Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Opublikowanio: 21 kwietnia, 2008, Kategoria: Światowy dzień książki

W dniach 21-23 kwietnia 2008r. obchodziliśmy w naszej księgarni Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

 

Dzień 23 kwietnia został ustanowiony przez UNESCO ŚWIATOWYM DNIEM KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH. Tego dnia zmarli tacy znani pisarze jak M. de Cervantes, W. Szekspir czy C. de la Vega. Święto to obchodzi się na całym świecie od 1996 roku. Organizowane jest w celu promocji czytelnictwa oraz praw autorskich. W Katalonii ten dzień jest również świętem narodowym, którego patronem jest Św. Jerzy. W tym dniu kobiety obdarowywane są czerwonymi różami (które symbolizują krew smoka pokonanego przez Św. Jerzego), natomiast mężczyźni dostają od nich wzamian książkowe prezenty.

 

Tegoroczne obchody ŚWIATOWEGO DNIA KSIĄŻKI obchodzone były 21-22 kwietnia, w księgarniach na al. Wolności 42 oraz ul.Grodzkiej 2. W tych dniach klienci mogli skorzystać z atrakcyjnych obniżek cenowych. Zachowując katalońską tradycję każdy klient, który kupił w dniu 22 kwietnia książkę w naszych księgarniach otrzymał czerwoną różę.

 

W ramach ogólnopolskiej akcji „Przyłapani na czytaniu” Starosta Głogowski Pani Anna Brok, w księgarni na ul. Grodzkiej 2, czytała fragmenty swojej ulubionej książki.