w najdrobniejszych szczegółach.  Barwnie przedstawili działalność bohaterskich tajnych agentów, którzy ryzykowali  życie w obliczu niewyobrażalnego niebezpieczeństwa. Jak stwierdził prezydent  Szymon Peres, ta książka „opowiada o tym, co powinno być podane do publicznej  wiadomości, a nie jest: że ukryte siły Izraela są równie potężne jak siły  jawne”.
Michael Bar-Zohar jest pisarzem, wykładowcą, byłym parlamentarzystą i jednym  z najlepszych izraelskich specjalistów od spraw wywiadu. Jest autorem  oficjalnych biografii Dawida Ben Guriona i Szymona Peresa, a także wielu  powieści i książek z dziedziny literatury faktu. Wykładał na Uniwersytecie Hajfy  i Emory University w Atlancie. Nissim Mishal to jedna z najbardziej znanych  postaci izraelskiej telewizji. Był reporterem politycznym, korespondentem w  Waszyngtonie i dyrektorem generalnym izraelskiej telewizji  państwowej
Mowa ciała

Autor:
Allan Pease, Barbara Pease

Oprawa:
twarda

Strony:
456
CENA 39,90
33,90
94894

80% informacji o ludziach czerpiemy nie z ich słów, lecz z zachowania i gestów. To one właśnie zdradzają nasze prawdziwe intencje i nastawienie – jeśli umiemy je zaobserwować i odczytać. Ten światowy bestseller na temat mowy ciała jest drugim, znacznie wzbogaconym wydaniem pierwszej książki A. Pease`a pod takim samym tytułem. Tym razem autorzy analizują poszczególne elementy niewerbalnej komunikacji i całe grupy gestów, korzystając z najnowszych badań i ustaleń w dziedzinie biologii ewolucyjnej, psychologii i medycyny z jej nowoczesnymi technikami obrazowania mózgu. W charakterystyczny dla siebie humorystyczny sposób dzielą się z nami poważnymi strategiami odczytywania sygnałów mowy ciała i ich świadomego wykorzystywania w rozmaitych okolicznościach.

 

Mistrz i Małgorzata

Autor:
Michaił Bułhakow

Oprawa:
broszurowa

Strony:
524
CENA 33,90
28,80
95309
Słynne dzieło Michaiła Bułhakowa – jedna z najważniejszych powieści XX wieku. W tłumaczeniu Andrzeja Drawicza Mistrz i Małgorzata – jak wiele genialnych utworów – wymyka się jednoznacznemu opisowi, prowokując mnogość interpretacji. Ta powieść szkatułkowa, bogata w odniesienia do literatury światowej, wciąż zadziwia bogactwem tematyki. Znaleźć w niej można rozważania na temat kondycji sztuki, echa nieustannego konfliktu twórcy z otoczeniem, klasyczny filozoficzny motyw walki dobra ze złem, ale także ciętą satyrę oraz ironiczne odniesienia do ocierającej się wielokrotnie o absurd radzieckiej rzeczywistości lat trzydziestych. A także – rzecz jasna – cudowny wątek miłosny tytułowych Mistrza i Małgorzaty, który dla wielu czytelników jest jedną z największych zalet tej książki. Michaił Bułhakow (1891-1940) to wybitny rosyjski prozaik i dramaturg. Z wykształcenia lekarz, po kilku latach rzucił praktykę i poświęcił się literaturze. Współpracował z wieloma pismami, ale znane są głównie jego opowiadania i powieści ( Notatki na mankietach, Fatalne jaja, Psie serce, Biała Gwardia ) oraz dramaty ( Dni Turbinów, Ucieczka, Ostatnie dni, Zmowa świętoszków ). Ukoronowaniem twórczości Bułhakowa jest powstała w latach 1928-1940, zaliczona już do światowej klasyki powieść Mistrz i Małgorzata.
Szmaragdowa tablica

Autor:
Carla Montero

Rok wydania:
2013
Oprawa:
broszurowa
CENA 39,90
33,90
100766
Bestseller w  Hiszpanii – 100 000 sprzedanych egzemplarzy!   Historia i współczesność,  miłość i wojna, zakazany romans i dzika zazdrość, tajemniczy obraz i opętanie  chciwością – ta wspaniała powieść zachwyca, przeraża i wciąga bez  reszty.   Madryt, początek XXI wieku. Ana pracuje w Muzeum Prado,  prowadzi spokojne życie u boku Konrada, bogatego niemieckiego kolekcjonera dzieł  sztuki, aż do chwili, gdy pewien list napisany podczas drugiej wojny światowej  naprowadza go na ślad tajemniczego obrazu Astrolog przypisywanego Giorgionemu,  malarzowi epoki renesansu. Skuszony wielką wartością tego dzieła, Konrad  przekonuje Anę, żeby zajęła się jego poszukiwaniem. Mimo piętrzących się  trudności Ana odkrywa nie tylko zawiłe losy rodziny, która od pokoleń strzeże  Astrologa, ale i niezwykłą  prawdę, która całkowicie zmienia jej życie. Paryż podczas niemieckiej okupacji. Major SS Georg von  Bergheim, żołnierz elity i bohater wojenny, dostaje rozkaz: ma odnaleźć obraz  Giorgionego znany jako Astrolog.  Hitler jest przekonany, że dzieło kryje wielki sekret – kto go odkryje, będzie  rządził światem. Poszukiwania prowadzą majora do Sarah Bauer, francuskiej  Żydówki. Rozpoczyna się niebezpieczna gra, której konsekwencje będą zaskakujące  dla nich obojga. Szmaragdowa  tablica to nie tylko napisana z rozmachem historia o  poszukiwaniu zagadkowego dzieła sztuki, ale i niezwykła opowieść o zakazanej  miłości, która zdarzyła się wbrew wszelkim przeciwnościom.

 

Spryciarz z Londynu

Autor:
Terry Pratchett

Oprawa:
twarda

Strony:
416
CENA 39,90
33,90
101709

 

Dodger zawsze wychodzi z twarzą… Dodger żyje z tego, co znajdzie w kanałach dziewiętnastowiecznego Londynu. To gość: kocha całą swoją dzielnicę, większość swoich ziomków i bardzo niewielu policjantów. A w zasadzie – żadnego policjanta. Prawdziwy z niego Pan „nic nie wiem, nic nie słyszałem, w ogóle mnie tu nie było”. Chłopaka zna każdy, kto jest nikim, a nie zna nikt, kto jest kimś. W zasadzie tak powinno być i jest… do chwili, gdy pewnej deszczowej nocy ratuje z rąk oprawców samotną dziewczynę. Tyle że ta samotna ma męża, jednego z tych, którzy są kimś. Odtąd świat nieznacznie przyspiesza, a Dodgera pragnie bliżej poznać wielu ciekawych ludzi: milionerzy, politycy, policjanci, książęta i zawodowi zabójcy. Terry Pratchett (ur. 1948) znany jest przede wszystkim jako autor serii „Świat Dysku”. Jego powieści fantasy i science fiction doczekały się wielu adaptacji, zdobyły też liczne nagrody, w tym Carnegie Medal. W 1998 roku Pratchett został Kawalerem Orderu Imperium Brytyjskiego „za zasługi dla literatury”, a w roku 2008 otrzymał tytuł szlachecki. Na całym świecie sprzedano ponad 70 milionów jego książek przetłumaczonych na 37 języków. Dotychczas nakładem Domu Wydawniczego REBIS ukazały się: Ciemna strona Słońca, Dysk, Dywan, Księgi nomów, Opowieści o Johnnym Maxwellu i Nacja.

 

 

 

Szatańskie wersety

Autor:
Salman Rushdie

Oprawa:
broszurowa

Strony:
664
104759
Najgłośniejsza, pełna literackich aluzji i cytatów, misternie skonstruowana powieść Salmana Rushdiego w nowym tłumaczeniu. Po 20 latach od pierwszego wydania w Polsce. Jedno z kluczowych dzieł naszych czasów. Porwany przez terrorystów samolot Bostan, lot AI-420 z Bombaju do Londynu, zostaje wysadzony w powietrze nad kanałem La Manche, a jedynymi pasażerami, którzy cudem wychodzą z katastrofy cało, są dwaj indyjscy aktorzy, wcielający się w role bogów Dżibril Fariśta i człowiek o tysiącu i jednym głosie Saladyn Ćamća. To cudowne miękkie lądowanie rodzi jednak pewne nieoczekiwane konsekwencje… W ten oto sposób rozpoczyna się jedna z najgłośniejszych i najbardziej kontrowersyjnych powieści XX wieku, książka przez wrogów uważana za bluźnierstwo, przez wielbicieli zaś za arcydzieło współczesnej literatury. Rushdie po swojemu splata w niej liczne historie, rozsnuwa je między teraźniejszością a przeszłością, światem rzeczywistym i wyśnionym, Zachodem a Wschodem, dobrem a złem, tworząc monumentalny, erudycyjny pean na cześć wielokulturowości, hybrydowości, swobodnego mieszania się ras i idei. Część książki, zainspirowana historią powstania islamu, studium zjawiska objawienia z punktu widzenia niewiernego, w której fikcyjny Prorok ukazany jest jako człowiek z krwi i kości, wywołała w świecie muzułmańskim falę protestów, a ich kulminacją było ogłoszenie przez ajatollaha Chomejniego fatwy równoznacznej ze skazaniem autora na śmierć. Był luty 1989 roku, dla autora początek batalii o życie i wolność słowa. Szatańskie wersety, jako pełna literackich aluzji i cytatów, misternie skonstruowana opowieść  o tym – cytując samego autora – „w jaki sposób nowe wkracza do świata”, pozostają jednym z kluczowych dzieł naszych czasów. Salman Rushdie  urodził się w 1947 roku w Indiach. Od czternastego roku życia mieszkał w Wielkiej Brytanii, potem także w Stanach Zjednoczonych. Jest absolwentem Cambridge. Zadebiutował w 1974 roku powieścią Grimus. Międzynarodową sławę przyniosły mu dopiero opublikowane w 1981 roku Dzieci północy, które zdobyły Nagrodę Bookera, a następnie w roku 1993 Bookera Bookerów i w roku 2008 Best of the Booker. W 1988 roku ukazały się Szatańskie wersety – jego najsłynniejsza powieść. Rushdie jest laureatem wielu nagród literackich. W 2006 roku odwiedził Polskę.  Królowa Elżbieta II nadała mu w 2007 roku szlachectwo. Spośród utworów Rushdiego REBIS wydał następujące powieści: Grimus, Dzieci północy, Ostatnie westchnienie Maura, Wstyd, Ziemia pod jej stopami, Furia, Śalimar klaun, Czarodziejka z Florencji, Harun i Morze Opowieści, Luka i Ogień Życia  oraz zbiór opowiadań Wschód, Zachód. Najnowsze dzieło Rushdiego – wspomnienia z okresu obowiązywania fatwy – zatytułowane Joseph Anton. Autobiografia REBIS opublikował w dniu światowej premiery książki.

 

Obłęd ’44 czyli jak Polacy zrobili prezent…

Autor:
Piotr Zychowicz

Oprawa:
broszurowa

Strony:
400
CENA 44,90
38,10
107593

Obłęd ’44, czyli jak Polacy zrobili prezent Stalinowi, wywołując powstanie warszawskie. Polskie Państwo Podziemne nie zdało egzaminu, twierdzi autor Paktu Ribbentrop-Beck, książki, która zachwiała świadomością historyczną Polaków. Swoje koncepcje, zamiast na realiach, PPP oparło na złudzeniach i pobożnych życzeniach. Obłędny rozkaz wydany w 1944 roku oddziałom Armii Krajowej, by w ramach akcji „Burza” pomagały wkraczającej do Polski Armii Czerwonej, równał się wręcz kolaboracji z wrogiem. Dowództwo AK bowiem wydało w ten sposób swoich żołnierzy w ręce sowieckiej bezpieki. Tysiące z nich zapłaciły za to najwyższą cenę. Apogeum tego obłędu była decyzja o wywołaniu powstania warszawskiego. Zryw ten, choć bohaterski, nie miał najmniejszych szans powodzenia. Spowodował za to gigantyczne straty: zagładę 200 tysięcy Polaków, zburzenie stolicy – wraz z bezcennymi skarbami kultury – i zniszczenie AK. Jedynej poważnej siły, która mogła się przeciwstawić sowietyzacji Polski. Było to spektakularne, ale bezsensowne samobójstwo. Powstanie warszawskie okazało się najlepszym prezentem, jaki mógł sobie wymarzyć Stalin. Piotr Zychowicz jest publicystą historycznym. Pisze o drugiej wojnie światowej, zbrodniach bolszewizmu i geopolityce europejskiej XX wieku. W swoich koncepcjach nawiązuje do idei Józefa Mackiewicza, Władysława Studnickiego, Stanisława Cata-Mackiewicza oraz Adolfa Bocheńskiego. Był dziennikarzem „Rzeczpospolitej” i tygodnika „Uważam Rze” oraz zastępcą redaktora naczelnego miesięcznika „Uważam Rze Historia”. Obecnie redaktor naczelny miesięcznika „Historia Do Rzeczy”. Warszawiak, absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. REBIS wydał jego bestseller Pakt Ribbentrop-Beck, który wywołał nie słabnącą dyskusję, czy we wrześniu 1939 r. Polska nie powinna była zawiązać tymczasowego sojuszu z III Rzeszą. Tytuł ten „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” uznał za historyczną Książkę Roku 2012.

 


 

Paryska dieta. Jak osiągnąć optymalną masę ciała..

Autor:
Jean-michel Cohen

Oprawa:
twarda

Strony:
288

110882

 

 

 

 

 

 

 

CZŁOWIEK, KTÓRY WYGRAŁ Z DUKANEM W SĄDZIE! Paryska dieta to nowoczesny plan stopniowej i, co istotne, trwałej utraty masy ciała. Dostarczając niezbędnej motywacji, autor prowadzi czytelnika przez trzy kolejne fazy: Cafe, Bistro i Gourmet, aż do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Łącząc zdrowy styl życia  Francuzów i determinację Amerykanów w ich niekończącej się pogoni za szczupłą sylwetką i dobrym samopoczuciem, doktor Cohen przedstawia świeże spojrzenie na kwestię zdrowego odżywiania. Zdecydowanie przeciwny dietom „ekstremalnym” i nieuchronnemu efektowi jo-jo, który im towarzyszy, doktor Cohen proponuje świeże, rozsądne i holistyczne podejście uwzględniające fizyczne, psychologiczne i kulturowe czynniki wpływ ające na nasz stosunek do jedzenia. Paryska dieta nie jest chwilową nowinką. To zupełnie nowe podejście do odchudzania, a jednocześnie sposób na celebrowanie życia, który pomoże uzyskać świetny wygląd i doskonałe samopoczucie. Doktor nauk medycznych Jean-Michel Cohen jest najsłynniejszym specjalistą ds. żywienia we Francji. Jego bestsellerowe publikacje dotyczące odżywiania i odchudzania – ich nakład wyniósł ponad milion egzemplarzy – zostały przetłumaczone na dziewięć języków. Jean-Michel Cohen prowadzi także programy telewizyjne dotyczące odchudzania, występował m.in. we francuskiej wersji programu Master Chef. W 1986 roku stworzył pierwsze wielospecjalistyczne centrum leczenia otyłości we Francji. W czasie swojej praktyki lekarskiej  pomógł ponad 30 tysiącom pacjentów borykających się z otyłością i zaburzeniami odżywiania, a jego portal zmotywował pół miliona internautów do podjęcia walki ze zbędnymi kilogramami.

 

Nowy Alfabet Mafii

Autor:
Opracowanie Zbiorowe

Oprawa:
twarda

Strony:
464
CENA 44,90
38,10
114143
Najnowsze losy polskiej przestępczości zorganizowanej! Nowa, mocno pozszerzona wersja bestselleru Alfabet mafii. Autorzy rozmawiają z najbardziej znanymi postaciami polskiego świata przestępczego. Opisują gangi, które terroryzowały Polskę w latach 90. Niektóre z nich przetrwały do dzisiaj. Losy bohaterów Alfabetu mafii urywały się w 2004 r. Z nowej książki dowiemy się, co dzisiaj robią dawni wrogowie publiczni, czym się zajmują, czy zerwali z dawnym życiem i jakie mają pomysły na nowe czasy. Autorzy dostrzegają w gangsterach cechy zwykłych ludzi – mają oni przecież rodziny i dzieci, zmagają się z lękami egzystencjalnymi, tak jak wszyscy. Relacje przedstawicieli świata przestępczego zostały skonfrontowane z wersjami wydarzeń prokuratorów, policjantów i ofiar. Ewa Ornacka – dziennikarka śledcza i scenarzystka. Autorka książek Tajemnice zbrodni i Alfabet mafii, scenariusza filmu Świadek w reżyserii Andrzeja Kostenki i serialu dokumentalnego Zbrodnie niedoskonałe. Autorka reportaży telewizyjnych o przestępczości zorganizowanej i białych kołnierzykach. Publikowała na łamach „Głosu Szczecińskiego”, „Życia Warszawy”, „Prawa i Życia”, „Wprost”, „Newsweeka”, „Uważam Rze” i „Śledczego” („Focus”). Nagrodzona „Srebrną Kaczką” SDRP za odwagę w opisywaniu mafii. W 2007 roku chroniona przez Centralne Biuro Śledcze. Piotr Pytlakowski – dziennikarz, scenarzysta, autor i współautor książek Republika MSW, Czekając na kata, Alfabet mafii, Śmierć za 300 tys., Agent Tomasz i inni, Wszystkie ręce umyte i Biuro tajnych spraw (cztery ostatnie razem z Sylwestrem Latkowskim). Nakręcił kilka filmów dokumentalnych i kilkanaście reportaży telewizyjnych. Jako reporter pracował w „Nowej Wsi”, „Przeglądzie Tygodniowym”, „Spotkaniach”, „Gazecie Wyborczej”, „Życiu Warszawy” i „Życiu”. Od 1997 r. jest dziennikarzem tygodnika „Polityka”. Nagrodzony „Polskim Pulitzerem” w kategorii „dziennikarstwo śledcze” i nagrodą Adwokatury Polskiej „Złota Waga”.

 

 

 

Obraz kontrolny

Autor:
TOMASZ SEKIELSKI

Oprawa:
broszurowa

Strony:
376
CENA 35,90
30,50
114667
Kontynuacja bestsellerowego Sejfu! Dowiedz się, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem w rozgrywce z bezlitosnym przeciwnikiem. Od operacji „Nabucco”, opisanej w Sejfie, pierwszej książce autora, minęło kilka miesięcy. W kraju zmieniło się mało, tylko Agencja Wywiadu znacznie zwiększyła swe wpływy. Pułkownik Wyrwicki podporządkował sobie inne służby, zabezpieczył Sejf i prowadzi nową operację. Zagrozić mu może jedynie borykający się z problemami Artur Solski. I nowy, potężny przeciwnik, który wie dużo i nie boi się zabijać. W kolejnej rozgrywce, której stawką niekoniecznie jest interes państwa, jeszcze trudniej odróżnić przyjaciół od wrogów. Tomasz Sekielski (1974) to reporter, dziennikarz śledczy, dokumentalista, sprawozdawca parlamentarny. Współtworzył wiele popularnych programów telewizyjnych nadawanych w TVN i TVN24, m.in. Fakty, Prześwietlenie, Teraz my!, Czarno na białym. Od stycznia 2013 roku prowadzi w TVP1 autorski program Po prostu. Laureat najważniejszych nagród dziennikarskich i telewizyjnych. Jest twórcą filmów dokumentalnych Władcy marionetek oraz 8.38. Jako autor książek sensacyjnych zadebiutował wydaną w 2012 roku przez REBIS powieścią Sejf .
Wiedeńska gra

Autor:
Carla Montero

Oprawa:
twarda

Strony:
400
CENA 34,90
29,60
116825
Debiutancka powieść Carli Montero, autorki bestsellerowej „Szmaragdowej tablicy”! Hiszpania, rok 1913. Młoda szlachcianka Isabel przeżywa wielki dramat: nie tylko straciła rodziców, ale też na chwilę przed ślubem zostaje porzucona przez narzeczonego. Na szczęście pomocną dłoń wyciąga do niej ciotka, austriacka arystokratka blisko związana z cesarskim dworem Franciszka Józefa. Podróży Isabel do Austrii towarzyszą dziwne i niepokojące zdarzenia, a w pozornie spokojnym Wiedniu coraz wyraźniej czuć narastające napięcie. W powietrzu wisi wojna, której starają się zapobiec prowadzący zakulisowe rozmowy dyplomaci, podczas gdy spotykająca się potajemnie orientalna sekta dąży do jej rozpętania za wszelką cenę. Piękna Hiszpanka wbrew swoim zamiarom rozbudza namiętność kolejnych mężczyzn. Okazuje się, że żadna z osób, z którymi się styka, nie jest tym, za kogo się podaje. Stopniowo dziewczyna staje się elementem twardej męskiej gry, prowadzonej przez agencje wywiadowcze różnych krajów. Carla Montero, hiszpańska pisarka, jest absolwentką prawa i zarządzania w biznesie, jednak od zawsze uwielbiała pisać. Jej debiutancka bestsellerowa powieść „Wiedeńska gra” otrzymała nagrodę Círcule de Lectores. „Szmaragdowa Tablica”, jej druga powieść, także okazała się bestsellerem.
Komórka

Autor:
Robin Cook
oprawa miękka

Strony:
416
CENA 34,90
29,60
9788378184621
Mistrz thrillera medycznego i autor superbestsellerów powraca z pierwszorzędną mieszanką najnowszych osiągnięć medycznych i jeżącego włos na głowie suspensu! Doktor George Wilson stawia pierwsze samodzielne kroki w zawodzie, który – jak się okazuje – stoi u progu przełomowej, rewolucyjnej zmiany: całkowitego przedefiniowania roli lekarza. Dzięki specjalnej aplikacji zwykły smartfon ma się stać osobistym lekarzem pierwszego kontaktu, który diagnozuje trafniej i leczy skuteczniej niż specjaliści z krwi i kości. Ów program nazywa się iDoc. Pierwsze zderzenie George’a z tą niewiarygodną innowacją jest druzgocące. Pewnego ranka budzi się obok martwej narzeczonej: dziewczyna zmarła w nocy niedługo po tym, jak zadeklarowała chęć uczestnictwa w badaniach testowych iDoca. Niedługo potem umiera kilkoro pacjentów George’a. Wszyscy oni także testowali nowy program. Czy to możliwe, że aplikację zaatakowali hakerzy, a amerykański rząd bierze udział w zbrodniczym procederze? Narażając na szwank swoje życie i karierę, George bez wytchnienia usiłuje dociec prawdy, świadom, że jeśli ma rację, rzesze ludzi znalazły się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Robin Cook, autor 32 thrillerów medycznych, uważany jest powszechnie za twórcę gatunku, który spopularyzował swoją pierwszą głośną powieścią ,,Coma”. Dzieli czas między Florydę, New Hampshire i Boston. Jego najnowsze powieści to ,,Nano”, ,,Polisa śmierci” oraz ,,Niebezpieczna gra”.