Nadszedł czas I KOMUNII ŚWIĘTEJ!!!

Opublikowanio: 6 maja, 2014, Kategoria: Komunikaty > Nowości

images

ZACZĄŁ SIĘ MAJ I GORĄCZKA PIERWSZOKOMUNIJNA!!!!

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ UPOMINKÓW Z TEJ OKAZJI!!!

ALBUMY, BIBLIE, PAMIĄTKI W ATRAKCYJNYCH CENACH!!!

POSIADAMY RÓWNIEŻ KARTKI!!!

SZEROKI WYBÓR!!!!

 

 

 

 

 

Encyklopedia polskiego ucznia OLESIEJUK

9788374471299

Oprawa: miękka
Liczba stron: 264
Format: 21,5×29

Cenny przewodnik po zawiłych ścieżkach wiedzy o świecie. Zawiera informacje z zakresu geografii, astronomii, biologii, fizyki, chemii i historii, przedstawia fakty z dziejów sztuki, muzyki i literatury, informuje o zdobyczach techniki i nauki, odkryciach i wynalazkach, przybliża sylwetki sławnych ludzi. Powstał z myślą o konkretnym odbiorcy – młodym Polaku, dlatego w tym uniwersalnym kompendium szczególnie wiele miejsca poświęcono dziejom i pozycji Polski w świecie, rodzimej geografii, dokonaniom naszych rodaków. Wyczerpujące informacje uzupełnia bogaty materiał ilustracyjny. Encyklopedia może stać się atrakcyjną pomocą dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum.

Encyklopedia polskiego ucznia KLUSZCZYŃSKI

532959i

Encyklopedia polskiego ucznia

Redakcja: Górska Aleksandra
Oprawa: Twarda
Format: 22.0×29.0cm
Ilość stron: 264
Rok wydania: 2011
CENA: 39,90 ZŁ
Poznawanie świata jest jak układanie skomplikowanej budowli z klocków. Znalezienie każdego kolejnego elementu konstrukcji, który pasuje do reszty, zawsze przysparza niemało satysfakcji. Naszą książkę tworzyliśmy z myślą o tym, by ułatwić te poszukiwania, przedstawić gotowe fragmenty zawiłej mozaiki. Powstał – mamy nadzieję – urozmaicony i barwny kalejdoskop informacji, dotyczących najróżniejszych zagadnień. Przeczytać w niej można o tym, jak zbudowany jest Wszechświat, co sprawia, że wybuchają wulkany, skąd wzięło się życie na Ziemi, dlaczego wyginęły dinozaury, kameleon zmienia barwę, a w słuchawce bezprzewodowego telefonu słyszymy głos zza morza. Wiele miejsca poświęciliśmy prezentacji dziejów świata i naszej Ojczyzny, zdobyczom człowieka w różnych dyscyplinach nauki, techniki, kultury i sztuki. Chcieliśmy, aby publikacja ta stanowiła ułatwienie w pracy przede wszystkim dla starszych uczniów szkoły podstawowej, a niejednokrotnie także gimnazjum, zwłaszcza jako lektura uzupełniająca, pomocna w przygotowaniu interesującego referatu, jak również źródło odpowiedzi na rozmaite trudne i poważne pytania. Nasza książka powstawała z myślą o konkretnym adresacie – młodym Polaku. Dlatego starając się stworzyć możliwie uniwersalne kompendium wiedzy o świecie i ludziach, chcieliśmy szczególnie mocno zaznaczyć – na tym szerszym tle – dokonania naszych rodaków, miejsce Polski w dziejach, ale też rodzimą geografię. Encyklopedia polskiego ucznia ma układ tematyczny, umożliwiający ukazywanie różnych wiadomości w rozleglejszym kontekście. W poszczególnych rozdziałach zostały wydzielone mniejsze całostki, co ułatwi znalezienie potrzebnej informacji. Korzystanie z encyklopedii usprawni ponadto spis treści, indeks zamieszczony na końcu książki, a wewnątrz tekstu odsyłacze wskazujące, że i w innych rozdziałach znajdziemy informacje dotyczące tego samego tematu. Uzupełnieniem tekstów jest wielkie bogactwo ilustracji: zdjęć, rysunków, reprodukcji dzieł sztuki (ponad 700 kolorowych zdjęć, około 150 rysunków, blisko 70 tabel, map i wykresów). Zostały one starannie dobrane nie tylko pod kątem wizualnej atrakcyjności, ale również informacji, które ze sobą niosą. Dodatkowym urozmaiceniem są mapy oraz systematyzujące wiedzę tabele. Na kolorowym tle wyodrębniliśmy biogramy oraz najróżniejsze ciekawostki. Staraliśmy się jednocześnie dostosować poziom oraz język naszej książki do rzeczywistych potrzeb ucznia.

Atlas naszego świata

636342i

Atlas naszego świata

Przewodnik po krajach i kulturach sześciu kontynentów

Oprawa: Twarda
Format: 22.0×28.0cm
Ilość stron: 224
Rok wydania: 2013
CENA: 34,90 ZŁ
Pogłębiajmy wiedzę o świecie!
Ponad 35 kolorowych i aktualnych map, na których zaznaczono granice terytorialne, państwa, miasta, a do tego – niepowtarzalne zdjęcia satelitarne.
Rozdziały dotyczące poszczególnych kontynentów, a w nich: informacje o klimacie, ludności, faunie i florze, krajobrazie, ważnych miejscach danego regionu – i nie tylko!
Ogólne wiadomości na temat naszej planety i współczesnego świata.
Ciekawostki, kolorowe fotografie, przystępne wyjaśnienia.
Wszystko, by nauka sprawiała przyjemność!

Świat i natura Najciekawsze fakty

606588i

Świat i natura Najciekawsze fakty

Oprawa: Twarda
Format: 24.0×30.0cm
Ilość stron: 256
Wydanie: 1
Rok wydania: 2013
CENA: 50,00 ZŁ
Świat i natura. Najciekawsze fakty to niezastąpione źródło wiedzy, które zawsze warto mieć w zasięgu ręki. Zawiera syntetyczny i aktualny leksykon państw świata z podstawowymi informacjami o wszystkich krajach oraz terytoriach zależnych i spornych, a także mnóstwo danych dotyczących gospodarki, polityki, ekonomii, demografii i wielu innych dziedzin. Odrębny rozdział omawia najważniejsze zagadnienia dotyczące geografii Polski. Ponadto książka porządkuje wiedzę o świecie roślin i zwierząt, i wyjaśnia, jak działa ludzki organizm. Stanowi znakomite uzupełnienie wiedzy gimnazjalnej i nie tylko.

Atlas nieba

445125i

Atlas nieba

Gwiazdy, planety, wszechświat

Oprawa: Miękka
Format: 23.0×27.0cm
Ilość stron: 240
Rok wydania: 2008
CENA: 59,90 ZŁ
Bogato ilustrowana książka dla wszystkich ludzi ciekawych świata, a przede wszystkim dla tych, którzy chcą odkryć tajemnice jednej z najstarszych nauk – astronomii. Autorzy zachęcają do rozpoczęcia obserwacji rozgwieżdżonego nieba i podpowiadają, jak się do tego zabrać. Przedstawiają historię astronomii i wyniki najnowszych badań przestrzeni kosmicznej, ilustrując wykład znakomitymi zdjęciami i rysunkami. 48 map nieba pozwoli samodzielnie identyfikować gwiazdy i gwiazdozbiory oraz przewidywać układ ciał niebieskich.

Piłka jest okrągła 1000 najlepszych piłkarzy świata

536614i

Piłka jest okrągła 1000 najlepszych piłkarzy świata

Tłumacze: Byczyński Marek, Ratajczak Sławomir
Oprawa: Gąbka
Format: 22.5×30.0cm
Ilość stron: 368
Rok wydania: 2011
CENA: 65,00 ZŁ
Piłka nożna to w Polsce najbardziej popularna i wzbudzająca największe emocje dyscyplina sportu.
Co właściwie leży u podstaw powszechnej fascynacji sportem?
Najważniejszym czynnikiem jest prawdopodobnie wszechstronność wrażeń, jakich dostarczają widzom wielkie widowiska piłkarskie i skala emocji, jakie wyzwalają. Walka drużyn i popisy kunsztu najwybitniejszych zawodników, strategia gry zespołowej i widowiskowe solówki!W tej książce zebraliśmy ich wszystkim razem, tworząc obszerne, bogate w informacje, wzbogacone fascynującymi zdjęciami kompendium najsławniejszych piłkarzy świata.

Ilustrowana Biblia dla dzieci

566279i

Ilustrowana Biblia dla dzieci

Tłumacze: Ferenc-Warchałowska Zuzanna
Oprawa: Twarda z obwolutą
Format: 23.0×29.0cm
Ilość stron: 208
Rok wydania: 2010
CENA: 39,00 ZŁ
To wspaniały zbiór historii biblijnych zarówno ze Starego, jak i Nowego Testamentu. Pięknie ilustrowane klasyczne opowieści przygotowano specjalnie z myślą o współczesnym odbiorcy. Dołączony na końcu książki słownik osób i miejsc oraz trudniejszych pojęć ułatwi młodym czytelnikom lekturę i pomoże zrozumieć biblijne wydarzenia.

Biblia Historia zbawienia w opowiadaniach

566277i

Biblia Historia zbawienia w opowiadaniach

Oprawa: Twarda
Format: 21.5×30.0cm
Ilość stron: 272
Rok wydania: 2012
CENA: 45,00 ZŁ
Bogactwo i głębia orędzia biblijnego, pasjonujące historie patriarchów, życie i nauczanie Jezusa, głoszenie “dobrej nowiny” składają się na wspaniałą opowieść, która prowadzi młodych ludzi do poznania cennego skarbca prawd chrześcijaństwa.  Przyjemny tekst pełen poetyckich sugestii, piękne ilustracje oraz aneks pozwalają na pogłębienie znajomości kontekstu historycznego, archeologicznego i geograficznego opisywanego czasu, wprowadzają młodego czytelnika w klimat tego niezastąpionego przewodnika, który mówi o nadziei, braterstwie, pokoju i zbawieniu.Książka w etui.

Ilustrowana Biblia dla dzieci

912731466c

Strony: 318, Format: 19×23 cm

Oprawa: oprawa twarda

CENA: 32,00 ZŁ

To niezwykłe opracowanie wprowadzi czytelnika w świat biblijnych opowieści.
Losy bohaterów wzbogacono pięknymi ilustracjami, mapkami, ciekawostkami, faktami historycznymi i przede wszystkim cytatami z Biblii.
Przedstawione zostały historie opisane na kartach Starego i Nowego Testamentu.

Biblia w opowiadaniach na każdy dzień roku

614772i

Biblia w opowiadaniach na każdy dzień roku

książka w etui

Oprawa: Twarda
Format: 22.5×22.5cm
Ilość stron: 440
Rok wydania: 2012
CENA: 56,90 ZŁ
Któż nie chciałby się wybrać w niezwykłą podróż po biblijnym świecie, trwającą cały rok?
Dzieci, zafascynowane niezwykłymi wydarzeniami, będą codziennie z niecierpliwością czekać, aż wspólnie z rodzicami znowu otworzą tę piękną księgę i usłyszą kolejną historię. A dzięki temu, że opowiadania rozpisano na 365 części, poznają o wiele więcej zdarzeń i postaci niż te, które są najczęściej wybierane w publikacjach dla dzieci.

Moja ilustrowana Biblia

562964i

Moja ilustrowana Biblia

Oprawa: Twarda
Format: 15.5×20.0cm
Ilość stron: 184
Rok wydania: 2012
CENA: 29,90 ZŁ
Specjalnie opracowane najważniejsze historie biblijne, wzbogacone pięknymi ilustracjami, przybliżą młodym czytelnikom świat Starego i Nowego Testamentu.

Biblia Święta historia dla naszych dzieci

566278i

Biblia Święta historia dla naszych dzieci

Oprawa: Twarda
Format: 11.5×15.5cm
Ilość stron: 366
Rok wydania: 2010
CENA: 19,00 ZŁ
Biblia. Święta historia dla naszych dzieci to książka wyjątkowa nie tylko dzięki oryginalnym ilustracjom, które zachwycą wszystkich młodych czytelników. Oprócz najbardziej znanych epizodów ze Starego Testamentu oraz dziejów Jezusa i początków Kościoła ukazuje ona także działalność i rolę wielkich proroków oraz przypomina historie rzadko spotykane w publikacjach biblijnych dla dzieci, jak na przykład dzieje Judyty, Estery czy Tobiasza. Na szczególną uwagę zasługują dodatkowo końcowe rozdziały książki, przybliżające w bardzo przystępny sposób wybrane myśli Apokalipsy. Wszystko to sprawia, że dzięki tej publikacji najmłodsi będą mogli w pełniejszy sposób zrozumieć sens historii zbawienia i poznają lepiej miłość Boga objawioną w wydarzeniach biblijnych. Do samodzielnej lektury zachęci ich również prosty, potoczysty styl narracji.

Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej ( dla dziewczynki)

9788377970577

twarda
Liczba stron: 32
Format: 20,0 x 14,0

CENA: 11,00 ZŁ

W uroczystym dniu Pierwszej Komunii Świętej pragniemy obdarować nasze dzieci wyjątkowymi prezentami. Jednym z nich może być ten pamiątkowy album, w którym jest miejsce na dedykację i płynące z głębi serca życzenia. Album pozwoli dziecku zapamiętać ten radosny dzień spotkania z Jezusem. Wydany został w dwóch wersjach: z okładką dla dziewczynek i dla chłopców.

Nakarmieni chlebem życia Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej (dziewczynka)

9788377971529

twarda
Liczba stron: 32
Format: 11,5 x 16,5

CENA: 7,50 ZŁ

Album Nakarmieni Chlebem życia  jest elegancką i wartościową pamiątką Pierwszej Komunii Świętej. Zawiera myśli o Eucharystii zaczerpnięte z Biblii oraz z dzieł świętych, którzy głęboko rozumieli wyjątkowość tego sakramentu. Ponadto dzieci znajdą w tekście modlitwę przed i po przyjęciu Jezusa Eucharystycznego, opowiadanie napisane specjalnie dla nich, oraz miejsca na wpisanie ważnych informacji i wklejenie pamiątkowych fotografii. Niezwykle starannie zilustrowany i opracowany graficznie album stanowi niecodzienny prezent na tę szczególną okazję.

Pamiątka I Komunii Świętej (chłopiec)

pamiatka-i-komunii-swietej-chlopiec-

Autor:  Praca zbiorowa

Wydawnictwo:  ARYSTOTELES

oprawa twarda

CENA: 18,00 ZŁ

Ten wyjątkowy dzień w Twoim życiu powinien zostać nie tylko w pamięci, ale również w zbiorach rodzinnych pamiątek. Oferujemy pięknie ilustrowany album, w którym możesz uchwycić te niepowtarzalne chwile. Autor praca zbiorowa

Pamiątka Pierwszej Komunii (dla chłopca)

9788377970751

twarda
Liczba stron: 32
Format: 20,0 x 14,0

CENA: 11,00 ZŁ

W uroczystym dniu Pierwszej Komunii Świętej pragniemy obdarować nasze dzieci wyjątkowymi prezentami. Jednym z nich może być ten pamiątkowy album, w którym jest miejsce na dedykację i płynące z głębi serca życzenia. Album pozwoli dziecku zapamiętać ten radosny dzień spotkania z Jezusem. Wydany został w dwóch wersjach: z okładką dla dziewczynek i dla chłopców.

Nakarmieni chlebem życia Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej (chłopiec)

9788377971536

twarda
Liczba stron: 32
Format: 11,5 x 16,5

CENA: 7,50 ZŁ

Album Nakarmieni Chlebem życia  jest elegancką i wartościową pamiątką Pierwszej Komunii Świętej. Zawiera myśli o Eucharystii zaczerpnięte z Biblii oraz z dzieł świętych, którzy głęboko rozumieli wyjątkowość tego sakramentu. Ponadto dzieci znajdą w tekście modlitwę przed i po przyjęciu Jezusa Eucharystycznego, opowiadanie napisane specjalnie dla nich, oraz miejsca na wpisanie ważnych informacji i wklejenie pamiątkowych fotografii. Niezwykle starannie zilustrowany i opracowany graficznie album stanowi niecodzienny prezent na tę szczególną okazję.

Moja Pierwsza Komunia Święta

9788374423632

format: 25×34 cm
oprawa: Twarda

CENA: 19,90 ZŁ

Publikacja, która pomoże upamiętnić piękne chwile Pierwszej Komunii Świętej. Album zawiera miejsce na zdjęcia i życzenia od rodziny.

Jezus daje samego siebie Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej

38843101833KS

37948

ilość stron:   64
oprawa:   twarda
format:   265×235

CENA: 19,90 ZŁ

Książka może być wspaniałą pamiątką Pierwszej Komunii Świętej. Wzbogacona niezwykłymi ilustracjami jest sporządzona na podstawie listu Jana Pawła II do dzieci.

Mój przyjaciel Jezus Pamiątka I Komunii Świętej Album z grą komputerową Dawid

9788377971697

twarda
Liczba stron: 48
Format: 15,5 x 23,5

CENA: 26,50 ZŁ

Dzień Pierwszej Komunii Świętej jest dla Twojego dziecka jednym z najważniejszych dni dzieciństwa. Spotkania, katechezy, próby, pierwsza spowiedź, uroczysta Msza Święta, przyjęcie komunijne, biały tydzień, i inne wydarzenia sprawiają, że dziecko bardzo przeżywa swoje pierwsze, pełne spotkanie z Jezusem. Nie wolno utracić tych chwil. Warto je zapamiętać i utrwalić, aby w przyszłości mogły przypominać dziecku o tym, że należy ono do Chrystusa. Nieocenioną pomocą jest ten album. Można w nim zapisać najważniejsze wydarzenia, opisać radosne chwile i wkleić pamiątkowe zdjęcia. Do albumu dołączona jest płyta CD z przygotowaną specjalnie dla dzieci pierwszokomunijnych grą komputerową DAWID. Grając w nią, dzieci poznają życie i bohaterskie czyny króla Dawida oraz przenoszą się w fascynujący świat Biblii. Pomagają Dawidowi uratować jego królestwo, wraz z nim uczą się odpowiedzialności, troski o najbliższych, odważnego podejmowania trudnych wyzwań oraz wytrwałości. Twoje dziecko czeka wiele bardzo ciekawych przygód.

Pamiątka I Komunii Świętej

pamiatka-i-komunii-swietej-jezus-

Autor:  Praca zbiorowa

Wydawnictwo:  ARYSTOTELES

oprawa twarda

CENA: 18,00 ZŁ

Ten wyjątkowy dzień w Twoim życiu powinien zostać nie tylko w pamięci, ale również w zbiorach rodzinnych pamiątek. Oferujemy pięknie ilustrowany album, w którym możesz uchwycić te niepowtarzalne chwile.

Pamiątka I Komunii Świętej Arystoteles

pamiatka-i-komunii-swietej-chlebek-

Autor:  Praca zbiorowa

Wydawnictwo:  ARYSTOTELES

CENA: 18,00 ZŁ

Ten wyjątkowy dzień w Twoim życiu powinien zostać nie tylko    w pamięci, ale również w zbiorach rodzinnych pamiątek. Oferujemy    pięknie ilustrowany album, w którym możesz uchwycić te niepowtarzalne    chwile.
Wewnątrz albumu piękne ilustracje, miejsce na wpisy oraz   zdjęcia.

Przyjmij Jezusa jak Przyjaciela

464dc80e5e56806c961613115df664b2

Rodzaj oprawy: Twarda
Liczba stron: 32
Wydawca: EDYCJA ŚWIĘTEGO PAWŁA

CENA: 14,00 ZŁ

Pierwsza Komunia Święta jest bez wątpienia niezapomnianym spotkaniem z Panem Jezusem. To dzień, który wspomina się jako jeden z najpiękniejszych w życiu. To także wielkie święto rodzinne. Ten elegancki album będzie niezwykle cenną pamiątką tego dnia, bowiem jego znaczenie na kolejnych stronicach odsłoni ukochany Ojciec Święty Jan Paweł II. Jego głębokie, niezapomniane słowa skierowane do dzieci stanowią wyjątkowe zaproszenie do przyjaźni z Panem Jezusem.   Ponadto modlitwy, które w nim znajdziecie, nauczą Wasze dziecko rozmawiać z Jezusem jak z prawdziwym Przyjacielem. Przewidzieliśmy również miejsce na życzenia, na wklejenie pamiątkowych zdjęć i wpisanie ważnych informacji związanych z tą uroczystością.   To wszystko sprawia, że ten album pomoże Waszemu dziecku odkryć i zrozumieć tajemnicę Pierwszej Komunii Świętej!

Biblia dla dzieci

9788374246033

twarda
Liczba stron: 224
Format: 200×270

CENA: 50, 00 ZŁ

Biblia wyjaśnia dzieciom niezwykłą historię zbawienia. Najmłodsi znajdą tu blisko 60 najważniejszych opowiadań ze Starego i Nowego Testamentu. Opowiadania zostały przygotowane tak, aby pomóc dzieciom w poprawnym zrozumieniu tekstu biblijnego i zachęcić ich do życia na co dzień tym, co Bóg proponuje. Każde opowiadanie składa się z czterech części: Czytam, Rozumiem, Modlę się i Działam. W pierwszej części młodzi czytelnicy zapoznają się z opisami wydarzeń biblijnych, w drugiej odkrywają sens tych wydarzeń i ich znaczenie, w trzeciej znajdują modlitwę inspirowaną słowem Bożym, czwarta zaś część jest zachętą do podjęcia konkretnych czynów. Nieocenioną pomocą w spotkaniu z Bogiem i Jego słowem są ilustracje Zbigniewa Freusa.

Biblia dla dzieci

532173i

Autor/autorzy:

Ilustracje: Michalska-Szwagierczak Aleksandra
Oprawa: Twarda
Format: 21.0×30.0cm
Ilość stron: 120
Rok wydania: 2011
CENA: 25,00 ZŁ
Biblia dla dzieci prezentuje opowieści ze Starego i Nowego Testamentu, opracowane w taki sposób,
by dziecko mogło z nich czerpać to, co najcenniejsze. Książka wprowadza młodych czytelników w świat tradycyjnych wartości, a jednocześnie, opatrzona pięknymi ilustracjami, sprawia, że lektura staje się niezwykłą przygodą.

Ilustrowana Biblia dla dzieci

9788374249614

twarda
Liczba stron: 288
Format: 16,5×21,5

CENA: 31,50 ZŁ

Pismo Święte jest listem dobrego Ojca do ukochanego dziecka. Właśnie Ty jesteś tym dzieckiem! Czytając Biblię spotykasz się z Bogiem, który z miłością chce mówić do twojego serca. Ten niezwykły list pozwoli ci poznać bohaterów oraz najważniejsze wydarzenia biblijne. Wyrusz w pasjonującą przygodę z Biblią i spotkaj Boga, który kocha cię jak nikogo na świecie.

Historia Biblijna dla dzieci

9788370314255

twarda
Liczba stron: 488
Format: 16,5 x 23

CENA: 42,00 ZŁ

Dostąpiliście już tej wielkiej radości i zaszczytu, że sam Pan Jezus przyszedł do Was w Komunii świętej. Wszechmocny Pan nieba i ziemi stał się waszym Gościem i najbliższym Przyjacielem. Aby jednak radość tego zjednoczenia nie zgasła, ale wciąż rosła, trzeba ją pielęgnować.

Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu Święty Paweł

9788374241960

twarda
Liczba stron: 2784
Format: 16,0 x 22,0

CENA: 85,00 ZŁ

Najnowszy przekład Pisma Świętego z komentarzem opracowany przez Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła. Najnowsze tłumaczenie Pisma Świętego zawiera „Słowo wstępne” abp Józefa Michalika, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, a także Imprimatur wydane przez bp Zygmunta Zimowskiego Przewodniczącego Komisji Nauki Wiary Konferencji Episkopatu Polski.

Pismo Święte ST. i NT. /oprawa biała/

 

545685i

Oprawa: Twarda
Format: 17.0×23.0cm
Ilość stron: 2784
Rok wydania: 2009
CENA: 90,00 ZŁ
Najnowszy przekład Pisma Świętego z komentarzem opracowany przez Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła.
Pismo Święte dla całej rodziny – pierwszy przekład w trzecim tysiącleciu.Idea i cechy najnowszego przekładu Pisma Świętego:* Maksymalna wierność tekstowi oryginalnemu, z uwzględnieniem w tłumaczeniu zasad współczesnego literackiego języka polskiego.
* Dbałość o to, aby jak najlepiej oddać po polsku sens oryginalnego tekstu biblijnego.
* Uwzględnienie w tłumaczeniu i komentarzach do tekstu biblijnego współczesnych badań nad Pismem Świętym.
* Unikanie w przypisach i komentarzach specjalistycznego języka teologicznego.
* Umieszczenie przed każdą księgą, a także przed zbiorami ksiąg (np. Ewangelie) zwięzłych wprowadzeń, pozwalających czytelnikowi uchwycić kontekst powstania danej księgi lub zbioru ksiąg, a także istotę zawartej w nich treści.
* Nowoczesny i przejrzysty układ graficzny pozwalający sprawniej korzystać z Pisma Świętego, tzn.:
– biała, estetyczna oprawa ze złotym wyciskiem,
– przypisy z informacjami koniecznymi do zrozumienia tekstu biblijnego, umieszczone na zewnętrznych marginesach stron,
– komentarze do poszczególnych fragmentów, na które podzielony jest tekst biblijny, ukazujące główne myśli oraz przesłanie w nich zawarte,
– odnośniki do innych miejsc w Biblii, umieszczone na wewnętrznych marginesach stron,
– skrócone nazwy ksiąg wraz z zakresami tekstu biblijnego, umieszczone w dolnych rogach stron, ułatwiające szukanie wybranego miejsca w Piśmie Świętym.
– słownik wyjaśniający 186 terminów biblijnych, tablice chronologiczne i mapy, które przybliżają kontekst historyczny i geograficzny wydarzeń biblijnych.