PROMOCJA WYDAWNICTWA WAM!!!

Opublikowanio: 29 maja, 2014, Kategoria: Promocje

imagesLY9YH6XM

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z OFERTĄ WYDAWNICTWA WAM!!!

ATRAKCYJNE CENY!!!

 

 

 

 

Dłoń pełna gwiazd

532064i

Dłoń pełna gwiazd

Należy do serii:

Autor/autorzy:

Redakcja: Cabała Barbara
Tłumacze: Zarych Elżbieta
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 13.6×21.0cm
Ilość stron: 204
Wydanie: 1
Rok wydania: 2011
CENA: 15,00 ZŁ
Za namową przyjaciela – starego, mądrego wujka Salima – czternastoletni syn piekarza z Damaszku prowadzi codzienne zapiski. Z biegiem lat notowane w dzienniku zabawne historyjki o rodzinie, sąsiadach i kolegach ze szkoły, przeplatane anegdotami i barwnymi opowieściami wuja, ustępują miejsca poważniejszym refleksjom o życiu mieszkańców wielonarodowościowej Syrii, terrorze i biedzie. W chwili, gdy chłopak poznaje opozycyjnego dziennikarza Habiba, pisanie przestaje być zabawą…

Dłoń pełna gwiazd to składająca się z wielu wątków, myśli, uczuć i nastrojów opowieść Wschodu. Mądra, melancholijna i komiczna, poetycka a zarazem głęboko realistyczna historia chłopca, który chce zmienić otaczający go świat.

Rafik Schami (ur. 1946) dziennikarz i pisarz syryjski, mieszkający w Niemczech. Po studiach na wydziale chemii podjął pracę w przemyśle, wkrótce jednak poświęcił się pisarstwu. Był współzałożycielem grupy literackiej „Südwind” i Związku Literatury i Sztuki „PoliKunst”. W 1985 roku został wyróżniony prestiżową nagrodą literacką dla obcokrajowców piszących po niemiecku im. Adalberta von Chamisso („Adalbert-von-Chamisso-Förderpreis”), a rok później nagrodą „Thaddäus-Troll-Preis”.

Gladiatorzy i piraci

498322i

Gladiatorzy i piraci

Autor/autorzy:

Redakcja: Rygiel Justyna
Oprawa: Miękka
Format: 13.0×21.0cm
Ilość stron: 208
Wydanie: 1
Rok wydania: 2014
CENA: 14,00 ZŁ
Młody rzymski gwardzista, Proximus, pada ofiarą krwawych intryg cesarzowej Agryppiny. Skazany na wygnanie, dzieli los galerników. Pragnienie odzyskania wolności popycha go do gwałtownych czynów. Wznieca bunt niewolników i zamiast oficerem gwardii pretoriańskiej, zostaje kapitanem pirackiego statku.
Czy dla tych, których kocha na zawsze pozostanie zdrajcą?
Czy uda mu się odzyskać honor?
Czy wybranka jego serca nie odwróci się od niego?
Gladiatorzy i piraci to kontynuacja pasjonującej powieści historycznej Pretorianin. Akcja z wąskich zaułków starożytnego Rzymu i obozu pretorianów przenosi się na arenę amfiteatru oraz fale Morza Śródziemnego.
Bartłomiej Misiniec (ur. 1985 r.) – pisarz i publicysta, w latach 2006-08 redaktor naczelny Magazynu Studentów „Mixer”, prezes i założyciel Artystycznego Stowarzyszenia .scal_art, lider portalu internetowego MM Moje Miasto Kraków. Za debiutancką powieść Pretorianin otrzymał I nagrodę w Przeglądzie Literackim XXIV Festiwalu Artystycznego Młodzieży w Krakowie. Pasjonuje się fotografią i historią starożytnych.

Nie pozwól mi odejść

520792i

Nie pozwól mi odejść

Należy do serii:

Autor/autorzy:

Redakcja: Palowska Zofia
Tłumacze: Wydra Katarzyna
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 13.6×21.0cm
Ilość stron: 260
Wydanie: 1
Rok wydania: 2010
CENA: 14,00 ZŁ
Wspomnienia kochającego ojca – nowy tytuł w serii LABIRYNTY. KOLEKCJA PROZY.
To książka o wszystkich rzeczach, których dowiedziałem się o sobie, ale przede wszystkim o tym, czego nauczyłem się o mojej córce, tam w górach. (…) Nauczyłem się z nią być, a potem pozwoliłem jej odejść.Cierpieli z powodu bólu mięśni, dotkliwego zimna, opuchniętych kolan i złych nastrojów. Podziwiali zachody słońca, świętowali drobne i wielkie zwycięstwa. Stworzyli nierozerwalną więź.
Nie pozwól mi odejść jest opowieścią o wspólnych wyprawach Davida i jego nastoletniej córki, Chery. To mądra, a zarazem zabawna historia o dorastaniu i tworzeniu głębokich relacji z najbliższymi.

David W. Pierce opublikował wiele opowiadań w Alfred Hitchcock’s Mystery Magazine oraz Ellery Queen’s Mystery Magazine. Wykłada na Middle Tennessee State University. Z żoną Chondą i synem Zacharym mieszka w Murfreesboro w Tennessee.

Niebieska godzina

547270i

Niebieska godzina

Należy do serii:

Autor/autorzy:

Tłumacze: Jachimska-Małkiewicz Katarzyna
Oprawa: Miękka
Format: 13.5×21.0cm
Ilość stron: 332
Wydanie: 1
Rok wydania: 2011
CENA: 20,00 ZŁ
Nagrodzona Premio Herralde (2005) i przetłumaczona już na 15 języków powieść Alonso Cueto już w Polsce – najnowszy tytuł w serii LABIRYNTY. KOLEKCJA PROZY.Adrian Ormache, 40-letni, powszechnie szanowany prawnik, wiedzie spokojne i dostanie życie w Limie. Przypadkowo poznaje mroczną historię z okresu, kiedy jego ojciec – oficer peruwiańskiego wojska – walczył ze Świetlistym Szlakiem. Wbrew płynącym ze wszystkich stron ostrzeżeniom postanawia odnaleźć pewną kobietę, świadka tamtych wydarzeń, która odegrała tajemniczą rolę w życiu ojca. Adrian nie tylko odkrywa wstrząsającą prawdę, ale i podejmuje decyzje, które całkowicie odmieniają jego życie.
Niebieska godzina to opowieść o kondycji ludzkiej natury, okrucieństwie wojny i potrzebie miłości, którą odczuwa każdy człowiek. Historia o goryczy zdobywania wiedzy o sobie samym, która zamienia się w słodycz odkrywania pełni człowieczeństwa.Alonso Cueto (ur. 1954) jest jednym z najbardziej cenionych peruwiańskich pisarzy średniego pokolenia. Tematyka większości jego powieści i opowiadań krąży wokół codziennego życia współczesnych limeńczyków, którzy próbują zamknąć się w zaciszu stabilizacji i dobrobytu, unikając konfrontacji z otaczającą rzeczywistością. Jest laureatem kilku prestiżowych nagród literackich, m.in. niemieckiej Nagrody im. Anny Seghers (2000, za całokształt twórczości), finalistą Premio Planeta – Casa de América (2007), członkiem Królewskiej Akademii Hiszpańskiej (2009).

Odrodzenie May

568856i

Odrodzenie May

Należy do serii:

Autor/autorzy:

Tłumacze: Makowiecka Julita
Oprawa: Miękka
Format: 13.6×21.0cm
Ilość stron: 376
Wydanie: 1
Rok wydania: 2012
CENA: 20,00 ZŁ
May Seymour, atrakcyjna i nie stroniąca od rozrywek dwudziestolatka, kończy studia. Ponieważ nie ma pomysłu na życie, spontanicznie podejmuje decyzję o wyjeździe na misje do Rwandy. Wybucha wojna domowa. Mimo ostrzeżeń, dziewczyna postanawia zostać w wiosce, by pomagać miejscowej ludności. Cudem ocalona z krwawej rzezi wraca do domu okaleczona fizycznie i psychicznie. Wspomnienia traumatycznych przeżyć uniemożliwiają jej normalne funkcjonowanie. To rany, które uleczyć może tylko miłość…Lisa Samson (ur. 1964) – zdobywczyni Christy Award, okrzyknięta przez Publishers Weekly jednym z najbardziej znaczących głosów wśród pisarzy chrześcijańskich. Jest autorką kilkunastu powieści, w tym Quaker Summer uznaną przez Women of Faith za powieść roku oraz Bella, która stała się podstawą scenariusza filmowego. Współpracuje z magazynem Christianity Today. Mieszka w Kentucky z mężem i trójką dzieci.

Opowiadacze nocy

544627i

Opowiadacze nocy

Należy do serii:

Autor/autorzy:

Tłumacze: Zarych Elżbieta
Oprawa: Miękka
Format: 13.6×21.0cm
Ilość stron: 212
Wydanie: 1
Rok wydania: 2011
CENA: 13,50 ZŁ
Salim z Damaszku, mistrz w opowiadaniu historii, ma tajemniczy sen. Wróżka zapowiada mu, że straci głos i jeśli w ciągu trzech miesięcy nie otrzyma siedmiu wyjątkowych podarunków, nigdy go nie odzyska. Następnego dnia sen się spełnia. Zatroskani przyjaciele spieszą z pomocą, ofiarowując Salimowi różne, wymyślne prezenty. Bez skutku. Salim nadal milczy, a czas płynie nieubłaganie…
Opowiadacze nocy to historia o przyjaźni, wyobraźni, egzotycznej kulturze i sztuce opowiadania baśni. Jak w Księdze tysiąca i jednej nocy fantastyka miesza się w niej z realizmem, tworząc barwną wschodnią mozaikę.
Książka otrzymała kilka nagród literackich w Niemczech, gdzie ukazało się jej kilkanaście wydań. Została też przetłumaczona na wiele języków.

Otuleni deszczem

517326i

Otuleni deszczem

Należy do serii:

Autor/autorzy:

Redakcja: Palowska Zofia
Tłumacze: Wydra Katarzyna
Oprawa: Miękka
Format: 13.6×21.0cm
Ilość stron: 428
Wydanie: 1
Rok wydania: 2010
CENA: 20,00 ZŁ
Tucker kochał tylko trzy osoby: przyrodniego brata Mutta, towarzyszkę dziecięcych zabaw Katie oraz opiekunkę, o której mówił mama Ella. I choć Ella Rain zmarła wiele lat temu, Tucker ciągle słyszy jej głos. Zmuszony jest wrócić w rodzinne strony, uporać się z tragicznymi wspomnieniami. Los sprawia, że Mutt i Katie znów pojawiają się w jego życiu…
Otuleni deszczem to wzruszająca powieść o przebaczeniu i różnych odcieniach miłości. Choć miłość jest ryzykiem, bardziej niebezpieczne jest życie bez niej.
Wybory, jakich dokonują bohaterowie są trudne, bolesne i przeczące logice, ale możliwe.
Bookreporter.com
Ujmująca historia o uzdrowieniu i zwycięstwie miłości.
Publishers Weekly

Pakt zabójców

503448i

Pakt zabójców

Autor/autorzy:

Tłumacze: Trąbka Agnieszka
Oprawa: Miękka
Format: 15.6×23.2cm
Ilość stron: 348
Wydanie: 1
Rok wydania: 2013
CENA: 23,00 ZŁ
Wydarzenia zimowego poranka 1917 roku zmieniają życie młodej hrabiny, Julii Garelli. Wybucha rewolucja, o której marzyła wspólnie z ukochanym, bliskim współpracownikiem Lenina. Julia poznaje Stalina i Hitlera, staje się świadkiem porozumienia między komunistami i nazistami. Wkrótce pada ofiarą systemu…
Pakt zabójców to pasjonująca powieść inspirowana historią niemieckiej komunistki, Margaret Buber-Neumann. By schronić się przed Hitlerem, uciekła do ZSRR. Stalin zesłał ją na Syberię, a w lutym 1940 roku – aby uszanować pakt niemiecko-sowiecki – wydał ją nazistom. Została osadzona w obozie w Ravensbrück.
Margaret była świadkiem w procesie przeciwko dwóm totalitaryzmom w 1949 roku.
Max Gallo (ur. 1932) – francuski historyk, powieściopisarz, eseista i polityk włoskiego pochodzenia. Uważany jest za niedoścignionego mistrza biografii. Nakładem Wydawnictwa WAM ukazał się jego pięciotomowy cykl znakomitych powieści historycznych „Rzymianie”.

Pomiędzy nami góry

548739i

Pomiędzy nami góry

Należy do serii:

Autor/autorzy:

Tłumacze: Bielas Jacek
Oprawa: Miękka
Format: 13.6×21.0cm
Ilość stron: 384
Wydanie: 1
Rok wydania: 2011
CENA: 20,00 ZŁ
Nadciągające śnieżyce i silny mróz paraliżują ruch na lotnisku w Salt Lake City. Perspektywa wielogodzinnego oczekiwania na poprawę pogody zmusza dwoje przygodnych znajomych do wynajęcia awionetki. Ashley spieszy się na własny ślub, a Ben następnego dnia ma przeprowadzić ważną operację na Florydzie. Niestety samolot rozbija się na pustkowiu. Ashley i Ben muszą stoczyć wspólną walkę o przetrwanie. Czy pośród bólu, głodu, lęku i słabości zdołają pokonać góry odcinające ich od świata i te, które wyrastają pomiędzy nimi?

Pretorianin

471420i

Pretorianin

Autor/autorzy:

Oprawa: Miękka
Format: 13.0×21.0cm
Ilość stron: 292
Rok wydania: 2008
CENA: 17,00 ZŁ
Książka ta to lekko i z fantazją opowiedziana historia życia młodego legionisty rzymskiego, w którą wpleciono wątki przyjaźni z psem, wiernym towarzyszem w dobrych i złych chwilach, a także opisy doli i niedoli ludzi w mundurach rzymskiego imperium, dumnych ze swej siły, ale też zupełnie prozaicznie skazanych na walkę o życie, o przetrwanie, o własne szczęście. Tytułowy bohater oraz jego współtowarzysze przechodzą przez różne etapy na drodze ku życiowej dojrzałości, poznaje, czym jest i jak ważna jest miłość, przyjaźń i poświęcenie, a w końcu jak istotny jest wymiar duchowy życia człowieka.

Rzymianie t.1 Spartakus

472232i

Rzymianie Spartakus

Powstanie niewolników

Należy do serii:

  • RZYMIANIE
Autor/autorzy:

Tłumacze: Trąbka Agnieszka
Oprawa: Miękka
Format: 13.0×20.0cm
Ilość stron: 346
Rok wydania: 2008
CENA: 18,00 ZŁ
Spartakus to imię, które przetrwało w pamięci przez całe tysiąclecia. Max Gallo sprawia, że postać ta ożywa na nowo. Ukazuje życie niewolnika i gladiatora, który pokonał rzymskie legiony. Maluje obraz wojny. Z jednej strony siłę legionów, potęgę i bogactwo Rzymu, jego trybunów, konsulów, cezara, Krassusa i Pompejusza, a z drugiej pragnienie wolności, dzikość i anarchię ludzi, którzy zerwali kajdany. Pod piórem Maxa Gallo ożywa całe okrucieństwo epoki. Opowiedziana historia przybiera ludzkie twarze, ukazuje pasje i emocje, staje się głosem wołającym o godziwe życie. Niewolnicy przegrali wojnę, ale ponosząc klęskę, przegrali jako ludzie wolni. Sześć tysięcy krzyży wzniesionych przez konsula Krassusa wzdłuż rzymskiej Via Appia, na których ponieśli śmierć, a które miały zastraszyć następne pokolenia, nie zdołało ich wymazać z naszej pamięci.
Książka „Spartakus. Powstanie niewolników” otwiera cykl powieści historycznych „Rzymianie”. Każda z pięciu części sprawia, że ożywają czasy i osoby odgrywające kluczową rolę w kształtowaniu historii Rzymu.

Rzymianie t.2 Neron

472517i

Rzymianie Neron

Panowanie Antychrysta

Należy do serii:

Autor/autorzy:

Redakcja: Kołacz Jakub
Tłumacze: Trąbka Agnieszka
Oprawa: Miękka
Format: 13.6×21.0cm
Ilość stron: 384
Rok wydania: 2008
CENA: 18,00 ZŁ
Kim naprawdę był Neron, młody władca, który uwielbiał śpiewać, występować na scenie i recytować poezję przed rzymskim plebsem? Jak to możliwe, że ten człowiek, który kazał zamordować własną matkę, brata, żonę i wielu innych – korzystał z mądrości filozofa Seneki i wykształconego Petroniusza? Czy rzeczywiście był Antychrystem, który po pożarze Rzymu wskazał chrześcijan jako winnych nieszczęścia?
Max Gallo, historyk i powieściopisarz, odkrywa przed nami dawne dzieje. Ukazuje postać szalonego, wyuzdanego okrutnika, lękającego się spisku na swoje życie. Kreśli portret władcy, który torturuje i zabija swoich przeciwników, a zaraz potem, pochylając się nad ich zwłokami… recytuje wiersze. Neron widziany jego oczyma staje się wcieleniem zła, najbardziej absolutystycznym władcą, jaki kiedykolwiek stanął na czele Cesarstwa Rzymskiego.

Rzymianie t.3 Tytus

482380i

Rzymianie Tytus

Męczeństwo Żydów

Należy do serii:

Autor/autorzy:

Tłumacze: Trąbka Agnieszka
Oprawa: Miękka
Format: 13.4×21.0cm
Ilość stron: 304
Rok wydania: 2013
CENA: 18,00 ZŁ
Tytus – legionista, trybun, prefekt pretorianów, wreszcie imperator. Z jednej strony bezwzględny żołnierz, z drugiej łagodny i sprawiedliwy władca, wrażliwy poeta.
Jego towarzysz, Serenus, spisuje wspomnienia z wyprawy, jaką u boku Tytusa odbył do Palestyny. Widział jak rodzi się jego miłość do żydowskiej królowej, Bereniki. Celem wyprawy było jednak stłumienie wojny. Nie chcąc dłużej służyć Rzymowi, Żydzi podjęli wyzwoleńczą walkę. Legioniści spalili miasta, zburzyli świątynię i ukrzyżowali setki osób. Serenus obawia się o los Imperium. Czy ten „Bóg Jedyny” Żydów i uczniów Chrystusa jest prawdziwy? A jeśli wybuch Wezuwiusza, który unicestwił Pompeje, jest znakiem jego kary?…
Niczym autentyczna kronika wydarzeń, powieść Maxa Gallo obfituje w realistyczne opisy, oddaje dramat i okrucieństwo wojny.

Rzymianie t.4 Rzymianie Marek Aureliusz

487561i

Rzymianie Marek Aureliusz

Męczeństwo chrześcijan

Należy do serii:

  • RZYMIANIE
Autor/autorzy:

Tłumacze: Trąbka Agnieszka
Oprawa: Miękka
Format: 13.5×21.0cm
Ilość stron: 308
Rok wydania: 2013
CENA: 18,00 ZŁ
Ci, którzy myślą, że można zmienić ten świat są jak dzieci – twierdzi cesarz-filozof, Marek Aureliusz. Poddani mu obywatele Rzymu znajdują rozrywkę w krwawych spektaklach. Jego przyjaciel Juliusz Pryskus widzi chrześcijan, którzy przyjmują śmierć męczeńską, aby „radować się Bogiem”. Choć go to zdumiewa, pozostaje obojętny. Dopiero poznanie Domy, młodej chrześcijanki oraz jej nauczyciela Eklektosa zmienia jego życie. Ogarniają go wątpliwości. Może ta nowa religia niesie prawdziwą nadzieję?
W tej fascynującej powieści ożywają odległe wydarzenia. Dzięki talentowi pisarskiemu i wiedzy historycznej Maxa Gallo znajdujemy się w samym sercu Rzymu i dzielimy los bohaterów, wplątanych w tryby bezlitosnej polityki.

Rzymianie t.5 Konstantyn Wielki

498744i

Konstantyn Wielki

Imperium Chrystusa

Należy do serii:

Autor/autorzy:

Redakcja: Godoś Dariusz
Tłumacze: Trąbka Agnieszka
Oprawa: Miękka
Format: 13.5×21.0cm
Ilość stron: 284
Wydanie: 1
Rok wydania: 2009
CENA: 18,00 ZŁ
Konstantyn Wielki zmienił losy świata.
Był człowiekiem sprytnym i okrutnym. Kazał zamordować swoich bliskich – syna i małżonkę. Sprawował kult pogańskich bogów, a jednocześnie chronił chrześcijan i pragnął zająć w Kościele miejsce „biskupa spoza zgromadzenia”.
W końcu uczynił z prześladowanego chrześcijaństwa religię cesarską i sam na łożu śmierci przyjął chrzest.
Dlaczego uznał boskość Jezusa? Nawrócił się, czy uczynił pusty gest polityczny?
O kulisach największej rewolucji antycznych czasów barwnie pisze Max Gallo. Wytworne pałace oraz ubogie wioski – wszędzie tam toczy się historia Rzymian, rozświetlona chwilą, gdy „Galilejczyk zwycięża” a cesarstwo staje się Imperium Chrystusa.
Max Gallo, ur. w 1932 r. w Nicei francuski historyk, powieściopisarz, eseista i polityk włoskiego pochodzenia. Pierwsze jego prace poświęcone były problemowi totalitaryzmu, badał również dokumenty wojny domowej w Hiszpanii. Stopniowo odchodził od pracy dydaktyczno-naukowej, by zająć się twórczością literacką i działalnością polityczną. Uważany za niedoścignionego mistrza biografii. Jest autorem licznych prac monograficznych. Od maja 2007 roku jest członkiem Akademii Francuskiej. „Konstantyn Wielki. Imperium Chrystusa” to ostatni tom w serii „Rzymianie”. Wcześniej ukazały się powieści: „Spartakus. Powstanie niewolników”, „Neron. Panowanie Antychrysta”, „Tytus. Męczeństwo Żydów” oraz „Marek Aureliusz. Męczeństwo chrześcijan”.

Umarli nie tańczą

495519i

Umarli nie tańczą

Należy do serii:

Autor/autorzy:

Tłumacze: Bielas Jacek
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 13.6×21.0cm
Ilość stron: 320
Wydanie: 1
Rok wydania: 2009
CENA: 20,00 ZŁ
Dylan i Maggie mieszkają na niewielkiej farmie pośród kukurydzianych pól Południowej Karoliny. Po wielu latach małżeństwa spodziewają się narodzin pierwszego dziecka. Ich szczęście zamienia się w dramat. Synek rodzi się martwy, a Maggie zapada w śpiączkę. Życie Dylana rozpada się na kawałki, nadzieja ustępuje zwątpieniu, wiara przeradza się w bunt. Czy pozostało coś jeszcze, co nie pozwoli mu pogrążyć się w rozpaczy?
Umarli nie tańczą opowiada o zagmatwanych losach i meandrach ludzkiej psychiki. To historia o tym, że nawet po najczarniejszej „nocy duszy” następuje przebudzenie.Ta urocza opowieść, pełna uczuć i delikatności, jest przede wszystkim głęboką refleksją nad tym co w życiu ważne.
John Dyson, Reader’s Digest
Jeśli ktoś kiedykolwiek stanął w obliczu zagrożenia utraty ukochanej osoby, powinien sięgnąć po powieść Umarli nie tańczą.
Ken Bell, Theitem.com

Wszystkie odcienie pereł

487305i

Wszystkie odcienie pereł

Należy do serii:

Autor/autorzy:

Redakcja: Krzyżanowski Teofil
Tłumacze: Wydra Katarzyna
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 13.6×21.0cm
Ilość stron: 264
Rok wydania: 2009
CENA: 18,00 ZŁ
„Wszystkie odcienie pereł” to powieść o trzech kobietach, które pomimo niesprzyjających okoliczności nie tylko ustrzegły łączącą je przyjaźń, ale i uczyniły ją głębszą.
Trzy przyjaciółki. Trzy historie. Jedno piękno.Serena traciła nadzieję na to, że będzie miała dzieci. Tymczasem jest matką dwóch chłopców. Niemniej jej radość stopniowo zamienia się w rozpacz. Czy macierzyństwo było dobrą decyzją?
Ambitna prawniczka, Tawana, próbuje uporządkować swoje życie, ale tragiczne wspomnienia ciągle do niej powracają. Czy praca w prestiżowej firmie pomoże jej zapomnieć o przeszłości?
Mąż pragnie, by Erika wróciła do niego. Zapewnia, że się zmienił i więcej jej nie skrzywdzi. Czy to szansa na odrodzenie uczuć, czy początek nowego dramatu?
Wszystkie odcienie pereł to opowieść o przyjaźni, która pomaga stawić czoła osobistym problemom i przetrwać najcięższe chwile.
Trzy bohaterki – wszystkie odcienie życia. Życia, które tak naprawdę przybiera różowo-pastelowe barwy jedynie od święta, a na co dzień prezentuje nam swoje ciemniejsze oblicze. Książka o wykuwaniu charakterów, istocie przyjaźni i miłości oraz sile wiary.
Kolejny raz jestem pod wrażeniem Stacy Hawkins! Nie tylko zwięzłości i jasności wypowiedzi, ale i mistrzostwa w kreowaniu fascynującej opowieści. (Renee Williams, All the Buzz – portal o książkach)
Stacy Hawkins Adams jest amerykańską pisarką i dziennikarką, autorką wielokrotnie nagradzanych, bestsellerowych książek dla kobiet Speak to My Heart i Nothing but the Right Thing. Z mężem i dwójką dzieci mieszka w okolicach Richmond w Wirginii.