Promocja wydawnictwa Świat Książki

Opublikowanio: 9 lipca, 2014, Kategoria: Promocje

Świat-Książki-design-logo-firmy1

Promocja  wydawnictwa Świat  Książki

wszystkie pozycje po 20 zł

Dziewczęta z Szanghaju

 

 

 

 

9788379436743

 

 

 

Lisa See
SWIAT KSIAZKI
Data wydania/premiery: 2014-04-23
Oprawa: twarda
Liczba stron: 368
CENA 20,00

Szanghaj 1937 roku – miasto bogaczy i żebraków, gangsterów i hazardzistów, patriotów i rewolucjonistów, artystów i dygnitarzy wojskowych – nazywany jest Paryżem Azji. Dwie siostry, dwudziestojednoletnia Pearl i młodsza May, panienki z bardzo zamożnej rodziny, wiodą tam luksusowe, beztroskie życie. Wszystko się zmienia, gdy ojciec na skutek hazardu traci cały majątek, a napadnięty przez Japończyków kraj pogrąża się w straszliwej wojnie. Aby ratować rodzinę, dziewczęta wbrew swojej woli muszą poślubić dwóch braci, bogatych Chińczyków z Los Angeles. Po niebezpiecznej podróży przez ogarnięte wojną Chiny i wielomiesięcznym, pełnym upokorzeń pobycie w amerykańskim obozie dla uchodźców docierają wreszcie do mężów: z bagażem tragicznych doświadczeń i wielką tajemnicą. Nie wiedzą, że także w ich nowej rodzinie każdy ma coś do ukrycia i nikt nie jest tym, za kogo się podaje

Strefa Szaleństwa

 

 

 

 

9788379436842

 

 

Autor:

Joy Fielding

Wydawnictwo:

Świat Książki

Oprawa:
twarda
Format:
13×20 cm
Strony:
352
CENA 20,00

Mordercza intryga w opowieści o dziwnej miłości, trudnym braterstwie, zazdrości i szokującej przemocy za zamkniętymi drzwiami eleganckiego domu. Strefa Szaleństwa to bar, w którym spotykają się przyrodni bracia Jeff i Will oraz ich kolega Tom. Po kilku piwach zakładają się, kto poderwie efektowną, nieznajomą kobietę, przedstawiającą się jako Suzy. Pomaga im dziewczyna Jeffa, barmanka Kristin. Knajpiana zabawa spowoduje niewyobrażalne konsekwencje. Strefa Szaleństwa obejmie życie całej piątki bohaterów, w właściwie szóstki, bo Suzy ma męża, któremu lepiej się nie narażać…

Kwiaty na poddaszu

 

 

9788379435708

 

 

Autor:
Virginia C. Andrews
Wydawnictwo:

Świat Książki

Oprawa:
twarda
Format:
13×20 cm
Strony:
382
CENA 20,00

Szczęśliwą z pozoru rodzinę Dollangangerów spotyka tragedia – w wypadku samochodowym ginie ojciec. Matka z czwórką dzieci zostaje bez środków do życia i wraca do swego rodzinnego domu. Niezwykle bogaci rodzice mieszkający w ogromnej posiadłości, wyrzekli się córki z powodu jej małżeństwa z bliskim krewnym, a narodzone z tego związku dzieci uważają za przeklęte. W tajemnicy przed dziadkiem rodzeństwo zostaje umieszczone na poddaszu, którego nigdy nie opuszcza. Dzieci żyją w ciągłym strachu, a odkrycie, jakiego dokonuje najstarszy brat, stawia rodzeństwo w obliczu nieuniknionej katastrofy.

 

Slow Love

 

 

 

 

t1_slow-love

 

 

Autor:
Dominique Browning
Wydawnictwo:

Świat Książki

Oprawa:
twarda
Format:
13×20 cm
Strony:
302
CENA 20,00
Slow Love to nowy pomysł na życie bez pośpiechu i kompromisów. Nie musisz pędzić za karierą, pieniędzmi i miłością. Zwolnij, rozejrzyj się wokół siebie, a zobaczysz zupełnie inny świat, w którym można i warto żyć.
Hinduska miłość
9788379436804
Autor:
Javier Moro
Wydawnictwo:
Świat Książki
Rok wydania:
2014
Oprawa:
twarda
Format:
13×20 cm
Strony:
368
CENA 20,00

Siedemnastoletnia tancerka Anita Delgado pochodzi z ubogiej rodziny, dla których honor i szacunek są najważniejszymi wartościami. Aby pomóc bliskim, tańczy w madryckim kabarecie, gdzie pewnego dnia zauważa ją władca jednego z hinduskich księstw, raja Jagatjit Singh. Oczarowany jej niezwykłą urodą, wdziękiem i świeżością za wszelką cenę chce ją poślubić i oferując hojne uposażenie przyszłym teściom, uzyskuje zgodę Anity na ślub. Dziewczyna spędza rok w Paryżu, gdzie pod okiem francuskiej guwernantki uczy się wszystkiego, czego wymaga pozycja małżonki radży. Po ślubie żyje w pałacu, otoczona luksusem i miłością. Jednak Indie – kraj niewiarygodnych kontrastów i fascynujących tradycji – zaskakuje ją pod każdym względem, poczynając od czterech pozostałych żon i licznych konkubin radży, po urzekającą egzotykę i klimat.

 

 

 

 

Kwiat Śniegu i Sekretny Wachlarz

 

 

9788379436293

 

 

 

 

Autor:
Lisa See
Wydawnictwo:

Świat Książki

Oprawa:
twarda
Format:
13×20 cm
Strony:
352
CENA 20,00
Opowieść Lilii to wspaniałe, ponadczasowe i sugestywne studium ludzkich charakterów i uczuć – tym gorętszych, że skrywanych pod obowiązującą maską tradycyjnej, wschodniej powściągliwości.
Do piekła na wysokich obcasach
9788379435739
Autor:
Helena Frith Powell
Wydawnictwo:
Świat Książki
Oprawa:
twarda
Format:
13×20 cm
Strony:
304
CENA 20,00
Helena Frith Powell nie brała pod uwagę poddania się zmarszczkom, siwym włosom i poszerzającej się talii. Przecież na pewno coś da się zrobić! Uzbrojona w mikstury, balsamy i pigułki (jak też sięgając po bardziej radykalne środki!), postanowiła przetestować wszystkie istniejące sztuczki w walce ze starzeniem się – od zielonej herbaty, botoksu i liposukcji, po najnowsze zabiegi laserowe, jogę i maseczki z kawioru. Do piekła na wysokich obcasach to przezabawna opowieść o tym, jak pewna kobieta przemierza świat, rywalizując z zegarem biologicznym i sprawdzając na sobie wszelkie metody walki z przejawami upływającego czasu.

 

 

 

Żegnaj Afryko. Dalsze losy Białej Masajki

 

 

 

9788379436835

 

 

Autor:
Corinne Hofmann
Wydawnictwo:

Świat Książki

Oprawa:
twarda
Format:
13×20 cm
Strony:
192
CENA 20,00
Często zadawano mi pytanie: czy kiedykolwiek żałowałam, że wdałam się w historię miłosną z wojownikiem Samburu. Wtedy za każdym razem odpowiadałam z najgłębszym przekonaniem: Nigdy! Otrzymałam przywilej uczestnictwa w pewnej kulturze, której w tej formie prawdopodobnie już niedługo nie będzie, i dane mi było przeżyć wielką miłość. (…) Nie mogłabym już żyć w Afryce! Co jednak nadal pozostaje żywe, to przywiązanie do mojej byłej rodziny i wielka ciekawość dzisiejszej Kenii. Być może będę mogła pewnego dnia zaspokoić tę ciekawość, kiedy Napirai będzie już dorosła i zechce poznać swoich afrykańskich krewnych. Kto wie?”
Kwiat pustyni
9788379434015
Autor:
Waris Dirie
Wydawnictwo:

Świat Książki

Oprawa:
twarda
Format:
20×13 cm
Strony:
249
CENA 20,00
Waris oznacza kwiat pustyni. Zakwita rzadko i na ktrutki czas. Jej kariera jest nie wiarygodna i budzi zdumienie ale zdaża sie naprawde
Pocałunek Saddama
9788379437375
Autor:
Michelle McDonald
Wydawnictwo:

Świat Książki

Oprawa:
twarda
Format:
13×20 cm
Strony:
282
CENA 20,00

Zdumiewająca historia Selmy – jej życia, miłości i walki o wolność. Wprost z bezpiecznego świata dzieciństwa, spędzonego w kosmopolitycznym Iraku lat 50 i 60, życie rzuca kobietę w pełen intryg i tragedii świat rządów brutalnego dyktatora. Władze aresztują i torturują jej męża, ambasadora Iraku w Hiszpanii. A ona, by pomóc mężowi, decyduje się na spotkanie z Saddamem Husajnem. Jest gotowa nawet na śmierć, ale wystarczy `tylko` seks… Niezwykła książka, która powstała dzięki przyjaźni kobiet dwóch odmiennych kultur – Selmy i Mchaelle, autorki książki. Sugestywny obraz irackiej rzeczywistości życia i pod rządami despoty. A przede wszystkim świadectwo tego, na co gotowa jest kobieta, by chronić najbliższych.
Zdradzona. Ucieczka z Iraku
9788379435043
Autor:
Richard Shears, Latifa Ali
Wydawnictwo:

Świat Książki

Oprawa:
twarda
Format:
13×20 cm
Strony:
238
CENA 20,00
Latifa Ali musi uciec z Iraku najszybciej, jak to możliwe, albo zostanie skazana na śmierć, aby rodzina zachowała honor. Uwięziona i źle traktowana przez bliskich, próbuje uciec. Bez powodzenia. Znikąd nie może oczekiwać pomocy. To prawdziwa historia dziewczyny, wychowanej w kulturze świata zachodniego, ale zdradzonej przez rodzinę i przyjaciół. Wywieziona przez matkę do Iraku, zostaje pozbawiona paszportu, osobistej wolności. Zmuszana do niechcianego małżeństwa, staje się więźniem własnego ojca. Nie ma wokół siebie sprzymierzeńców, jako muzułmanka nie ma do kogo się zwrócić. Latifa skrywa tajemnicę, która – gdyby wyszła na jaw – zagroziłaby jej życiu. Kiedy wojska USA zajmują Kurdystan, pojawia się szansa na uwolnienie…

Sekretny język kwiatów

9788379435845

 

Autor:
Vanessa Diffenbaugh
Wydawnictwo:
Świat Książki

Oprawa:
twarda
Format:
13×20 cm
Strony:
400
CENA 20,00
Jak nauczyć się porozumienia i miłości? Victoria spędziła młodość w rodzinach zastępczych i domach dziecka. Aspołeczna. Porywcza. Małomówna. Bezczelna – oto, co zapisywano w raportach. Ale jest bardzo wrażliwa i kocha kwiaty. Nieufna, porozumiewa się z otoczeniem za pomocą języka roślin. Poznała go dzięki Elisabeth, jednej ze swych przybranych matek. Nieprzystosowana i zła na cały świat, napotkanym ludziom najchętniej dawałaby bukiet nagietków, oznaczający żal, lub osty, sygnalizujące mizantropię.Osiemnastoletnia Victoria zaczyna teraz dorosłe życie. Chce być florystką i dostaje pracę w kwiaciarni, gdzie przygotowuje bukiety o specjalnym znaczeniu, pomagające klientom w wyrażaniu wielu dobrych uczuć. Sama jednak nie chce o nich słyszeć, nie wierzy w nie, nie rozumie. Gdy spotyka Granta, który również zna język kwiatów w dziewczynie rozkwitają wcześniej nieznane uczucia.Sekretny język kwiatów – jest pasjonującą opowieścią o odkrywaniu prawdziwych sensów, znaczeń i intencji, odbieranych inaczej przez każdego z nas. I o tym wspólnym, najintymniejszym obszarze porozumiewania się, możliwym, gdy w grę wchodzi to jedno jedyne, najpiękniejsze uczucie.Vanessa Diffenbauch podarowała nam prawdziwy skarb: bukiet z paproci (szczerość), mimozy (wrażliwość), dzięgiela (inspiracja), portulaki (wyznanie miłości) i dzwonów irlandzkich (szczęście).
Ptaki ciernistych krzewów
9788379433988
Autor:
Colleen McCullough
Wydawnictwo:
Świat Ksią

Oprawa:
twarda
Format:
13,5×20,5 cm
Strony:
607

CENA 20,00

Egzotyczne australijskie krajobrazy, codzienność, tak obca naszej rzeczywistości, zmaganie się z bezwzględną przyrodą i miłość – piękna, wzruszająca, niemalże tragiczna. Historia porównywana do „Przeminęło z wiatrem”, w której tło społeczno-obyczajowe jest równie interesujące co losy bohaterów – pogmatwane, pulsujące uczuciami – od nienawiści i zdrady do przebaczenia i szczęścia. Meggie jest zaledwie kilkuletnią dziewczynką, gdy w jej życiu pojawia się przystojny ksiądz, najpierw przyjaciel, potem obiekt westchnień wreszcie namiętny kochanek i ojciec jej dziecka. Spełnienie marzeń czy największe rozczarowanie, tryumf czy klęska? Powieść, która przyniosła autorce światową sławę.

 

9788379436897

 

Autor:
Danielle Steel
Wydawnictwo:
Świat Książki

Oprawa:
twarda
Format:
13×20 cm
Strony:
336
CENA 20,00
Wszystko, co robi Sasha, mieści się w granicach konwenansu. Po śmierci ukochanego męża zajmuję się prowadzeniem i rozwojem paryskiej galerii swojego ojca, osiągając międzynarodowy sukces. Liam, jeden z najoryginalniejszych malarzy ostatnich lat, jest szalony, impulsywny i fascynujący. A także dziewięć lat młoszy od Sashy. Tych dwoje tak różnych ludzi zderza ze sobą cud sztuki, a następnie rodzi się między nimi uczucie. Czy Sasha uchroni swoją reputację, mimo, że wdała się w sekretny, dość skandaliczny romans? Czy Liam, który żyje chwilą, wytrwa w związku z energiczną, uporządkowaną właścicielką galerii?
Pierwszy bal
9788379435616
Autor:
Danielle Steel
Wydawnictwo:
Świat Książki

Oprawa:
twarda
Format:
13×20 cm
Strony:
174
CENA 20,00
Zaproszenie na elitarny bal debiutantek dla dwóch bliźniaczek wywołuje w rodzinie Rubinsteinów prawdziwą burzę. Zachwycona Virginia, której to imponuje, nie posiada się z radości, podczas gdy Veronika odmawia udziału, brzydząc się snobizmem i panującą w „wyższych sferach” dyskryminacją. Termin balu zbliża się, a rodzina jest coraz bardziej skłócona…

Opowieść niewiernej

 

 

 

9788379436736

 

 

Autor: Magdalena Witkiewicz
Wydawnictwo: SWIAT KSIAZKI
Oprawa: twarda
Liczba stron: 224
Numer ISBN: 978-83-7943-673-6

CENA 20,00

 

Z małżeństwem jest jak z nową posadą: ile na początku wynegocjujesz, tyle masz. Potem bardzo trudno zmienić warunki – zarówno pracy, jak i życia. Mechanizm działania jest dokładnie taki sam. Ja wynegocjowałam zbyt mało. Ale o tym miałam się dopiero przekonać. (…) Mój mąż był w zasadzie dobrym człowiekiem. W jego przeświadczeniu – mężem idealnym, takim, którego niejedna mogła mi pozazdrościć. Mąż idealny nie pił, nie bił, nie wałęsał się z kolegami po knajpach i nie poszczypywał innych kobiet. Ba, nie podszczypywał nikogo. Nawet mnie.” Fragment książki

 

 

Największy lęk

 

 

 

9788379435623

 

 

 

 

Autor:
Linwood Barclay
Wydawnictwo:
Świat Książki

Oprawa:
twarda
Format:
13×20 cm
Strony:
432
CENA 20,00

Co się stało z siedemnastoletnią Syd?Tim, jej ojciec, pragnie po rozwodzie spędzać z nią więcej czasu. Gdy dziewczyna nie przyjeżdża na umówione spotkanie, dzwoni do hotelu, w którym dorywczo pracowała, ale tam nikt nigdy o niej nie słyszał… Zdruzgotany Tim zgłasza zaginięcie córki na policję i sam zaczyna poszukiwania.Co ukrywała Syd? Dlaczego szuka jej jeszcze ktoś, gotowy zabić? Zadziwiająca historia zwykłego człowieka uwikłanego w niezwykłe wydarzenia, pełna zwrotów akcji. Wstrząsający finał.
Wielka księga savoir vivre’u

 

 

9788379434039

 

 

Autor:
Herbert Schwinghammer
Wydawnictwo:
Świat Książki

Oprawa:
twarda
Format:
12,5×20 cm
Strony:
302
CENA 20,00
Zaczyna się niewinnie i przyjemnie – zapraszamy gości, idziemy do nowej pracy lub umawiamy się na randkę. I nagle – bum! Widmo gafy bezpowrotnie psuje atmosferę, a wątpliwość goni wątpliwość. Jak przywitać się z szefem? Kogo posadzić na szczycie stołu? Czy, jaki i komu dać napiwek? W co się ubrać? Kto pierwszy wchodzi do restauracji?

 

 

 

Elizabeth

 

 

9788379436866

 

 

Autor:
Barbara Taylor Bradford
Wydawnictwo:
Świat Książki

Oprawa:
twarda
Format:
13×20 cm
Strony:
380
CENA 20,00
Na czele rodzinnej firmy o znaczeniu światowym staje dwudziestopięcioletnia Elizabeth Deravenel. Charyzmatyczna i ambitna dziewczyna musi się zmagać z intrygami i uprzedzeniami, bo w firmie od początku kierowanej przez mężczyzn niełatwo wywalczyć sobie należytą pozycję. Przyjedzie jej też zmierzyć się z dalszą rodziną, która rości sobie prawo do spadku, a także niemal ze wszystkimi w obronie jedynej i prawdziwej miłości…